کرونا در ایران | هشدار در مورد حضوری شدن مدارس باوجود نبود واکسن «قابل اطمینان» برای خردسالان

21/08/1400 10:26 ب.ظ

🔺کرونا در ایران | هشدار در مورد حضوری شدن مدارس باوجود نبود واکسن «قابل اطمینان» برای خردسالان ▪️وزارت بهداشت ایران از روز ۲۰ آبان تا ۲۱ آبان، ۷ هزار و ۳۲۲ بیمار جدید مبتلا به کووید_۱۹ را تأیید کرد.

وزارت بهداشت ایران از روز ۲۰ آبان تا ۲۱ آبان، ۷ هزار و ۳۲۲ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ را تأیید کرد. به این ترتیب، مجموع مبتلایان کرونا در ایران به ۶ میلیون و ۲۷ هزار و ۲۶۹ نفر رسید. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۹ بیمار دیگر جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان کرونا به ۱۲۷ هزار... وزارت بهداشت ایران از روز ۲۰ آبان تا ۲۱ آبان، ۷ هزار و ۳۲۲ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ را تأیید کرد. به این ترتیب، مجموع مبتلایان کرونا در ایران به ۶ میلیون و ۲۷ هزار و ۲۶۹ نفر رسید.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۹ بیمار دیگر جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان کرونا به ۱۲۷ هزار و ۹۱۸ نفر رسید.

این در حالی است که بسیاری، از جمله تعدادی از مقامات کشور‌، معتقدند آمار واقعی مرگ و ابتلا در ایران چند برابر ارقام رسمی است.  سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، اوایل مرداد ماه گفته بود موارد مرگ ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ در آبان ماه به زیر ۵۰ نفر خواهد رسید.

نقشه رنگبندی جدید شیوع ویروس کرونا در اپلیکیشن ماسک وزارت بهداشت نشان می‌دهد شمار شهرستان‌های قرمز از ۳۳ شهر به ۲۲ شهر کاهش یافته است، شهرهای اصفهان، شیراز، همدان و بجنورد در وضعیت زرد قرار گرفته‌اند، و بوشهر و زاهدان به رنگ آبی درآمدند.عضو کمیته علمی کشوری کرونا از اعمال محدودیت‌های هوشمند کرونایی از ابتدای آذر خبر داد. مصطفی قانعی گفت محدودیت‌هایی برای افرادی که واکسن تزریق نکرده‌اند اعمال خواهد شد. headtopics.com

سلام مدیر خنده بازار هستم لطف بزرگی در حقم میکنید دنبالم کنید

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

کرونا در ایران | روند صعودی ابتلا و مرگ در استان‌های با نرخ واکسیناسیون پایین🔺 کرونا در ایران | روند صعودی ابتلا و مرگ در استان‌های با نرخ واکسیناسیون پایین وزارت بهداشت ایران از روز ۱۸ آبان تا ۱۹ آبان، ۷ هزار و ۹۴۸ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ را تأیید کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

ادامه رکوردشکنی کرونا در آلمان؛ ۵۰ هزار مبتلا در یک روز | DW | 11.11.2021برای نخستین بار از ابتدای پاندمی طی یک شبانه‌روز بیش از ۵۰ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آلمان شناسایی شد. کارشناسان هشدار می‌دهند که 'زمستان بسیار سختی' در انتظار شهروندان آلمان خواهد بود. بیشتر از زاکسن. مردمی عقب‌افتاده.

رکوردشکنی‌ ویروس کرونا در آلمان؛ ۵۰ هزار مبتلا در یک روز ثبت شدکارشناسان خیز تازه و شیوع ویروس کرونا در آلمان را به نرخ نسبتا پایین واکسیناسیون در این کشور نسبت می‌دهند که بنا به آمار رسمی کمی بیش از ۶۷ درصد جمعیت این کشور را شامل می‌شود.

شناسایی ۷۵۳۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور/۱۲۳ تن دیگر جان باختند۱۲۳ فوتی و ۷۵۳۹ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۷۵۳۹ نفر *جانباختگان جدید: ۱۲۳ نفر *مجموع مبتلایان: ۶۰۱۹۹۴۷ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۵۶۵۶۴۴۷ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۲۷۸۰۹ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۹۷۴۰۰۳۳۶

مانور پیشگیرانه اسرائیل در برابر گونه‌های جدید کرونا؛ نخست‌وزیر به پناهگاه رفتپناهگاهی که نخست‌وزیر اسرائیل روز پنجشنبه در آن پناه گرفت بیش از یک دهه پیش همزمان با نگرانی‌ها از برنامه هسته‌ای ایران و احتمال حملات موشکی از لبنان و نوار غزه احداث شد. به 🥚م

اینفوگرافی| آمار استانی واکسیناسیون کامل کرونا در ایرانبراساس آمار منتشر شده توسط مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درصد پوشش کامل واکسیناسیون بالای 12 سال در کشور به 61 درصد رسیده است. متاسفانه پوشش واکسیناسیون در استان‌های سیستان و بلوچستان، قم، کردستا و خوزستان نامطلوب است.

چاپ

وزارت بهداشت ایران از روز ۲۰ آبان تا ۲۱ آبان، ۷ هزار و ۳۲۲ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ را تأیید کرد.

به این ترتیب، مجموع مبتلایان کرونا در ایران به ۶ میلیون و ۲۷ هزار و ۲۶۹ نفر رسید.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۹ بیمار دیگر جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان کرونا به ۱۲۷ هزار و ۹۱۸ نفر رسید.

این در حالی است که بسیاری، از جمله تعدادی از مقامات کشور‌، معتقدند آمار واقعی مرگ و ابتلا در ایران چند برابر ارقام رسمی است. 

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، اوایل مرداد ماه گفته بود موارد مرگ ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ در آبان ماه به زیر ۵۰ نفر خواهد رسید.

نقشه رنگبندی جدید شیوع ویروس کرونا در اپلیکیشن ماسک وزارت بهداشت نشان می‌دهد شمار شهرستان‌های قرمز از ۳۳ شهر به ۲۲ شهر کاهش یافته است، شهرهای اصفهان، شیراز، همدان و بجنورد در وضعیت زرد قرار گرفته‌اند، و بوشهر و زاهدان به رنگ آبی درآمدند.عضو کمیته علمی کشوری کرونا از اعمال محدودیت‌های هوشمند کرونایی از ابتدای آذر خبر داد. مصطفی قانعی گفت محدودیت‌هایی برای افرادی که واکسن تزریق نکرده‌اند اعمال خواهد شد.

او افزود این محدودیت‌ها شامل تردد و سفر است و به تدریج حوزه‌های دیگر را نیز دربر می‌گیرد.۱۲معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت می‌گوید از آنجا که واکسن قابل اطمینان برای دانش‌آموزان زیر ۱۲ سال موجود نیست، مدارس باید با «رعایت کامل و دقیق» پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در تمام اماکن و ساعت‌ها فعالیت داشته باشند.

محسن فرهادی هشدار داد مدارسی که کلاس‌های استاندارد برای تهویه ندارند، نباید به طور حضوری فعالیت کنند.

بسیاری از والدین و مسئولان مدارس نیز در روزهای گذشته در مورد اعمال پروتکل‌های بهداشتی و امکانات موجود در این زمینه ابراز نگرانی کرده‌اند. مدارس ایران قرار است از آذرماه حضوری شوند.

سرپرست آموزش و پرورش گفته است «تمهیدات درون سازمانی» برای بازگشایی مدارس اتخاذ شده که نیازمند بررسی است.در حالی که پس از صدور مجوز واکسن فایزر برای کودکان خردسال، بسیاری از کشورها واکسیناسیون کودکان را با این واکسن آغاز کرده‌اند، رئیس انستیتو پاستور ایران می‌گوید کودکان ایرانی با تزریق واکسن پاستوکووک مقابل ویروس کووید-۱۹ واکسینه خواهند شد.

به گفته علیرضا بیگلری، این واکسن «از معدود واکسن هایی است» که کارآزمایی بالینی آن برای گروه سنی ۲ تا سال ۱۸ انجام شده است.

ایران، واکسن دو دزه «سوبرانا ۲» کوبا را با نام تجاری «پاستوکووک» تولید می‌کند و در روز ۸ تیر نیز به آن مجوز استفاده اضطراری داد.

واکسن «سوبرانا ۲» شامل بخشی از پروتئین «اسپایک» ویروس کرونا است که با یک واکسن استاندارد کزاز ترکیب شده است.

مقامات کوبایی می‌گویند نتایج اولیه واکسن‌های داخلی‌شان مشابه نتایج سایر واکسن‌های موجود برای مقابله با کووید-۱۹ است و «به طور قابل توجهی» انتقال ویروس، بروز بیماری شدید و مرگ را کاهش می‌دهد و هیچ‌ عارضه جدی در‌ کودکان نداشته است.

منتقدان می‌گویند نتایج آزمایش‌ها توسط کارشناسان مورد ارزیابی و داوری قرار نگرفته است.

واکسن کوبایی «سوبرانا ۲» که انستیتو پاستور ایران نیز در تولید آن مشارکت دارد «۶۲ درصد» کارآیی نشان داد

در همین حال، مجوز انجام آزمایش‌های بالینی واکسن برکت نیز در گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ ساله صادر شده است.

برکت تاکنون فقط نتایج آزمایش‌های پیش‌بالینی خود را در یک نشریه‌ تخصصی به نام «بازبینی‌ها در ویروس‌شناسی پزشکی» (Reviews in Medical Virology) منتشر کرده است.

مطالعات پیش‌بالینی واکسن برکت در یک نشریه تخصصی؛ پرفسور گریفیتس به صدای آمریکا توضیح داد