کرونا در ایران | فقدان «رویکرد فعال» برای مقابله با شیوع امیکرون؛ زنگ خطر موج ششم همه‌گیری در مازندران

14/10/1400 07:39 ب.ظ

🔺شکرونا در ایران | فقدان «رویکرد فعال» برای مقابله با شیوع امیکرون؛ زنگ خطر موج ششم همه‌گیری در مازندران رئیس انستیتو پاستور ایران می‌گوید از هفته‌های آینده، با شیوع گسترده‌تر امیکرون در کشور، آمار بستری‌ها بالا خواهد رفت.

جانشین رئیس ستاد مدیریت مقابله با کرونا در مازندران از ابتلای ۱۰ نفر به سویه امیکرون خبر داد و گفت زنگ خطر موج‌ ششم کرونا در این استان به صدا درآمده است. رئیس انستیتو پاستور ایران می‌گوید از هفته‌های آینده، با شیوع گسترده‌تر امیکرون در کشور، آمار بستری‌ها بالا خواهد رفت. علیرضا بیگلری گفت اگر روزانه ۱۰۰ هزار مبتلا به امیکرون شناسایی شوند، دست‌کم ۵ درصد آنها بستری خواهند شد که «عدد بالایی است.

»

تاکنون موارد قطعی ابتلا به امیکرون در کشور به ۲۴۴ مورد رسیده است. یک اپیدمیولوژیست عضو کمیته علمی کشوری کووید-۱۹ در گفتگو با خبرگزاری ایسنا، رویکرد کنونی بررسی شرایط شیوع ویروس در‌کشور‌ را «غیرفعال» توصیف کرده است.

حمید سوری می‌گوید: «باید منتظر بمانیم ببینیم چند نفر به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند.» در ایران، روزانه تنها ۲۰ هزار تست کرونا انجام می‌شود و موارد مشکوک برای تشخیص امیکرون به آزمایشگاه‌های ویژه فرستاده می‌شوند. headtopics.com

عجب! ببینید صدای آمریکا نگران شیوع کرونا در ایران است در حالیکه آمریکا در بحران کرونا فرو رفته و توان مدیریت آن را ندارد و تعداد مبتلایان و مرگ میر از همه جای دنیا بیشتر است بدبخت مردم فلک زده امریکا

Today’s sad reality is that leaders of the Muslim world do not avoid Shirk nor raise awareness about this. Muhammad Qasim has seen that avoiding shirk is the only way to success and Allah’s help. Many people are claiming that Qasim is Al-Mahdi.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

آمار مراجعان آنفولانزا بالاست/ بیماری‌های ویروسی ترکیبی با کرونا فعلا گزارش نشده استمعاون درمان وزارت بهداشت گفت: تجمع امکانات در مناطقی کم و در مناطقی زیاد است. شاید لازم باشد که در تهران درمان‌های بسیار تخصصی داشته باشیم اما نباید مانع شود امکانات اصلی را در دیگر مناطق نداشته باشیم.

محدودیت‌های کرونا؛ گسترش تظاهرات اعتراضی در آلمان | DW | 04.01.2022راهپیمایی‌ها علیه قرنطینه و محدودیت‌های کرونایی در آلمان ادامه دارند. بیش از ۴۰ هزار معترض در ۲۰ شهر آلمان به خیابان‌ها آمدند. در برخی شهرها معترضان با پلیس درگیر شدند. اغلب راهپیمایی‌ها در ایالات شرقی برگزار می‌شوند.

هشدار چشم‌پزشکان: افزایش نزدیک‌بینی کودکان در دوران کرونا | DW | 02.01.2022انجمن حرفه‌ای چشم‌پزشکان آلمان با اشاره به کاهش فعالیت‌های تفریحی کودکان در دوران کرونا از والدین خواسته تا با آن‌ها بیش‌تر در خارج از خانه وقت بگذارنند. در غیر این صورت نزدیک‌بینی، کودکان را تهدید خواهد کرد.

آخرین وضعیت شیوع کرونا و روند واکسیناسیون در ترکیهطبق اعلام وزارت بهداشت ترکیه تا کنون 132 میلیون و 215 هزار و 15 دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. - خبرگزاری آناتولی

دولت سری‌لانکا زیر بار کرونا و بدهی کلان به چین «در آستانه ورشکستگی است»سری‌لانکا با اقتصادی ۸۰ میلیارد دلاری، پنج میلیارد دلار به چین بدهکار است و پارسال نیز مجبور شد که یک میلیارد دلار دیگر از چین وام بگیرد. چه حکایت پند اموزی! چشمش کور. می‌خواست از چین کومونیستی وام نگیره

کرونا بین فوتبالیست‌ها؛ انتقاد به سفر بازیکنان در تعطیلات | DW | 03.01.2022از لیونل مسی تا یورگن کلوپ؛ یک رهاورد سفر ورزشکاران یا مربیان به اقصی نقاط دنیا در تعطیلات کریسمس، افزایش تست‌های مثبت کرونا در بین آنهاست. مسابقات باشگاهی به دلیل قرنطینه شدن بازیکنان یا مربیان به تعویق افتاده‌اند.