کرونا در ایران؛ تقابل نمکی و محرز

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 69 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر بهداشت مخالفان تزریق واکسن_روسی را «با خباثت» خواند، و سخن‌گوی سازمان غذا و دارو گفت که هجمه علیه این واکسن سازماندهی شده است.سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی اما این واکسن را نامعتبر دانست گزارش pkhwshhal بهداشت_عمومی

واکنش‌ها به اعتراض برخی افراد در خصوص خرید و واردات واکسن روسی کرونا طی روز یکشنبه ۱۲بهمن نیز ادامه داشت. وزیر بهداشت مخالفان تزریق واکسن روسی را «با خباثت» خواند، رئیس سازمان غذا و دارو آن‌ها را به «تشویش اذهان عمومی» متهم کرد و سخن‌گوی این سازمان نیز گفت که هجمه علیه واکسن روسی سازماندهی شده است. اما تلاش وزیر بهداشت و رئیس و سخن‌گوی سازمان غذا و دارو برای اقناع عمومی از طریق رسانه‌ها با اظهارنظری از سوی «سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی» ناکام ماند.

او همچنین گفته است: «مگر می‌شود قبول کرد وزیر بهداشت این مملکت به این بی‌غیرتی مبتلا شده که اجازه دهد پای واکسن نامطلوب به این کشور برسد؟ این چه اندیشه‌ای است که حاضریم دیگران از بیرون ما را به چالش بکشند و از پشت به سربازان درون کشور و جبهه خنجر بزنیم؟ می‌گویند من فلان واکسن را نمی‌زنم، خب معلوم است که مبتلایان نباید واکسن بزنند، کسی که قبلا بیمار شده اصلا جزء کاندیداهای تزریق واکسن نیست. و برخی حرفها که دل مردم را خالی می‌کند.

او در پاسخ به ادعای «مینو محرز»، محقق اصلی واکسن کرونای ایرانی در خصوص عدم توانایی تایید واکسن از سوی سازمان غذا و دارو، با بی‌ربط دانستن این ادعا توضیح داد: «به دلیل اینکه برخی در حیطه‌ای درحال اظهارنظر هستند که در حوزه کاری آن‌ها نیست؛ اولویت سازمان غذا و دارو تولید واکسن است و برنامه کشور این نیست که واکسنی را وارد کنیم که در کشور مبدا مصرف ندارد و هرگونه خبری پیرامون این موضوع را تکذیب می‌کنم.

او بدون اشاره به نام اشخاصی چون مینو محرز، حسینعلی شهریاری و بهرام پارسایی از جمله مخالفان واردات واکسن روسی، آن‌ها را «بی‌اطلاع» و «غرض‌ورز» دانست.»، سخن‌گوی سازمان غذا و دارو نیز گفته است برخی‌ به دنبال این هستند که با ایجاد فضایی نامطلوب افکار عمومی را نسبت به واردات واکسن کرونای روسی به ایران مخدوش و مشوش کنند.

به گفته لاری طی همین مدت ۷۰ بیمار با ابتلای قطعی به بیماری کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۵۷ هزار و ۹۵۹ نفر رسید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

pkhwshhal وزیر جان نثار خبیث

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها