گاهشمار_کرونا, راستی_آزمایی, کرونا_در_ایران, کرونا

گاهشمار_کرونا, راستی_آزمایی

کرونا در ایران؛ گزارش‌های متفاوت درباره تاثیر محدودیت‌ها، انتقاد از شکستن قرنطینه

25/11/2020 05:11:00 ب.ظ

پنج روز از آغاز طرح تعطیلی ۷۰ درصدی در ایران می‌گذرد اما آمار روزانه وزارت بهداشت نشان می‌دهد تا کنون تغییر چشم‌گیری در شمار مبتلایان و فوتی‌ها ایجاد نشده است. گزارش گاهشمار_کرونا از پویان خوشحالpkhwshhal 👇 راستی_آزمایی کرونا_در_ایران کرونا

روحانی: رعایت دستورالعمل‌ها افتخارآمیز است«حسن روحانی»، رییس جمهوری ایران، با اشاره به آمار ارایه شده از سوی قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا مدعی شد: «به طور متوسط ۹۰ درصد مردم دستورالعمل‌های را رعایت می‌کنند.»او تصمیم مغازه‌داران و کارگران به تعطیلی کار خود با وجود شرایط سخت زندگی در ایران را «افتخار آمیز» دانست و گفت که مردم مانند فروردین ۱۳۹۹ حماسه بزرگی آفریدند و توانستند ویروس را کنترل کنند.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم اسرائیل خواستار «لغو فوری» حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی شد بیانیه خبرنگاران بازمانده از واژگونی اتوبوس

شکستن قرنطینه با وجود آزمایش مثبت کرونادر مقابل «علیرضا زالی»، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران، ساعاتی پس از اظهارات روحانی گفت: «بررسی‌های میدانی حاکی از آن است که متاسفانه شکستن و نقض قرنطینه توسط افرادی که نتیجه آزمایش پی‌سی‌آر آن‌ها مثبت است، کماکان در تهران ادامه دارد.»

«واکنش زنجیره‌ای پلیمراز» یا به طور مخفف «پی‌سی‌آر» یکی از شیوه‌های زیست‌شناختی برای آزمایش کرونا است.زالی همچنین تاکید کرد از روز شنبه تا کنون تغییر خیلی شگرفی در میزان بستری در بیمارستان‌ها و مرگ و میر در تهران رخ نداده است.به گفته این مقام بهداشتی، تنها در روز سه‌شنبه ۹۲ بیمار با پی‌سی آر مثبت در استان تهران فوت کردند. headtopics.com

شناسایی ۷۰۰ نفر بیمار قطعی مبتلا در ناوگان حمل و نقلعلیرضا زالی همچنین گفت که روز سه‌شنبه، چهارم آذر، دست‌کم ۱۵۱ نفر که آزمایش پی‌سی‌آر آن‌ها مثبت بود قصد سفر هوایی به استان‌های دیگر را داشتند و به فرودگاه رفته بودند.او همچنین گفت در طول سه روز اخیر افراد دارای آزمایش پی‌سی‌آر مثبت همچنان قرنطینه خود را شکستند و شمار زیادی از آنان اقدام به ترددهای درون‌شهری و مناطق مرکزی شهر کردند.

با این حال «محمد اسلامی»، وزیر راه و شهرسازی، گفت دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت ۱۰۰ درصدی در پروازهای هوایی انجام می‌شود. او تاکید کرد که سیستم حمل و نقل عمومی هوایی، ریلی و جاده‌ای به سامانه وزارت بهداشت متصل شده و از پذیرش کسانی که نتیجه تست کرونای آن‌ها مثبت است جلوگیری می‌شود.

به گفته او، «در چند روز گذشته حدود ۷۰۰ نفر شناسایی شدند و از استفاده آن‌ها از وسایل حمل و نقل جلوگیری شد.»«آلودگی بسیار بیش از چیزی است که فکر می‌کنیم»همزمان «نادر توکلی»، معاون درمان ستاد کرونا در استان تهران، گفت «آمار کل مراجعین سرپایی به بخش‌های درمانی»، «آمار بیماران بستری در بیمارستان‌ها» و «محاسبه مجموع این آمار با میزان مرگ و میرها» گفت: «درصد مرگ و میر بیماران کرونایی در تهران نزدیک به دو درصد» شده است.

با این حال به گفته او، در این محاسبات آمار مراجعات به مراکز بهداشت و مطب‌های خصوصی «لحاظ نشده است.»این مقام ستاد کرونا گفت تحلیل‌ها نشان از «آلودگی بالای جامعه و فعال بودن زنجیره انتقال بیماری» دارد: «میزان آلودگی در جامعه بسیار بالاتر از عددی است که فکر می‌کنیم و همین مساله اهمیت "کانتکت تریسینگ" و ردیابی مبتلایان و تماس‌های نزدیک آنان را بیش از پیش پر رنگ و پر اهمیت می‌کند.» headtopics.com

بررسی پیشنهاد وزارت بهداشت برای تعطیلی دو هفته ای کشور المپیک توکیو؛ تیم ملی فوتبال زنان کانادا با پیروزی مقابل آمریکا به فینال رسید - BBC News فارسی کاخ سفید: اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل می‌تواند درباره تلافی کردن حمله به کشتی خود تصمیم بگیرد

مجلس هم به ستاد کرونا نماینده می‌فرستدبه دنبال اعتراض نمایندگان مجلس به نداشتن نماینده‌ای در ستاد ملی مقابله با کرونا و پس از درخواست «محمدباقر قالیباف»، رییس مجلس، از رهبر جمهوری اسلامی، «»، نایب رییس اول مجلس، به عضویت ستاد ملی مقابله با کرونا درآمد.

۲۳۷۰ بیمار جدید مبتلای قطعی بستری شدندبراساسآخرین آمار ارایه شدهاز سوی «سیما سادات لاری»، سخنگوی وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۸۴۳ بیمار جدید در ایران شناسایی شد که دو هزار و ۳۷۰ نفر از آن‌ها بستری شدند.

همچنین طی همین مدت، ۴۶۹ نفر با پی‌سی‌آر مثبت جان خود را از دست دادند که با این حساب مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۴۶ هزار و ۲۰۷ نفر رسید.همچنین وضعیت ۵۸۳۲ نفر از بیماران وخیم گزارش شده است. این افراد در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی بستری هستند.به گفته لاری، استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز و استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

هرگونه حراج ممنوع استگفتدر شرایط فعلی کرونا در ایران برگزاری هرگونه حراج یا فروش فوق‌العاده ممنوع است.لاری با استناد به محدودیت‌های مربوط به شهرهای قرمز گفت: «فقط گروه شغلی یک اجازه فعالیت دارند و فعالیت گروه‌های شغلی دو، سه و چهار ممنوع است.» headtopics.com

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: «بر اساس اعلام استانداری، فعالیت گروه‌های شغلی یک هم تا ساعت ۲۰ خواهد بود. از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح نیز ممنوعیت تردد در حال اجراست.»وضعیت نامطلوب قمقمبه دستور استانداری برگزاری هرگونه همایش و تجمع مطلقا ممنوع اعلام شد. با اعلام دانشگاه علوم پزشکی قم روزانه به‌طور متوسط ۹ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست می‌دهند.

مسئولان استان قم گفته‌اند شمار بستری‌ها و فوتی‌ها در روزهای ابتدایی آذرماه روندی کاهشی داشت. با این حال، بهگفتهمسئولان استانی «در حال حاضر حدود ۴۵ درصد از نمونه‌های سرپایی و بیمارستانی قم مثبت می‌شود».«سیامک محبی»، رییس مرکز بهداشت قم، در خصوص تعطیلی اصناف در قم توضیح داده است: «وضعیت بهداشتی در تالارهای پذیرایی، مجتمع‌های خرید، نانوایی‌ها، آرایشگاه‌ها و صنف آبمیوه و بستنی‌فروشی‌ها همچنان رضایت‌بخش نیست. تراکم جمعیت در فروشگاه‌های زنجیره‌ای دغدغه بزرگ دانشگاه علوم پزشکی و نظام سلامت قم است. همچنین وضعیت روز بازارها در قم بشدت پرتراکم و نگران‌کننده است.»

بازداشت‌شدگان خوزستان؛ نگهداری غیرقانونی در شرایط غیرمجاز المپیک توکیو؛ کشتی‌گیر کوبایی چهارمین طلای پیاپی را گرفت - BBC News فارسی محمدعلی گرایی از بازداشت مخفیانه برای نوید افکاری تا تلاش برای سکوی المپیک

کرمانشاه؛ بیش از نیمی از تست‌ها مثبت شده استکمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکیکرمانشاهاعلام کرد که تا ظهر روز چهارشنبه پنجم آذر، ۸۶۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های این استان بستری هستند که ۱۶۴ از آن‌ها طی ۲۴ ساعت اخیر بستری شده اند. همچنین ۱۶۳ نفر نیز طی روز اخیر بهبود پیدا کرده و از بیمارستان ترخیص شدند.

ادامه مطلب: ایران وایر »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

کرونا در ایران؛ آغاز قطره‌چکانی واکسیناسیون کرونا در مراکز درمانی

کرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کرونا کرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کرونا آمار جمع‌آوری شده توسط تارنمای «دنیای ما در قالب آمار» نشان می‌دهد شمار مرگ و میر روزانه به ازای هر میلیون نفر در ایران، از هند بالاتر است و تقریبا نزدیک کشور ایتالیا است

کرونا در ایران؛ تهدید ویروس جهش‌یافته در یک‌ سالگی اعلام ورود کرونا

کرونا در ایران؛ استقرار ۷۰۳ تیم پلیس در ۵۰۰ نقطه تهران | ایران | DW | 23.11.2020رئیس پلیس تهران از همگان خواسته حین خروج از خانه ماسک داشته باشند وگرنه افراد متخلف با دوربین‌های نظارتی و دوربین‌های البسه پلیس شناسایی خواهند شد. گفته شده در دو روز گذشته ۲۶ هزار نفر پیامک جریمه ۲۰۰ هزار تومانی دریافت کرده‌اند. منظورش از البسه یعنی پلیسهای ایران هم لباسشون دوربین داره؟؟؟؟؟ چه درامدی کرونا هم بخاد بره دیگه اینا نمیزارن آخه بگو کس کش اینا اگر اینقدر امکانات داشتن که مطلبشونو نمیدادن شما خایه مالا چاپ کنید. خودشون انجام میدادن .

پنهان‌کاری چین در ارتباط با کرونا؛ ابهام در مورد 174 مبتلا به کرونا در 2019سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که چین از ارائه اطلاعات در مورد 174 مورد ابتلا به کرونا که در سال 2019 میگن بن نایف رو میخوان پادشاه کنن خبر درسته یا شایعه ست چين بايد پاسخگو باشد. و عادلانه محاكمه شوند كه چرا در ابتداي اين ويروس، بجاي روشنگري، ان دكتر را به زندان فرستادند. مسول اينهمه جانباختگان از اين ويروس، تنها چين است.