کرونا در ایران - جان باختن بیش از ۲ هزار نفر در یک هفته، درخواست تعطیلی فوری مشهد، و راه انداختن «کاروان شادی» عید غدیر

08/05/1400 08:04 ب.ظ

کرونا در ایران - جان باختن بیش از ۲ هزار نفر در یک هفته، درخواست تعطیلی فوری مشهد، و راه انداختن «کاروان شادی» عید غدیر آمار رسمی نشان می‌دهد در هفته نخست مرداد، ۲ هزار و ۱۱ نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. وزارت بهداشت ایران از ۷ مرداد تا ۸ مرداد، ۲۴ هزار و ۷۱۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور را تأیید کرد. همچنین در این ۲۴ ساعت، ۲۷۰ نفر دیگر جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان ویروس کرونا در آمار رسمی ایران به ۹۰ هزار و ۳۴۴ نفر رسید.

آمار رسمی نشان می‌دهد در هفته نخست مرداد، ۲ هزار و ۱۱ نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. یعنی در هر پنج دقیقه، یک نفر جان باخت. وزارت بهداشت ایران آمار تفکیکی ارائه نمی‌دهد و بسیاری معتقدند شمار واقعی مبتلایان به مراتب بیشتر از آن چیزی است که در آمار رسمی اعلام می‌شود.

نقشه رنگبندی جدید شیوع کرونا در ایران، ۲۸۵ شهرستان را در وضعیت قرمز (بسیار پرخطر) قرار داده است. در نقشه جدید، ۹ شهر استان خوزستان قرمز شده‌اند. همچنین ۱۱۰ شهرستان ایران در وضعیت نارنجی (پر خطر) و ۵۳ شهرستان در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار دارند. headtopics.com

براشربت مفت هول بزنیدحق تونه کرونا هم گرفتین حقتونه

روزانه ۲۰۰۰ تا می میرند اما مردم همه بفکر انقلاب هستند. به مزدوران ملکه بگویید بزودی بایست با خاورمیانه بای بای کنند .

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

بحران ورود مهاجران غیرقانونی از مرز لیتوانی؛ ۳ هزار نفر در یک ماه بازداشت شدندمرزبانی لیتوانی روز چهارشنبه ۲۸ ژوئیه (۶ مرداد) اعلام کرد با دستگیری ۱۷۱ مهاجر غیرقانونی که سه‌شنبه شب وارد مرزهای این کشور شده بودند، تعداد کل مهاجران بازداشت‌شده در سال جاری به ۳ هزار و ۲۷ نفر رسیده است.

جولان کرونا در آمریکای لاتین؛ 1318 نفر دیگر در برزیل جان باختندشمار مبتلایان و قربانیان کرونا در برخی کشورهای آمریکای لاتین از جمله برزیل همچنان رو به افزایش است. - خبرگزاری آناتولی

آلمان از «تاخیر» ایران در از سرگیری مذاکرات وین ابراز ناخرسندی کردتاکنون شش دور از مذاکرات وین برگزار شده است و آخرین دور این گفتگوها روز ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) پایان یافت. خب با عرض احترام به درک و به جهنم 'و ما ينطق عن الهوى إن هو إلا وحي يوحى' اين آية بر خامنه ای پیاده نمیشه پس فتوای حرام بودن ساخت بمب اتم يه‌ اجتهادشخصيه اماپاکستان حلالش کرد ودر زيركوهها testكرد دليل سالها ذلت‌ و توسرخوري شما در وین فقط بخاطر همين‌ فتواي ناكاربره‌ عينه غربيها مثل سگ میإيستادن جلو ایرانیها آلمان به...خندید!

تصاویری از بارش نادر برف در بیش از ۳۰ شهر جنوبی برزیلبارش برف بخش‌هایی از ایالت ریو گرانده جنوبی در برزیل را سفیدپوش کرد. There are fires in many cities of Turkey, which is the meeting point of all religions in our beautiful country, please send help. people and animals are dying.😭😭😭🇹🇷🇫🇷🇫🇴🇬🇧🇱🇷🇭🇲🇺🇲🇸🇴🇮🇱

روسیه پایگاه نظامی خود در تاجیکستان را تقویت می‌کند؛ نگرانی مسکو از حضور داعش در افغانستانروسیه پایگاه نظامی خود در تاجیکستان را تقویت می‌کند؛ نگرانی مسکو از حضور داعش در افغانستان سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه، روز چهارشنبه ۶ مرداد گفت که به دنبال خروج نیروهای آمریکایی، اوضاع امنیتی افغانستان به سرعت بدتر می‌شود. روسیه پایگاه نظامی تاجیکستان برای حضور درمنطقه بعداز خروج امریکا از افغانستان را تقویت میکند روسیه با کودتادرافغانستان موجب ظهور گروه های تروریستی ونابودی مردم شد حالا چطور نگران مردم افغانستان شده یادآوری تاریخ: قبل از مذاکرات ایران با 5 + 1، که منجر به توافق سال 2015 شد. آقای خامنه‌ای به طرفداران گفت: برای مذاکره با غرب: مذاکره میکنید اشکال ندارد ، اما من به غرب اعتماد ندارم. حضرت علی نیز مجبور شد در جنگ صفین مذاکره کند

طالبان طی 4 ماه اخیر بیش از 2 هزار و 500 غیرنظامی افغان را کشتندوزارت دولت در امور صلح افغانستان اعلام کرد که در حملات گروه طالبان طی 4 ماه گذشته 2 هزار و 566 غیرنظامی کشته و 3 هزار و 21 تن دیگر نیز زخمی‌ شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

استان تهران، بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ ‌بیمار بستری دارد

وزارت بهداشت ایران از ۷ مرداد تا ۸ مرداد، ۲۴ هزار و ۷۱۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور را تأیید کرد. همچنین در این ۲۴ ساعت، ۲۷۰ نفر دیگر جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان ویروس کرونا در آمار رسمی ایران به ۹۰ هزار و ۳۴۴ نفر رسید.

آمار رسمی نشان می‌دهد در هفته نخست مرداد، ۲ هزار و ۱۱ نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. یعنی در هر پنج دقیقه، یک نفر جان باخت.

وزارت بهداشت ایران آمار تفکیکی ارائه نمی‌دهد و بسیاری معتقدند شمار واقعی مبتلایان به مراتب بیشتر از آن چیزی است که در آمار رسمی اعلام می‌شود.

نقشه رنگبندی جدید شیوع کرونا در ایران، ۲۸۵ شهرستان را در وضعیت قرمز (بسیار پرخطر) قرار داده است. در نقشه جدید، ۹ شهر استان خوزستان قرمز شده‌اند.

همچنین ۱۱۰ شهرستان ایران در وضعیت نارنجی (پر خطر) و ۵۳ شهرستان در وضعیت زرد (خطر متوسط) قرار دارند.

قاسم جان بابایی، معاون وزیر بهداشت با اشاره به این که شمار بستری‌های روزانه از تعداد ترخیصی‌ها بیشتر است گفت استان تهران، بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ ‌بیمار بستری و ۴ هزار بستری موقت دارد.

به گفته آقای جان بابایی، شمار بیماران در استان‌های هرمزگان، کرمان و خراسان‌های رضوی، شمالی و جنوبی رو به افزایش است.

«فاجعه وحشتناک» در مشهد و درخواست تعطیلی فوری

سازمان نظام پزشکی مشهد با صدور اطلاعیه‌ای هشدار داد: «فاجعه‌ای وحشتناک در مشهد در حال وقوع است.»

در این اطلاعیه همچنین به ابتلای شدید افراد به کرونای دلتا با وجود تزریق دو دز واکسن و افزایش موارد ابتلا میان جوانان و کودکان اشاره شده است.

این نهاد خواستار مسدود شدن تمامی ورودی و خروجی های شهر «به شکل واقعی» و به مدت یک هفته شده است.

چندی پیش عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در استان خراسان گفته بود که ۲۵ تا ۳۰ درصد از بیماران بستری شده در بیمارستانهای مشهد مسافر و اغلب از استان سیستان و بلوچستان هستند.

برپایی مراسم عید غدیر به رغم وضعیت بحرانی

گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد مراسم عید غدیر در نقاط مختلف کشور به ویژه مشهد برگزار شده است.

جشن عید غدیر ـ خیابان امیرالمومنین ـ زاهدان (۶ مرداد ۱۴۰۰)

یکی از چالش‌های فرهنگی در مناطق سنی‌نشین، تبلیغات مذهبی غلیظ شیعی به‌ویژه در سال‌های اخیر است. تبلیغاتی که درآنها استفاده از عبارات خاص شیعی که برای اهل سنت حساسیت‌زا است، گاه حتی از شهرهای قم و کاشان هم گسترده‌تر است.