کرونا در ایران؛ گزارش‌های متفاوت درباره تاثیر محدودیت‌ها، انتقاد از شکستن قرنطینه

25/11/2020 05:11:00 ب.ظ

گاهشمار_کرونا, راستی_آزمایی

پنج روز از آغاز طرح تعطیلی ۷۰ درصدی در ایران می‌گذرد اما آمار روزانه وزارت بهداشت نشان می‌دهد تا کنون تغییر چشم‌گیری در شمار مبتلایان و فوتی‌ها ایجاد نشده است. گزارش گاهشمار_کرونا از پویان خوشحالpkhwshhal 👇 راستی_آزمایی کرونا_در_ایران کرونا

»، رییس جمهوری ایران، با اشاره به آمار ارایه شده از سوی قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا مدعی شد: «به طور متوسط ۹۰ درصد مردم دستورالعمل‌های را رعایت می‌کنند.»علیرضا زالیبه گفته این مقام بهداشتی، تنها در روز سه‌شنبه ۹۲ بیمار با پی‌سی آر مثبت در استان تهران فوت کردند.

با این حال ««آلودگی بسیار بیش از چیزی است که فکر می‌کنیم»با این حال به گفته او، در این محاسبات آمار مراجعات به مراکز بهداشت و مطب‌های خصوصی «لحاظ نشده است.»»، نایب رییس اول مجلس، به عضویت ستاد ملی مقابله با کرونا درآمد.از سوی «سیما سادات لاری»، سخنگوی وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۸۴۳ بیمار جدید در ایران شناسایی شد که دو هزار و ۳۷۰ نفر از آن‌ها بستری شدند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

دیدگاه: بمباران اقلیم کردستان توسط جمهوری اسلامی گفت‌وگو با عبدالله مهتدی

حمله نظامی جمهوری اسلامی به اقلیم کردستان و بمباران آن مناطق زمانی انجام شده است که ایرانیان فراگیرترین اعتراضات مردمی تاریخشان را رقم می‌زنند. این حملات تا بعدازظهر امروز دست کم ۱۷ کشته برجا گذاشته ا ادامه مطلب >>

کرونا در ایران؛ آغاز قطره‌چکانی واکسیناسیون کرونا در مراکز درمانی

کرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کرونا کرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کرونا آمار جمع‌آوری شده توسط تارنمای «دنیای ما در قالب آمار» نشان می‌دهد شمار مرگ و میر روزانه به ازای هر میلیون نفر در ایران، از هند بالاتر است و تقریبا نزدیک کشور ایتالیا است

کرونا در ایران؛ تهدید ویروس جهش‌یافته در یک‌ سالگی اعلام ورود کرونا

کرونا در ایران؛ استقرار ۷۰۳ تیم پلیس در ۵۰۰ نقطه تهران | ایران | DW | 23.11.2020رئیس پلیس تهران از همگان خواسته حین خروج از خانه ماسک داشته باشند وگرنه افراد متخلف با دوربین‌های نظارتی و دوربین‌های البسه پلیس شناسایی خواهند شد. گفته شده در دو روز گذشته ۲۶ هزار نفر پیامک جریمه ۲۰۰ هزار تومانی دریافت کرده‌اند. منظورش از البسه یعنی پلیسهای ایران هم لباسشون دوربین داره؟؟؟؟؟ چه درامدی کرونا هم بخاد بره دیگه اینا نمیزارن آخه بگو کس کش اینا اگر اینقدر امکانات داشتن که مطلبشونو نمیدادن شما خایه مالا چاپ کنید. خودشون انجام میدادن .

پنهان‌کاری چین در ارتباط با کرونا؛ ابهام در مورد 174 مبتلا به کرونا در 2019سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که چین از ارائه اطلاعات در مورد 174 مورد ابتلا به کرونا که در سال 2019 میگن بن نایف رو میخوان پادشاه کنن خبر درسته یا شایعه ست چين بايد پاسخگو باشد. و عادلانه محاكمه شوند كه چرا در ابتداي اين ويروس، بجاي روشنگري، ان دكتر را به زندان فرستادند. مسول اينهمه جانباختگان از اين ويروس، تنها چين است.

پنج روز از آغاز طرح تعطیلی ۷۰ درصدی در ایران می‌گذرد اما آمار روزانه وزارت بهداشت نشان می‌دهد تا کنون تغییر چشم‌گیری در شمار مبتلایان و فوتی‌ها ایجاد نشده است.گفت : «به همکاران گفتم که حاضرم به عنوان نخستین فرد این واکسن به بدن من تزریق شود.۱۹ از دست دادند.در آستانه نخستین سالگرد اعلام رسمی ورود کرونا به ایران، این روزها مهم‌ترین چالش کادر درمانی و مقام‌های بهداشتی مقابله با شیوع گونه جهش‌یافته این ویروس است که بنابر گزارش‌ها، سنین بیشتری را هدف قرار می‌دهد و میزان مرگ و میر آن نیز بالاتر است.

روز چهارشنبه مقام‌های مختلف جمهوری اسلامی همزمان از «بهبود وضعیت» و «از نامطلوب بودن شرایط» گفتند. روحانی: رعایت دستورالعمل‌ها افتخارآمیز است « حسن روحانی »، رییس جمهوری ایران، با اشاره به آمار ارایه شده از سوی قرارگاه ستاد ملی مقابله با کرونا مدعی شد: «به طور متوسط ۹۰ درصد مردم دستورالعمل‌های را رعایت می‌کنند.» به گفته « »، معاون وزیر بهداشت، پس از پرسنل آی‌سی‌یو سایر کادر درمان و سپس افراد بالای ۶۵ سال و سایر گروه‌های آسیب‌پذیر واکسینه خواهند شد.» او تصمیم مغازه‌داران و کارگران به تعطیلی کار خود با وجود شرایط سخت زندگی در ایران را «افتخار آمیز» دانست و گفت که مردم مانند فروردین ۱۳۹۹ حماسه بزرگی آفریدند و توانستند ویروس را کنترل کنند. برای مقایسه دقیق‌تر کشورها در میزان ابتلا و مرگ و میر، اعداد را در هر میلیون نفر حساب می‌کنند. شکستن قرنطینه با وجود آزمایش مثبت کرونا در مقابل « علیرضا زالی »، فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌شهر تهران، ساعاتی پس از اظهارات روحانی گفت: «بررسی‌های میدانی حاکی از آن است که متاسفانه شکستن و نقض قرنطینه توسط افرادی که نتیجه آزمایش پی‌سی‌آر آن‌ها مثبت است، کماکان در تهران ادامه دارد. افزایش چشمگیر فوتی‌های روزانه در حالی که شمار فوتی‌های روزانه کرونا در روزهای یکشنبه و دوشنبه به ترتیب ۵۷.» «واکنش زنجیره‌ای پلیمراز» یا به طور مخفف «پی‌سی‌آر» یکی از شیوه‌های زیست‌شناختی برای آزمایش کرونا است. «سعید نمکی»، وزیر بهداشت، یک روز پیشتر گفته بود: «اعتقاد ندارم که فقط همین چند مورد از ویروس جهش‌یافته در قزوین وجود دارد؛ حتما باید جلسات مشترک بین استان زنجان، قزوین، البرز و تهران تشکیل شود و کل این منطقه باید تحت نظارت مستمر باشد و اولین پیک بیماری از هر کجا پیدا شد باید بلافاصله خاموش شود.

زالی همچنین تاکید کرد از روز شنبه تا کنون تغییر خیلی شگرفی در میزان بستری در بیمارستان‌ها و مرگ و میر در تهران رخ نداده است. وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای گفت هیچ ثبت نامی برای نوبت‌گیری واکسن انجام نشده و از مردم خواست که از حضور و تجمع بی‌مورد در مراکز بهداشتی خودداری کنند. به گفته این مقام بهداشتی، تنها در روز سه‌شنبه ۹۲ بیمار با پی‌سی آر مثبت در استان تهران فوت کردند. شناسایی ۷۰۰ نفر بیمار قطعی مبتلا در ناوگان حمل و نقل علیرضا زالی همچنین گفت که روز سه‌شنبه، چهارم آذر، دست‌کم ۱۵۱ نفر که آزمایش پی‌سی‌آر آن‌ها مثبت بود قصد سفر هوایی به استان‌های دیگر را داشتند و به فرودگاه رفته بودند. او همچنین گفت در طول سه روز اخیر افراد دارای آزمایش پی‌سی‌آر مثبت همچنان قرنطینه خود را شکستند و شمار زیادی از آنان اقدام به ترددهای درون‌شهری و مناطق مرکزی شهر کردند. ظاهرا گفته بودند بخش هایی از شمال تهران بیایند این سرای محله که به لعنت حق هم نمی ارزد از بس بی فایده و تعطیل است. با این حال « محمد اسلامی »، وزیر راه و شهرسازی، گفت دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت ۱۰۰ درصدی در پروازهای هوایی انجام می‌شود. همچنین به گفته شاکری‌نژاد، «مواردی از ویروس جهش‌یافته انگلیسی در خوزستان مشاهده شده است».

او تاکید کرد که سیستم حمل و نقل عمومی هوایی، ریلی و جاده‌ای به سامانه وزارت بهداشت متصل شده و از پذیرش کسانی که نتیجه تست کرونای آن‌ها مثبت است جلوگیری می‌شود. به گفته او، «در چند روز گذشته حدود ۷۰۰ نفر شناسایی شدند و از استفاده آن‌ها از وسایل حمل و نقل جلوگیری شد. واکسیناسیون در ایران همچنان کند است.» «آلودگی بسیار بیش از چیزی است که فکر می‌کنیم» همزمان « نادر توکلی »، معاون درمان ستاد کرونا در استان تهران، گفت «آمار کل مراجعین سرپایی به بخش‌های درمانی»، «آمار بیماران بستری در بیمارستان‌ها» و «محاسبه مجموع این آمار با میزان مرگ و میرها» گفت: «درصد مرگ و میر بیماران کرونایی در تهران نزدیک به دو درصد» شده است. با این حال به گفته او، در این محاسبات آمار مراجعات به مراکز بهداشت و مطب‌های خصوصی «لحاظ نشده است.» این مقام ستاد کرونا گفت تحلیل‌ها نشان از «آلودگی بالای جامعه و فعال بودن زنجیره انتقال بیماری» دارد: «میزان آلودگی در جامعه بسیار بالاتر از عددی است که فکر می‌کنیم و همین مساله اهمیت "کانتکت تریسینگ" و ردیابی مبتلایان و تماس‌های نزدیک آنان را بیش از پیش پر رنگ و پر اهمیت می‌کند. وزیر بهداشت: صدای پای کرونای هندی را می شنویم نمکی: در یکی از شهرستان ها تعدادی هندی مشکوک به. به رئیس مرکز بهداشت خوزستان، نبود فریزر منفی ۲۰ درجه در برخی از شهرستان‌های این استان یکی از مشکلات اصلی در انجام واکسیناسیون است.

» مجلس هم به ستاد کرونا نماینده می‌فرستد به دنبال اعتراض نمایندگان مجلس به نداشتن نماینده‌ای در ستاد ملی مقابله با کرونا و پس از درخواست «محمدباقر قالیباف»، رییس مجلس، از رهبر جمهوری اسلامی، « »، نایب رییس اول مجلس، به عضویت ستاد ملی مقابله با کرونا درآمد. ۲۳۷۰ بیمار جدید مبتلای قطعی بستری شدند براساس آخرین آمار ارایه شده از سوی «سیما سادات لاری»، سخنگوی وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۸۴۳ بیمار جدید در ایران شناسایی شد که دو هزار و ۳۷۰ نفر از آن‌ها بستری شدند. همچنین طی همین مدت، ۴۶۹ نفر با پی‌سی‌آر مثبت جان خود را از دست دادند که با این حساب مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۴۶ هزار و ۲۰۷ نفر رسید. همچنین وضعیت ۵۸۳۲ نفر از بیماران وخیم گزارش شده است. این افراد در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستانی بستری هستند. اما پس از اینکه «علی خامنه‌‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی، ورود واکسن‌های ساخت آمریکا و بریتانیا را ممنوع اعلام کرد، کریم همتی کمتر در رسانه‌ها ظاهر شد.

به گفته لاری، استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز و استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند. هرگونه حراج ممنوع است گفت در شرایط فعلی کرونا در ایران برگزاری هرگونه حراج یا فروش فوق‌العاده ممنوع است. لاری با استناد به محدودیت‌های مربوط به شهرهای قرمز گفت: «فقط گروه شغلی یک اجازه فعالیت دارند و فعالیت گروه‌های شغلی دو، سه و چهار ممنوع است.» سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد: «بر اساس اعلام استانداری، فعالیت گروه‌های شغلی یک هم تا ساعت ۲۰ خواهد بود. از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح نیز ممنوعیت تردد در حال اجراست. وضعیت کرونایی شهرهای ایران.

» وضعیت نامطلوب قم قم به دستور استانداری برگزاری هرگونه همایش و تجمع مطلقا ممنوع اعلام شد. با اعلام دانشگاه علوم پزشکی قم روزانه به‌طور متوسط ۹ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست می‌دهند. مسئولان استان قم گفته‌اند شمار بستری‌ها و فوتی‌ها در روزهای ابتدایی آذرماه روندی کاهشی داشت. با این حال، به گفته مسئولان استانی «در حال حاضر حدود ۴۵ درصد از نمونه‌های سرپایی و بیمارستانی قم مثبت می‌شود». «سیامک محبی»، رییس مرکز بهداشت قم، در خصوص تعطیلی اصناف در قم توضیح داده است: «وضعیت بهداشتی در تالارهای پذیرایی، مجتمع‌های خرید، نانوایی‌ها، آرایشگاه‌ها و صنف آبمیوه و بستنی‌فروشی‌ها همچنان رضایت‌بخش نیست.

تراکم جمعیت در فروشگاه‌های زنجیره‌ای دغدغه بزرگ دانشگاه علوم پزشکی و نظام سلامت قم است. همچنین وضعیت روز بازارها در قم بشدت پرتراکم و نگران‌کننده است.» کرمانشاه؛ بیش از نیمی از تست‌ها مثبت شده است کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد که تا ظهر روز چهارشنبه پنجم آذر، ۸۶۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های این استان بستری هستند که ۱۶۴ از آن‌ها طی ۲۴ ساعت اخیر بستری شده اند. همچنین ۱۶۳ نفر نیز طی روز اخیر بهبود پیدا کرده و از بیمارستان ترخیص شدند. همچنین با فوت ۱۴ نفر دیگر مجموع جان‌باختگان در اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان کرمانشاه از ابتدای اپیدمی تاکنون به یک‌هزار و ۲۱۳ نفر رسیده است.

.