کرونا در ایران؛ بر اساس ردیابی تلفنی تنها ۲۰ درصد مبتلایان قرنطینه را رعایت می‌کنند

11/09/1399 05:45 ب.ظ

بر اساس آخرین آمار و با گذشت یازده روز از اجرای طرح تعطیلی گسترده، از ۱۶۰ شهر قرمز تنها ۳۷ شهر قرمز باقی‌ مانده است، ۱۲۰ شهر نارنجی و ۳ شهر هم به رنگ زرد درآمدند. گزارش گاهشمار_کرونا از پویان خوشحالpkhwshhal 👇 کرونا راستی_آزمایی

از سوی «سیما سادات لاری»، سخن‌گوی وزارت بهداشت، ۱۳هزار و ۸۸۱ مورد جدید بیماری کووید-۱۹ در ایران شناسایی شد که از این تعداد دو هزار و ۲۳۷ نفر بستری شده‌اند.

به گفته لاری در طول ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز ‌سه‌شنبه ۳۸۲ نفر جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۴۸ هزار و ۶۲۸ نفر رسید.

همچنین در حال حاضر ۵۸۴۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. سخن‌گوی وزارت بهداشت در خصوص وضعیت استان‌ها نیز گفته است که تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه‌وبویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال‌وبختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز و استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان‌وبلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

اصفهان؛ ۴۰۰ تخت بیمارستان خالی شد در استان اصفهان نیز که پیش از این آمارها از وضعیت بحرانی این استان حکایت داشتند، هم‌زمان با اجرای طرح محدودیت‌ها و به گفته مسئولان استانی، شرایط رو به بهبود است.

ادامه مطلب:
iranwire »

تداوم آمار بالای مرگ بر اثر کرونا در ایران؛ فساد و سوءاستفاده مقامات در تزریق واکسنصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. تازه اینا آمار واقعی رو تقسیم بر ده و بیست می‌کنند و به عنوار شمار قربانیان اعلام می کنند‌.

بالاترین آمار روزانه مرگ بر اثر کرونا در ایران؛ حدود۵۰۰ نفر در ۲۴ ساعت

کرونا در ایران؛ آغاز قطره‌چکانی واکسیناسیون کرونا در مراکز درمانی

کرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کروناکرونا در ایران؛ عدم هماهنگی در ثبت‌نام واکسیناسیون و نگرانی از ورود گونه هندی کرونا آمار جمع‌آوری شده توسط تارنمای «دنیای ما در قالب آمار» نشان می‌دهد شمار مرگ و میر روزانه به ازای هر میلیون نفر در ایران، از هند بالاتر است و تقریبا نزدیک کشور ایتالیا است

کرونا در ایران؛ تهدید ویروس جهش‌یافته در یک‌ سالگی اعلام ورود کرونا

پنهان‌کاری چین در ارتباط با کرونا؛ ابهام در مورد 174 مبتلا به کرونا در 2019سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد که چین از ارائه اطلاعات در مورد 174 مورد ابتلا به کرونا که در سال 2019 میگن بن نایف رو میخوان پادشاه کنن خبر درسته یا شایعه ست چين بايد پاسخگو باشد. و عادلانه محاكمه شوند كه چرا در ابتداي اين ويروس، بجاي روشنگري، ان دكتر را به زندان فرستادند. مسول اينهمه جانباختگان از اين ويروس، تنها چين است.

شده

از سوی «سیما سادات لاری»، سخن‌گوی وزارت بهداشت، ۱۳هزار و ۸۸۱ مورد جدید بیماری کووید-۱۹ در ایران شناسایی شد که از این تعداد دو هزار و ۲۳۷ نفر بستری شده‌اند.

به گفته لاری در طول ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز ‌سه‌شنبه ۳۸۲ نفر جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۴۸ هزار و ۶۲۸ نفر رسید.

همچنین در حال حاضر ۵۸۴۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخن‌گوی وزارت بهداشت در خصوص وضعیت استان‌ها نیز گفته است که تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه‌وبویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال‌وبختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز و استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان‌وبلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

اصفهان؛ ۴۰۰ تخت بیمارستان خالی شد

در استان

اصفهان

نیز که پیش از این آمارها از وضعیت بحرانی این استان حکایت داشتند، هم‌زمان با اجرای طرح محدودیت‌ها و به گفته مسئولان استانی، شرایط رو به بهبود است.

«کمال حیدری»، معاون بهداشتی «دانشگاه علوم پزشکی اصفهان»، در خصوص تاثیرات اعمال محدودیت‌ها در اصفهان گفته است: «همین محدودیت‌ها در هفته گذشته باعث شد ۴۰۰ تخت بیمارستان خالی شود و روزانه ۴۰ تخت کمتر اشغال شود. وقتی ورودی بیماران به بیمارستان‌ها کاهش یابد به تبع مرگ‌ومیر پایین‌تر می‌آید و حوزه بهداشت و درمان بهتر می‌تواند به بیماران خدمت‌رسانی کند.»

وی با بیان این که در بیش از ۸۵ درصد موارد می‌بینیم که بسترهای لازم در جامعه فراهم شده‌اند، اما در عمل و اجرا متاسفانه این طور نیست، گفت: «یکی از نگرانی‌های اصلی حضور مردم در مراکز مختلف و حمل‌ونقل عمومی بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است، در حالی که برنامه‌ریزی، مدیریت و برخورد لازم در این زمینه صورت نمی‌گیرد.»

او درباره وضعیت ادارات و سازمان‌ها نیز توضیح داد: «در بسیاری از موارد مردم با حوزه بهداشت تماس می‌گیرند و اعلام می‌کنند که مدرسه، ورزشگاه و یا صنفی باز است، یا پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند، در حالی که ما نباید پاسخ‌گو باشیم و هر دستگاهی باید بر زیرمجموعه خودش نظارت کند و پاسخ‌گو باشد و اگر تخلفی اتفاق افتاد با آن برخورد کند.»

شمار فوتی‌های البرز به نصف کاهش یافت

در استان

البرز

طی ۲۴ ساعت منتهی به ظهر روز سه‌شنبه، ۹ بیمار مبتلا جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان‌باختگان این بیماری در استان به ۲۳۱۷ نفر رسیده است. همچنین طی همین مدت ۹۵ بیمار با علائم کووید-۱۹ در مراکز درمانی البرز بستری شده‌اند.

به گفته مسئولان استانی در حال حاضر تعداد ۷۹۶ نفر شامل موارد قطعی، محتمل و مشکوک، در مراکز درمانی بستری هستند که از این تعداد ابتلای ۳۸۸ نفر به بیماری کووید-۱۹ قطعی شده است.

وضعیت فوتی‌ها در این استان نسبت به هفته‌های گذشته نصف شده و کاهش یافته است. مردم البرز تا هفته گذشته شاهد مرگ روزانه ۲۰ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا بودند که این میزان تنها فوتی‌های قطعی مبتلایان بود.

کرونا همچنان در یزد جان می‌گیرد

«ابراهیم سلمانی»، سخن‌گوی «