کرونا در ایران - ۵ هزار مبتلای جدید در یک روز؛ هزینه ۱۴۰ میلیون تومانی بستری شدن در خانه

02/08/2021 05:52:00 ب.ظ

آمار وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد از ۱۰ مرداد تا ۱۱ مرداد، ۴۱۱ نفر در اثر ابتلا به کرونا جان باختند.

کرونا, ایران

🔺 کرونا در ایران - ۵ هزار مبتلای جدید در یک روز؛ هزینه ۱۴۰ میلیون تومانی بستری شدن در خانه ▪️آمار وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد از ۱۰ مرداد تا ۱۱ مرداد، ۴۱۱ نفر در اثر ابتلا به کرونا جان باختند

آمار وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد از ۱۰ مرداد تا ۱۱ مرداد، ۴۱۱ نفر در اثر ابتلا به کرونا جان باختند.

از آنجایی که وزارت بهداشت آمار تفکیکی ارائه نمی‌دهد، بسیاری معتقدند آمار واقعی ابتلا و مرگ به مراتب از آن چیزی که اعلام می‌شود بیشتر است.سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت در هفته نخست مرداد، ۱۸۰ هزار و ۲۵۷ بیمار سرپایی کرونا در کشور شناسایی شدند که نسبت به هفته قبل‌ از آن، حدود ۲۷ درصد افزایش داشته است.

در‌ گیلان، ۱۶ شهرستان از ۱۷ شهرستان در وضعیت قرمز قرار گرفته‌اند.در مشهد، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی از افزایش ۱۳۰ درصدی مبتلایان در مشهد از ابتدای تیر خبر داد.مهدی کریمی گفت آمار مبتلایان به کرونا در آبادان، خرمشهر و شادگان « به شکل وحشتناکی» در حال افزایش است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

Anyone that believes the official, Iranian, statistics on Corona should have his head examined. Banning of the effective vaccines by the Supreme Criminal Khamenei has caused in excess of one million deaths. Another crime against humanity committed by the medieval mullahs. ما که پول نداریم کرولا بگیریم کروناشو میگیریم......

کرونا در ایران - مقامات بهداشتی و دانشگاهی از «طغیان کرونا» در مناطق مختلف کشور خبر می‌دهندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. از کرونا در امریکا چه خبر ؟ اونجا خبری نیست که فقط دنبال اخبار ایرانید.امار مبتلایان امریکا ۵۱۸۹۸ و فوت شدگان۲۴۱ نفر اونجا مشکلی نیست؟؟

شمار قربانیان کرونا در ایران طی یک هفته 38 درصد افزایش یافتبراساس اعلام وزارت بهداشت ایران در یک هفته اخیر موارد فوتی ناشی از کرونا در این کشور 38.2 درصد و موارد بستری 32 درصد افزایش داشته است. - خبرگزاری آناتولی

نگرانی از وقوع موج سهمگین‌تر شیوع کرونا در ایران؛ وزارت بهداشت: واردات واکسن باید ادامه یابدبا ادامه کندی روند تولید واکسن، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران اعتراف کرده که برای قطع زنجیره کرونا باید واکسن وارد شود. او تصریح کرده است که تصمیم‌گیری در مورد تعیین شروط واردات واکسن کرونا توسط افرادی خارج از چارچوب وزارت بهداشت اتخاذ شده بود.

کرونا در ایران؛ وقفه واکسیناسیون و شماتت شهروندان | DW | 01.08.2021سخنگوی ستاد کرونا در ایران می‌گوید ۹۰درصد بیماران بستری بالای ۷۰ سال دارند و تنها ده درصدشان یک نوبت واکسن زده‌اند. او از مردم گلایه کرده که چرا واکسن نمی‌زنند. آیا مسئولیت مرگ و میرها و کمبود واکسن متوجه مردم است؟ خبر را درست بخوانید! همان دوز اول را ۱۰ درصد زده اند!؟؟ چرا؟ الان که برای بالای ۶۰ سال دوز اول و دوم را به راحتی میزنند اونم چه واکسنی خود واکسن عامل پخش کرونا و کشته شدن مردمه این دیوثها مشکل ورشکستگی صندوق بازنشستگان را به این شکل حل کردند

بحران کرونا در ایران به کمبود سِرُم تزریقی رسیداوج گیری بیماری کووید-19 در ایران باعث کمبود تخت، دارو و سرم تزریقی شده است که به گفته سازمان غذا و داروی ایران مشکل در خط تولید یک کار خانه این معضل را به وجود آورده است. - خبرگزاری آناتولی

وضعیت وخیم بیمارستان‌های ایران در روزهای اوج‌گیری دوباره کروناوضعیت وخیم بیمارستان‌های ایران در روزهای اوج‌گیری دوباره کرونا برخی از بیمارستان‌های ایران مانند بیمارستان بقیه الله تهران به علت کمبود تخت بیمارستانی مجبور شدند مساجد و نماز خانه ‌های خود را به بخش کرونا تبدیل کنند.

این آمار از افزایش ۳۸ درصدی شمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به کووید-۱۹ در ایران نسبت به هفته گذشته خبر می‌دهد.ایران - آرشیو همزمان با شدت گرفتن شیوع بیماری کرونا در ایران، مقام‌های بهداشتی و دانشگاهی ایران از «طغیان کرونا» و «وجود شرایط بسیار وخیم» در مناطق مختلف کشور خبر می‌دهند.براساس اعلام وزارت بهداشت ایران در یک هفته اخیر موارد فوتی ناشی از کرونا در این کشور 38.Aa شمار مرگ و میر روزانه ناشی از ابتلای حاد به ویروس جهش‌یافته دلتا در ایران به بالاترین سطح در ۸۰ روز گذشته رسید.

رکورد مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا در ایران در روز ششم اردیبهشت با ۴۹۶ نفر جان باخته‌ ثبت شد. وزارت بهداشت ایران همچنین در این ۲۴ ساعت، شناسایی ۳۷ هزار و ۱۸۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا را تأیید کرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران ایران، حریرچی با بیان اینکه آمار موارد سرپایی، موارد بستری و تعداد فوت شدگان بیماران کرونایی نسبت به هفته گذشته افزایش پیدا کرده است گفت همین موضوع مقامات را نگران تر کرده است. از آنجایی که وزارت بهداشت آمار تفکیکی ارائه نمی‌دهد، بسیاری معتقدند آمار واقعی ابتلا و مرگ به مراتب از آن چیزی که اعلام می‌شود بیشتر است.08. پیش‌بینی ۸۰۰ مورد مرگ در روز ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، در برنامه خبر صدا و سیما گفت در صورت ادامه روند کنونی و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، میزان مرگ‌ ناشی از کرونا در ایران به حدود ۸۰۰ نفر در روز خواهد رسید. در این میان، پرویز قزلباش، رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان زنجان از «جولان» و «حالت طغیانی» ویروس کرونا «در همه نقاط استان» خبر داد و گفت: «روند سرپایی و بستری بیماران مبتلا به کرونا صعودی بوده و در روزهای آتی شاهد تندتر شدن شیب صعودی بستری‌ها در استان خواهیم بود. سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت در هفته نخست مرداد، ۱۸۰ هزار و ۲۵۷ بیمار سرپایی کرونا در کشور شناسایی شدند که نسبت به هفته قبل‌ از آن، حدود ۲۷ درصد افزایش داشته است. ایران در حال حاضر، پس از کشورهای آمریکا، هند، برزیل و کلمبیا دارای بیشترین تعداد بیماران حاد کرونایی است.

به گفته خانم لاری، استان‌های مازندران، ایلام، گلستان، و سمنان بیشترین شمار مبتلایان را در هفته گذشته ثبت کردند. به نظر می رسد با گذشت بیش از یک سال و نیم از آغاز همه گیری کرونا، مقامات بهداشتی ایران هنوز نتوانسته‌اند سیاست منسجم و روشنی برای مقابله با این بیماری در پیش بگیرند.5 درصدی در تعداد مراجعات سرپایی مثبت، افزایش 32 درصدی در تعداد بیماران مثبت بستری و افزایش 38. ادامه وضعیت بحرانی در گیلان و خوزستان، افزایش ۱۳۰ درصدی مبتلایان در مشهد در‌ گیلان، ۱۶ شهرستان از ۱۷ شهرستان در وضعیت قرمز قرار گرفته‌اند. لنگرود، ماسال و فومن نیز از وضعیت نارنجی (پرخطر) خارج شده و در وضعیت قرمز (بسیار پر خطر) قرار گرفتند. آیت الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران با ممنوع کردن ورود واکسن‌های آمریکایی و بریتانیایی در نظر داشت با استفاده از واکسن‌های ساخت داخل، و واکسن‌های چینی و روسی برنامه واکسیناسیون را پیش ببرد؛ برنامه ای که حتی به اذعان آقای خامنه‌ای موفق نبوده است. آمار رسمی نشان می‌دهد در ۱۰ ماه گذشته، آمار بستری‌شده‌ها در گیلان بیش از ۵ برابر شده است. بسیاری از تخت‌های بیمارستان‌ها دارند پر می‌شوند و این هشدار جدی است که اگر پروتکل‌ها به همین شکل رعایت شوند تا یک هفته آینده ممکن است درگیر موج بسیار سهمگین‌تری شویم. در حال حاضر،بیش از هزار و ۲۵۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان های گیلان بستری هستند. به گفته او، با توجه به روند فعلی واکسیناسیون، قطع این زنجیره «تا پایان سال» محقق نخواهد شد. آقای رئیسی با اشاره به این میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایران به زیر ۴۰ درصد رسیده، تاکید کرده است که در صورت ادامه بی‌توجهی به پروتکل‌ها احتمال این که کشور طی هفته آینده درگیر موج بسیار سهمگین‌تری از شیوع ویروس کرونا شود، وجود دارد.

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت می‌گوید در گیلان ۳۰ درصد مردم از ماسک استفاده می‌کنند. در مشهد، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی از افزایش ۱۳۰ درصدی مبتلایان در مشهد از ابتدای تیر خبر داد. همچنین ظرف این مدت، ۳۶۶ نفر دیگر جان خود را از دست داده و مجموع جان ‌باختگان ویروس کرونا در آمار رسمی ایران به ۹۰ هزار و ۹۹۶ نفر رسیده است.. مهدی قلیان همچنین گفت: «برای زیارت رفتن در حال حاضر وقت مشهد آمدن نیست و توصیه می کنم کسی به قصد زیارت از منزل خود خارج نشود.» معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی آبادان نیز می‌گوید ممکن است شرایط به گونه‌ای شود که از فضای پارکینگ بیمارستان‌ها‌ برای بستری بیماران استفاده کنیم. در حال حاضر ۲۸۵ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۱۰ شهر در وضعیت نارنجی، و ۵۳ شهر در وضعیت زرد هستند. مهدی کریمی گفت آمار مبتلایان به کرونا در آبادان، خرمشهر و شادگان « به شکل وحشتناکی» در حال افزایش است. در حال حاضر، ۲۸۵ شهر ایران از نظر شدت شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد.

او تأکید کرد که در جنوب غرب خوزستان تنها بیمارستانی که هنوز وارد چرخه کرونا نشده، بیمارستان شهید بهشتی آبادان است که اگر وضعیت به همین شکل پیش رود، آن بیمارستان نیز به بستری بیماران مبتلا به کرونا اختصاص خواهد یافت. معضل جدید کمبود سرم، هشدار سازمان غذا و دارو نسبت به پرشدن دوباره شیشه‌های واکسن یکی از داروخانه‌دارهای تهران به «تجارت نیوز» گفت: «با اینکه سرم آب نمک است اما در تولید این دارو هم مشکل داریم.» برخی نیز ادعا کرده‌اند که سرم جیره‌بندی شده و‌ ماهانه به هر داروخانه ۱۲ یا ۲۴ عدد سرم داده می‌شود. رئیس انجمن‌ صنفی کارکنان داروخانه‌ها: قطع برق سبب کاهش تولید ⁧‫سرم⁩ شده است. هادی ابوی علت کمبود سرم را ناشی از «بی‌تدبیری مسئولان» دانست. با ادامه کندی روند تولید واکسن، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران در گفتگو با روزنامه همشهری اعتراف کرده که برای قطع زنجیره کرونا باید واکسن وارد شود.

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو می‌گوید خط تولید یکی از شرکت‌های تولید سرم، به دلیل بازسازی خطوط تولیدش متوقف شده است. سید حیدر محمدی در گفتگو با خبرگزاری «ایسنا» گفت در جلسه‌ای با سرم‌سازان قرار شد آنها ماهیانه یک میلیون سرم بیشتر از ظرفیت قبلی‌شان تولید کنند. پیشتر، شقایق دهقان، بازیگر، در ویدئویی که بر روی صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد از کمبود سرم تزریقی خبر داد. خانم دهقان همچنین گفت برای بار سوم است که به ویروس‌ کرونا مبتلا می‌شود. A post shared by shaghayegh dehghan/شقایق دهقان (@shaghayeghdehghanofficial) سازمان غذا و دارو ایران درباره پر کردن ویال‌های خالی واکسن کرونا به دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سراسر کشور هشدار داد. مطابق اعلام وزارت بهداشت ایران، نزدیک به ۱۵ میلیون دُز واکسن کرونا وارد این کشور شده که در نتیجه با تزریق ۴۲۷ هزار و ۷۴۵ دُز واکسن در ۲۴ ساعت گذشته، در مجموع ۹ میلیون و ۹۲۵ هزار و ۶۰۳ نفر(حدود ۱۱ درصد جمعیت کشور) دُز اول واکسن کرونا و ددو میلیون و ۷۴۱ هزار و ۹۷۹ نفر(نزدیک به ۳ درصد جمعیت کشور) نیز دُز دوم را دریافت کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۲ میلیون و ۶۶۷ هزار و ۵۸۲ دُز رسیده است.

در این نامه گفته شده که گروه‌های «کلاهبردار» و «سودجو» ممکن است به دنبال پر کردن ویال های خالی واکسن «که به طور نامناسب دفع شده اند» باشند. ۱۴۰ میلیون تومان برای بستری شدن در خانه در حالی که ظرفیت بیمارستان‌های سراسر کشور رو به تکمیل است، «تجارت نیوز» در‌ گزارشی هزینه‌های بستری در بیمارستان و یا خانه را برآورد کرده است. در این گزارش آمده است که برخی از بیمارستان‌ها، بیماران را با شبی ۵ میلیون تومان در خانه بستری می‌کنند. «تجارت نیوز» نوشته که برخی از شرکت‌ها خدمات نگهداری از بیمار مبتلا به کرونا در خانه ارائه می‌دهند. هزینه دارو با بیمار است اما در این گزارش اشاره شده که شرکت‌ها، داروهایی که برای تهیه آنها باید ساعتها در صف ایستاد را نیز برای بیمار تهیه می‌کنند.

«تجارت نیوز»، هزینه بستری شدن در خانه برای ۱۰ شب بستری، پرستار شبانه‌روزی، تهیه دارو، دستگاه اکسیژن‌ساز، و ویزیت سه پزشک متخصص را حدود ۱۴۰ میلیون تومان تخمین زده است. کرونا در ایران - نامه انتقادآمیز وزیر بهداشت به آیت الله خامنه ای؛ مقامات بهداشتی و دانشگاهی از «طغیان کرونا» در مناطق مختلف کشور خبر می‌دهند همزمان با شدت گرفتن شیوع بیماری کرونا در ایران، مقام‌های بهداشتی و دانشگاهی ایران از «طغیان کرونا» و «وجود شرایط بسیار وخیم» در مناطق مختلف کشور خبر می‌دهند. نویسنده: .