کرونا در ایران؛ 198 فوتی و 2500 مورد جدید در یک روز

16/07/2020 01:05:00 ب.ظ

#کرونا در #ایران؛ مرگ 198 نفر دیگر در یک روز

کرونا, کرونا

کرونا در ایران؛ مرگ 198 نفر دیگر در یک روز

موارد ابتلا به کرونا در ایران با شناسایی 2500 نفر به 267 هزار و 61 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

16.07.2020استانبول/خبرگزاری آناتولیسیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران درباره آخرین آمار مربوط به شیوع ویروس کرونا در این کشور گفت: از دیروز تا امروز 26 تیر 1399 (3 جولای 2020) با شناسایی 2500 مورد جدید کروناویروس در کشور طی 24 ساعت گذشته، مجموع مبتلایان کووید19 به 267 هزار و 61 نفر رسید.

او در مورد شمار قربانیان این بیماری افزود: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 198 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند. به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به 13608 نفر رسید.لاری با بیان اینکه 230 هزار و 608 نفر از بیماران کرونایی، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند، ‌تصریح کرد: در عین حال 3471 نفر از بیماران مبتلا به کووید-19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. همچنین تا کنون دو میلیون و 73 هزار و 791 آزمایش تشخیص کووید-19 در کشور انجام شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

سیزدهمین روز اعتراضات در ایران؛ بازداشت خبرنگاری که مراسم خاکسپاری مهسا امینی را گزارش کرده بود

همزمان با تداوم اعتراضات خیابانی، شمار افراد و صاحبان کسب و کاری که به شیوه‌های مختلف از جمله از مسیر لینکدین آمادگی خود را برای برگزاری اعتصابی سراسری اعلام می‌کنند نیز رو به افزایش است ادامه مطلب >>

ایران: موارد ابتلا به ویروس کرونا با شناسایی 2500 مورد جدید به 267061 نفر افزایش یافت

هشدار نسبت به ورشکستگی بیمارستان ها در بحران کرونارییس بیمارستان آیت الله طالقانی: *بسیاری از بیمارستان‌ها در حال ورشکستگی هستند *درآمد اختصاصی بیمارستان‌ها ۷۰درصد کاهش یافته *هزینه‌ها و مخارج بیرونی بیمارستان‌ها در حال افزایش است *بهمنی که در حال خراب شدن بر سر سیستم درمان کشور است را کاملا حس می‌کنم

انتقال ویروس کرونا از رحم مادر به نوزاد در فرانسه تأیید شد«درمانگران باید آگاه باشند که این امر روی می‌دهد، گرچه قطعا معمول نیست. بنابراین این امر را باید در کار درمان در نظر گرفت.»

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 196 هزار و 720 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 196 هزار و 720 نفر رسید

شمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 197 هزار و 733 نفر رسیدشمار بهبودیافتگان کرونا در ترکیه به 197 هزار و 733 نفر رسید

هشدار نسبت به ورشکستگی بیمارستان‌ها در بحران کرونا

شمار قربانیان کرونا در آمریکا به 138 هزار و 273 نفر افزایش یافتشمار قربانیان کرونا در آمریکا به 138 هزار و 273 نفر افزایش یافت

موارد ابتلا به کرونا در ایران با شناسایی 2500 نفر به 267 هزار و 61 نفر رسید.دکتر رضا زندی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن هشدار نسبت به افزایش تصاعدی آمار ابتلا به کرونا در کشور و در عین حال کاهش ظرفیت درمانی بیمارستان‌ها نسبت به ماه‌های اسفند و فروردین، اظهار کرد: متاسفانه به دنبال حذف محدودیت‌ها و بازگشایی‌ها و در کنار آن رهاسازی رعایت اصول بهداشتی و حفاظتی از سوی مردم، امروز شاهد افزایش تصاعدی آمار ابتلا و بستری بیماران کرونایی هستیم، این در حالیست که کادر درمان و نظام سلامت بعد از پنج ماه ارایه خدمت بی‌وقفه خسته و فرسوده شده و همچون ماه‌های اول توان ارایه خدمت ندارد.تا پیش از نیز دیگر نوزادانی علائم کووید-۱۹را از خود بروز داده‌ بودند اما پزشکان اطمینان نداشتند که بیماری در رحم مادر به آنها منتقل شده است یا پس از تولد.14.

16.07. وی ادامه داد: پنج ماه از زمان شیوع کرونا گذشته و این شرایط هچنان ادامه دارد و شاید تا ماه‌ها و سال‌های آینده همراه ما باشد، در این شرایط آیا می‌توان ارایه خدمت به بیماران دارای شرایط حاد غیرکرونایی مانند بیماران سرطانی، پیوندی، قلبی و عروقی و غیره را به پایان این بحران موکول کرد؟ ضرورت توجه بیشتر به سرمایه‌های انسانی نظام سلامت  دکتر زندی با اشاره به اهمیت سرمایه‌های انسانی نظام سلامت، عنوان کرد: در شرایط بحران مهمتر از تجهیزات و امکانات و تخت‌های بیمارستانی، مساله ظرفیت نیروهای انسانی تخصصی و فوق تخصصی و در کل کادر درمان است و باید در نظر داشته باشیم که این ظرفیت‌ها در بیمارستان‌ها به خصوص در بخش دولتی محدود است، لذا ادامه این روند تصاعدی ابتلا و عدم توجه به رعایت اصول بهداشتی از سوی مردم، بزودی نظام ارایه خدمات درمانی را با محدودیت و چالش جدی روبرو می‌کند.2020 استانبول/خبرگزاری آناتولی سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران درباره آخرین آمار مربوط به شیوع ویروس کرونا در این کشور گفت: از دیروز تا امروز 26 تیر 1399 (3 جولای 2020) با شناسایی 2500 مورد جدید کروناویروس در کشور طی 24 ساعت گذشته، مجموع مبتلایان کووید19 به 267 هزار و 61 نفر رسید. به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید پزشکان می‌گویند تا پیش از این نمی‌شد با اطمینان اعلام کرد که کرونا در رحم نیز ممکن است به نوزاد منتقل شود چراکه برای تأیید این فرضیه آزمایش‌های بسیاری لازم است از جمله، آزمایش خون مادر،‌ خون نوزاد، جفت جنین، مایع آمنیوتیک، و تهیهٔ تمامی این نمونه‌ها در هنگامهٔ بحران یک بیماری همه‌گیر اصلا آسان نیست. او در مورد شمار قربانیان این بیماری افزود: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 198 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند. این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه بیمارستان‌ها باید فشار مضاعف ناشی از ارایه خدمات دوگانه و یا چند گانه را نیز تحمل کنند، گفت: به عنوان نمونه بیمارستان طالقانی تنها بیمارستان دانشگاه شهید بهشتی است که در بخش پیوند کبد ارایه خدمت می‌کند، در این شرایط آیا می‌توان درمان بیماران دارای نارسایی کبدی که هر روز با درد و مرگ دست و پنجه نرم می کنند را به بهانه خدمت به بیماران کرونایی، متوقف کرد؟ تشدید مشکلات اقتصادی بیمارستان‌ها در بحران کرونا دکتر زندی همچنین با اشاره به مشکلات اقتصادی بیمارستان‌های دانشگاهی و تشدید این شرایط در بحران کرونا، اظهار کرد: بسیاری از بیمارستان‌ها در حال ورشکستگی هستند و علاوه بر این در بحران کرونا دچار معضل کاهش درآمدهای اختصاصی شده‌اند. به این ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به 13608 نفر رسید.

لاری با بیان اینکه 230 هزار و 608 نفر از بیماران کرونایی، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند، ‌تصریح کرد: در عین حال 3471 نفر از بیماران مبتلا به کووید-19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. این در حالیست که یک هزینه اضافی مربوط به وسایل حفاظتی (ماسک، مواد ضدعفونی، گان و . خبر بد آن است که این مورد مطالعاتی، ثابت می‌کند که ویروس کرونا ممکن است در رحم هم به نوزاد حمله ‌کند. همچنین تا کنون دو میلیون و 73 هزار و 791 آزمایش تشخیص کووید-19 در کشور انجام شده است. وی همچنین افزود: استانهای آذربایجان های شرقی و غربی، ایلام، بوشهر، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، کردستان، کرمانشاه، گلستان، مازندران و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند..استانهای تهران، فارس، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، همدان، یزد و خراسان شمالی نیز در وضعیت هشدار قرار دارند. . انتقاد نسبت به عدم حمایت مالی از بیمارستان‌ها در شرایط کرونایی وی در ادامه با انتقاد نسبت به عدم حمایت مالی از بیمارستان‌ها در شرایط کرونایی و همچنین عدم تحقق وعده‌های مرتبط با تخصیص مشوق‌های مالی و مالیاتی به بیمارستان‌ها و کادر درمان، گفت: با وجود تحمیل بارکاری و مالی مضاعف بر بیمارستان‌ها، هیچ حمایتی از این بخش به عمل نمی‌آید.