کرونا در چین؛ اعمال محدودیت‌های سختگیرانه برای ۴۰۰ هزار نفر در نزدیکی پکن

09/04/1399 09:25 ق.ظ

کرونا در چین؛ اعمال محدودیت‌های سختگیرانه برای ۴۰۰ هزار نفر در چین

چین به سبب نگرانی از شیوع گسترده کرونا، در نزدیکی پکن، مجددا محدودیت سختگیرانه‌ای را به اجرا در آورده که زندگی ۴۰۰ هزار نفر را تحت تاثیر قرار داده است. در این منطقه فقط کارگران مشاغل ضروری می‌توانند از خانه خارج شوند و از هر خانواده هم تنها یک نفر اجازه دارد برای خرید بیرون برود. برای جلوگیری از موج دوم، دولت چین حتی موارد کوچک شیوع این ویروس را جدی می‌گیرد. پلیس هشدار داده که هر کسی که محدودیت‌ها را زیر زیر پا بگذارد با مجازات مواجه خواهد شد.

محدودیت‌های جدید پس از آن اعمال شد که مقامات اعلام کردند منطقه آنکسین در این استان به طور کامل"محصور شده و تحت کنترل قرار گرفته است".

آنکسین در حدود ۱۵۰ کیلومتری جنوب پکن است. مقامات می‌گویند از زمان گسترش کرونا در پکن، در این منطقه ۱۸ مورد ابتلای قطعی شناسایی شده است. این منطقه به اندازه مراکز بزرگ شهری چین پرجمعیت نیست و به همین خاطر مقام‌های بهداشتی محلی ابراز خوشبینی کردند که شیوع این ویروس قابل کنترل خواهد بود.نزدیک به دو هفته پیش چین از ۵۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در روز یکشنبه ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) خبر داد. این بالاترین تعداد مبتلایان جدید از ماه آوریل در این کشور محسوب می‌شد.

در آن زمان کمیته بهداشت ملی چین گفت بیشتر موارد جدید ابتلا در نتیجه انتقال ویروس در پکن بوده است. مقامات بهداشتی پکن هم بعدا اعلام کردند که تمامی این موارد با بازار"فنگتای" در این شهر مرتبط بوده‌اند. این بازار در جنوب شرقی پایتخت چین واقع است. headtopics.com

ادامه مطلب:
bbcpersian »

واگذاری و ساخت مسکن برای ۱۰ هزار نفر از جامعه ایثارگراندر نشست هیات دولت تصویب شد: واگذاری زمین و ساخت مسکن برای ۱۰ هزار نفر از جامعه ایثارگران اختصاص اعتبار به وزارت دفاع بابت تسویه تنخواه پرداختی برای مقابله با حوادث غیر مترقبه تعیین سهمیه فروش سوخت به مرزنشینان

واگذاری و ساخت مسکن برای ۱۰ هزار نفر از جامعه ایثارگراندر جلسه امروز هیئت دولت به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رئیس‎جمهوری، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از واگذاری و ساخت مسکن برای ۱۰ هزار نفر از جامعه ایثارگری خبر داد.

شمار مبتلایان به کووید-19 در جهان از 10 میلیون نفر گذشتشمار مبتلایان به کووید-19 در جهان از 10 میلیون نفر گذشت

شمار مبتلایان به کرونا در آفریقا از 360 هزار نفر گذشت

شمار مبتلایان به کرونا در سودان از 9 هزار نفر فراتر رفت

شمار مبتلایان ویروس کرونا در هند از ۵۰۰ هزار نفر گذشتهند هم اکنون در جدول جهانی رده‌بندی کشورهای درگیر با بحران کرونا، پس از ایالات متحده آمریکا، برزیل و روسیه رتبۀ چهارم را دارد و بنا بر اعلام دهلی نو، میزان آلودگی در شهرهای بزرگ هند از جمله پایتخت، بطور قابل توجهی رو به افزایش است.

کرونا؛ تعداد قربانیان در جهان به نیم میلیون نفر رسید

برای جلوگیری از موج دوم، دولت چین حتی موارد کوچک شیوع این ویروس را جدی می‌گیرد.

پلیس هشدار داده که هر کسی که محدودیت‌ها را زیر زیر پا بگذارد با مجازات مواجه خواهد شد.محدودیت‌های جدید پس از آن اعمال شد که مقامات اعلام کردند منطقه آنکسین در این استان به طور کامل"محصور شده و تحت کنترل قرار گرفته است".

آنکسین در حدود ۱۵۰ کیلومتری جنوب پکن است. مقامات می‌گویند از زمان گسترش کرونا در پکن، در این منطقه ۱۸ مورد ابتلای قطعی شناسایی شده است.

این منطقه به اندازه مراکز بزرگ شهری چین پرجمعیت نیست و به همین خاطر مقام‌های بهداشتی محلی ابراز خوشبینی کردند که شیوع این ویروس قابل کنترل خواهد بود.نزدیک به دو هفته پیش چین از ۵۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در روز یکشنبه ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) خبر داد. این بالاترین تعداد مبتلایان جدید از ماه آوریل در این کشور محسوب می‌شد.

در آن زمان کمیته بهداشت ملی چین گفت بیشتر موارد جدید ابتلا در نتیجه انتقال ویروس در پکن بوده است.

مقامات بهداشتی پکن هم بعدا اعلام کردند که تمامی این موارد با بازار"فنگتای" در این شهر مرتبط بوده‌اند. این بازار در جنوب شرقی پایتخت چین واقع است.

در ۲۴ ساعت گذشته نیز در این شهر ۱۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند. آمارها در چین در مقایسه با آمار ابتلای روزانه هزاران نفر در آمریکا و کشورهای آمریکای جنوبی بسیار پایین است.

از اواخر ماه ژوئن کرونا در چین عمدتا به شهر پکن یا مناطق مجاور آن محدود شده است.

اولین بار ویروس کرونا در یک بازار غذاهای دریایی در ووهان، مرکز استان هوبی در اواخر سال گذشته میلادی مشاهده شد.

دولت چین می‌گوید در این کشور ۴۷۰۰ نفر به خاطر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند اگرچه تردیدهایی نسبت به صحت این آمار اعلام شده است.