کرونا در ایران | افزایش نگرانی‌ها از شیوع «امیکرون»؛ بسته شدن مرزهای زمینی و دریایی ایران به روی گردشگران

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هم‌زمان با شناسایی موارد جدید ابتلا به امیکرون در ایران و شیوع گسترده این سویه جهش یافته ویروس کرونا در کشورهای همسایه ایران، اعمال محدودیت‌های جدید مسافرتی در ایران از روز گذشته آغاز شد.

بر اساس مصوبه ستاد کرونا از روز شنبه، چهارم دی، سفر اتباع خارجی از هشت کشور آفریقایی شامل بوتسوانا، نامیبیا، اسواتینی ، لسوتو، موزامبیک، زیمباوه، مالاوی، و آفریقای جنوبی و چهار کشور اروپایی بریتانیا، فرانسه، نروژ، و دانمارک به مدت ۱۵ روز ممنوع و مرزهای زمینی و دریایی ایران به روی گردشگران خارجی بسته شده است.

در همین حال مدیرکل حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری نیز از ممنوعیت سفرهای زمینی به ترکیه و بسته بودن مرزها خبر داده و گفته است تنها گروه‌های هفت‌گانه از جمله دیپلمات‌ها، دانشجوها، و دو تابعیتی‌ها تا اطلاع ثانوی امکان سفر به آن کشور را دارند.به گزارش وزارت بهداشت ترکیه، سویه امیکرون در آن کشور به سرعت در حال گسترش است و ۱۰ درصد موارد ابتلای جدید در ترکیه ناشی از آلودگی به امیکرون است.

همچنین ایرانیانی که از ۱۲ کشور اروپایی و آفریقایی قصد سفر به ایران را دارند تنها در صورت داشتن کارت واکسن و تست منفی پی‌ سی آر با اعتبار ۴۸ تا ۷۲ ساعت امکان ورود به کشور را خواهند داشت و در صورت داشتن هرگونه علائم باید با هزینه شخصی به مدت دو هفته در مراکز تعیین‌شده قرنطینه شوند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

ویروس از طریق هواپیما هرگز نمی‌تواند وارد شود که هوایی اشکال ندارد

نترسین نترسین ما همه با هم هستیم ahmad_golestan بیشتر شعارهای معروف ایران را من ساخته ام نترسین نترسین ما همه با هم هستیم من سیاسی نیستم من نویسنده هستم من مخترع زبان شیرین برره هستم درود بر امام خامنه ای..

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمار رسمی کرونا در ایران؛ هشدار به دو گروه سنی در مورد ابتلا به اُمیکرونوزارت بهداشت ایران روز شنبه، چهارم دی، از جان باختن ۴۲ نفر دیگر بر اثر کرونا و شناسایی حدود هزار و ۲۰۰ بیمار جدید در کشور طی شبانه‌روز گذشته خبر داد. خوب که چی؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

وضعیت همه‌گیری کرونا در استان‌ها / چالش‌های مهم و پرخطر در مدارسوضعیت همه‌گیری کرونا در استان‌ها در هفته ۹۶ همه‌گیری کرونا، علیرغم افزایش بستری و فوت در معدودی از استان‌ها، همچنان بیماری در کشور روندی نزولی و در مواردی ایستا دارد، اما در این هفته بحث رعایت پروتکل‌ها درمدارس موضوع مهمی است که می‌تواند چالش‌برانگیز باشد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

لغو بیش از 1600 پرواز در آمریکا به‌دلیل همه‌گیری کرونابیش از 1600 پرواز در آمریکا به‌دلیل همه‌گیری کرونا در تعطیلات کریسمس لغو شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار بهبودیافتگان کرونا در جهان از 250 میلیون نفر فراتر رفتشمار بهبودیافتگان کرونا در سراسر جهان به 250 میلیون و 66 هزار و 164 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تصاویری از کریسمس در سایه کرونا از چهار گوشه جهان | DW | 26.12.2021گالری تصویری: کریسمس در سایه کرونا از چهار گوشه جهان در حالی که سویه نوپدید کرونا جهانیان را سخت نگران کرده، کریسمس در کشورهای دنیا جشن گرفته می‌شود و اومیکرون نیز در دومین سال گسترش جهانی کرونا یکه‌تازی می‌کند. نترسین نترسین ما همه با هم هستیم ahmad_golestan بیشتر شعارهای معروف ایران را من ساخته ام نترسین نترسین ما همه با هم هستیم من سیاسی نیستم من نویسنده هستم من مخترع زبان شیرین برره هستم درود بر امام خامنه ای..
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

درخواست ایران برای استفاده از سوخت اتمیِ تولید داخل در رآکتور بوشهررئيس سازمان انرژی اتمی ایران می‌گوید تهران خواستار آن است که در رآکتور اتمی بوشهر از سوخت اتمی تولید ایران استفاده شود. نیروگاه بوشهر متکی به اورانیوم دریافتی از روسیه است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »