کرونا در ایران؛ حسن روحانی: اگر عزاداری نباشد؛ مردم دلگیر، افسرده و مضطرب می‌شوند!

10/08/2020 05:02:00 ب.ظ

کرونا, گاهشمار_کرونا

حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا گفت باید اعتدال در دستور کار باشد «زیرا اگر بگوییم محرم عزاداری نباشد نادرست است و مردم را دلگیر می‌کند و اضطراب و افسردگی برای مردم ایجاد می‌کند.» گاهشمار_ کرونا کاری از شاهد علویShahedAlavi 👇 اخبار_ایران

.«ایرج حریرچی»، در ادامه با اشاره به این‌که وقتی عروسی، سفر و غیره برقرار است نمی‌شود برای محرم کاری نکنیم و باید متعادل رفتار کرد، گفت اصل بر این است که هرگونه تجمع مناسب نیست؛ اما فشار می‌آورند تا کنکور را تعطیل کنند تا به شمالکنند.جمعی از پزشکان ایرانی با نوشتن نامه‌ای سرگشاده به مراجع تقلید، مبلغان مذهبی و مداحان از آنان خواسته‌اند ضمن پرهیز دادن عزاداران از برگزاری مجالس حضوری، بر شیوه‌های نوین عزاداری خانوادگی در منازل، بهره‌گیری حداکثری از رسانه‌های تصویری و صوتی و فضای مجازی و توزیع بسته‌های مواد غذایی بین نیازمندان مانع از مرگ «صدها عزادار حسینی» و «فاجعه‌ای بزرگ»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

کرونا در ایران؛ 163 فوتی و 2020 مورد ابتلای جدید در یک روز کرونا در ایران؛ 163 فوتی و 2020 مورد ابتلای جدید در یک روز

سفیر ایران در لبنان: ایران مشارکت فعالی در بازسازی بیروت خواهد داشتسفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان در جریان بازدید از بیمارستان صحرایی ایران در بیروت تاکید کرد که کشورمان مشارکت فعالی در بازسازی بیروت خواهد داشت.

کرونا در ایران؛ فوت 189 بیمار و ثبت 2132 مورد جدید ابتلا طی یک روز کرونا در ایران؛ فوت 189 بیمار و ثبت 2132 مورد جدید ابتلا طی یک روز

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران- 19 مرداد 1399کماکان استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

ادامه نگرانی‌ها از برگزاری مراسم محرم همزمان با بحران کرونا در ایران - BBC News فارسیآمار روزانه مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران همچنان سه رقمی است. با این حال دولت دستورالعملی برای اجرای مراسم عزاداری محرم اعلام کرده است.

روحانی: باید در مبارزه با کرونا یک مسیر اعتدالی در نظر بگیریمتهران - ایرنا - رییس جمهوری با بیان اینکه زمان پایان کرونا مشخص نیست، گفت: باید یک مسیر اعتدالی در مبارزه با کرونا را در نظر بگیریم نه می‌توانیم فعالیت را کامل تعطیل کنیم و نه می‌توانیم مانند گذشته عمل کنیم. ادامه محدودیت‌های شدید امکان پذیر نیست.

نیست .09.به گزارش ایسنا به نقل از العهد، محمد جلال فیروز نیا، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان از بیمارستان صحرایی ایران در بیروت و کمک های انسانی  جمهوری اسلامی ایران بازدید کرد.10.

«ایرج حریرچی»، در ادامه با اشاره به این‌که وقتی عروسی، سفر و غیره برقرار است نمی‌شود برای محرم کاری نکنیم و باید متعادل رفتار کرد، گفت اصل بر این است که هرگونه تجمع مناسب نیست؛ اما فشار می‌آورند تا کنکور را تعطیل کنند تا به شمال کنند . جمعی از پزشکان ایرانی با نوشتن نامه‌ای سرگشاده به مراجع تقلید، مبلغان مذهبی و مداحان از آنان خواسته‌اند ضمن پرهیز دادن عزاداران از برگزاری مجالس حضوری، بر شیوه‌های نوین عزاداری خانوادگی در منازل، بهره‌گیری حداکثری از رسانه‌های تصویری و صوتی و فضای مجازی و توزیع بسته‌های مواد غذایی بین نیازمندان مانع از مرگ «صدها عزادار حسینی» و «فاجعه‌ای بزرگ» شوند .2020 خبرگزاری آناتولی ایران:‌ با فوت 163 نفر دیگر طی 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا به 18هزار 427 نفر رسید. اما عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا، با اشاره به این‌که قرار است وزارت بهداشت پروتکل‌هایی را برای برگزاری مراسم ماه محرم ابلاغ کند، هشدار داد که ابلاغ این پروتکل‌ها نمی‌تواند جلوی انتشار و گسترش کرونا را بگیرد: «با ماسک نمی‌شود جلوی انتشار کرونا را در مراسم ماه محرم گرفت، زیرا عزاداران در این مراسم اشک می‌ریزند و عرق می‌کنند و ماسک خیس می‌شود؛ ماسک که خیس شود دیگر به درد نمی‌خورد.» مینو محرز گفت مراسم عزاداری ماه محرم یک تجمع معمولی نیست و امکان ندارد بشود در این مراسم فاصله‌گذاری اجتماعی را کرد .. به گفته دکتر محرز، ویروس کرونا جهش پیدا کرده و قدرت سرایت آن حدود ۱۰ برابر شده است و یک فرد ناقل می‌تواند تعداد بسیار بیشتری را مبتلا کند: «حضور در رستوران‌ها و ورزشگاه‌ها که افراد بدون ماسک برای مدت نسبتا طولانی در کنار هم هستند و به‌خصوص با توجه به جهش ویروس کرونا، خیلی خطرناک است؛ زیرا در این اماکن، یک نفر ناقل بی‌علامت حتی با حرف زدن هم می‌تواند دیگران را مبتلا کند.

» این عضو کمیته علمی ستاد ملی کرونا هشدار داد که در اکثر استان‌ها و به‌خصوص تهران، تعداد مبتلایان بسیار زیاد است، به‌طوری‌که اکثر بیمارستان‌ها پر شده‌اند و تعداد افراد بدحال در اتاق‌های آی‌سی‌یو و زیر دستگاه تنفس مصنوعی هم بیشتر شده که تعداد زیادی از آنان می‌میرند و آی‌سی‌یوهای بیمارستان‌ها هم تقریبا پر شده‌اند. پیش‌تر «علی‌رضا رییسی»، از معاونان وزارت بهداشت خبر از رضایت بالای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد از شیوه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این آزمون داده بود، «محمدباقر قالیباف»، رییس مجلس، در مجلس گفت برخی از پیام‌های رسیده در مورد کنکور ارشد، خبر از نقص جدی در اجرای پروتکل‌های بهداشتی جدید بود و خواستار بررسی میدانی این شد . نواقصی که به گفته «احمد نادری»، عضو کمیسیون آموزش مجلس ازجمله عدم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، تجمع هنگام ورود و خروج و تخلفات زیاد از قانون برگزاری آزمون بوده است. سازمان سنجش آموزش کشور در مقابل با اشاره به نتایج نظرسنجی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد و رضایت ٩١ درصد از آن‌ها از رعایت اصول بهداشتی در حوزه‌های امتحانی، مدعی شد مطالب منتشرشده در فضای مجازی دال بر عدم رعایت پروتکل‌ها در برگزاری آزمون کذب و در راستای تشویش اذهان عمومی و بی‌اعتبار کردن سازمان­‌های مورد اعتماد مردم .