ویروس کرونا, حسن روحانی, بهداشت, ایران

ویروس کرونا, حسن روحانی

کرونا در ایران؛ وزیر بهداشت: نماز جمعه به‌مدت یک دوره برگزار نمی‌شود

🎥عملیات گندزدایی وسایل حمل و نقل عمومی در تهران «در شهر تهران ۵ هزار دستگاه اتوبوس در ناوگان اتوبوسرانی داریم و همه آنها در پایانه‌ها گندزدایی می‌شوند.» بیشتر بخوانید:

26.2.2020

🎥عملیات گندزدایی وسایل حمل و نقل عمومی در تهران «در شهر تهران ۵ هزار دستگاه اتوبوس در ناوگان اتوبوسرانی داریم و همه آنها در پایانه‌ها گندزدایی می‌شوند.» بیشتر بخوانید:

وزیر بهداشت ایران با اعلام آخرین تصمیم‌ها درباره شیوع ویروس کرونا در ایران طبق مصوبات ستاد مدیریت و پیشگیری از این بیماری گفت: «نماز جمعه به مدت یک دوره در شهرهایی که آلوده تشخیص داده شده برگزار نخواهد شد.»

فعلا محدودیت در ورود به حرم اعمال می‌شود. به شرط اینکه زائران در بدو ورود به صحن دست ها را ضدعفونی کنند و ماسک بزنندسعید نمکیوزیر بهداشت ایرانوی تاکید کرد: «فعلا محدودیت در ورود به حرم اعمال می‌شود. به شرط اینکه زائران در بدو ورود به صحن دست ها را ضدعفونی کنند و ماسک بزنند.»

وی همچنین گفت که دانشگاه‌ها تا یک هفته دیگر تعطیل خواهند بود و درباره تعطیلی مدارس هم جمعه شب اطلاع رسانی می‌شود.وزیر بهداشت جایگزین قرنطینه را اعلام کرداین مقام ایرانی گفت: «ما به جای قرنطینه شهرها محدودیت برای عبور و مرور افراد مشکوک و مبتلا اعمال خواهیم کرد. قرار شد در ورودی شهرها اکیپ‌های ما مستقر شوند و افراد مبتلا یا مشکوک را متوقف کرده و با دستگاه های تب سنج، تب مردم را بررسی کرده و بیماران را شناسایی کنند.»

اگر فردی در مبادی شهری مشکوک تشخیص دهیم، او را قطعا به مدت ۱۴ روز در همان شهر قرنطینه می کنیم. بنابراین مردم از سفر رفتن در این روزها خودداری کنندسعید نمکیوزیر بهداشت ایرانسعید نمکی از مردم خواست که در تعطیلات سفر نکنند و افزود: «اگر فردی در مبادی شهری مشکوک تشخیص دهیم، او را قطعا به مدت ۱۴ روز در همان شهر قرنطینه می کنیم. بنابراین مردم از سفر رفتن در این روزها خودداری کنند.»

وی در پایان تاکید کرد که «همه تصمیم های جلسه امروز مقطعی و منوط به تایید نهایی و ابلاغ ریاست جمهوری است.»روحانی: هیچ‌کس جز ستاد ملی مبارزه کرونا، حق اعلام تعطیلی نداردحسن روحانی، رئيس جمهوری ایران هم روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت تاکید کرد مسئولیت تصمیم‌گیری درباره تعطیلی تنها با ستادملی مبارزه با کرونا است و هیچ استاندار، فرماندار و وزارت‌خانه‌ای اجازه ندارد به تنهایی تصمیم به تعطیلی بگیرد.

رئیس جمهوری ایران در بخش دیگری از صحبت‌هایش از مردم خواست به شایعات در خصوص قرنطینه شهرها یا مناطق توجه نکنند و به دولت اطمینان داشته باشند که اطلاع رسانی با شفافیت و صداقت صورت می‌گیرد.روحانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش از مردم خواست کرونا را با دیگر بیماری‌ها اشتباه نگیرند و افزود: «روزانه افرادی به دلایل مختلفی فوت می‌شوند و ممکن است آنفولانزا داشته باشند. این را نباید به پای کرونا بگذاریم و کرونا تهمت نزنیم. هر فوتی دلیل خاص خود را دارد.»

او یک بار دیگر با تکرار صحبت‌های پیشین خود آمریکا را به بهره‌برداری از بحران کرونا متهم کرد و افزود: «ویروس جدید نباید بهانه جدیدی به دست معاندین باشد و ما کار را تعطیل کنیم. اگر وزارت بهداشت به ما بگوید قبل از شروع جلسه دست خود را با صابون بشوریم، ما حتما این کار را انجام دهیم و هر چه وزارت بهداشت بگوید ما انجام می‌دهیم.»

روحانی با تهدید خواندن شایعات در خصوص تعطیلی در ایران، آن‌را توطئه‌ای دانست که کشورهای خارجی از آن استفاده می‌کنند.«اخیرا یکی از مسئولین رده‌بالای آمریکا هم راجع به کرونای ایران حرف می‌زند. خودشان آنجا در آمریکا گرفتار کرونا هستند. در آنفولانزا ۱۶ هزار کشته دادند، حالا درباره کرونا در ایران اظهار نظر می‌کنند.»

این صحبت‌های حسن روحانی در حالی طرح می‌شود که پیشتر علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی ایران هم کرونا را کلیدواژه راهبرد فشار حداکثری دشمنان علیه ایران خوانده بود. آقای شمخانی هدف این کار را ایجاد فشار روانی برای بستن مرزهای زمینی و هوایی به روی ایران معرفی کرده بود.

ویروس کرونا تاکنون جان بیش از ۲۷۰۰ نفر را در سراسر جهان گرفته و بیش از ۸۱ هزار نفر هم به این ویروس آلوده‌شده‌اند. بر اساس اعلام مقامات ایرانی، تاکنون ۱۹ نفر بر اثر این ویروس فوت کرده‌اند و ۱۳۹ نفر هم ناقل آن هستند.

ادامه مطلب: euronews فارسی

ضعف و زبونی نیرومندترین کشور جهان در چنگال اپیدمی کرونا | DW | 10.04.2020حمله تند کاخ سفید به عملکرد و برنامه‌های 'صدای آمریکا' | DW | 10.04.2020

ضعف‌های نیرومندترین کشور جهان در رویایی با بحران کرونا | DW | 10.04.2020تهرانی‌ها موافق محدودیت‌های بیشتر، دولت خواستار ختم آن‌ها | DW | 10.04.2020

دستگیری رهبر ۱۳ ساله یک گروه تروریستی در استونی | DW | 10.04.2020سی‌ان‌ان: ایالات متحده هرگونه وام صندوق بین‌المللی پول به ایران را به دلیل فساد رژیم جمهوری اسلامی وتو می‌کند

یافته‌های تازه برای فاصله‌گذاری هنگام پیاده‌روی و ورزش در فضای آزاد | DW | 10.04.2020شما که اینقدر مردم رو تشویق به شهادت میکنید چرا نمی روید نماز جماعت بخوانید که شهید بشید ماراحت بشیم بالاخره به این نتیجه رسیدن چندتاطرفداری هم که براشون مونده تو نمازجمعه ها کرونا بگیرن بمیرن دیگه کسی براشونن نمیمونه تو راهپیماییها وانتصابات به نمایش بذارنشون عه اینجوری که بیشتر به گند کشیده میشه! چطور بر اساس اخبار شما در همین موضوع جاهای دیگه دنیا میشه عملیات ضد عفونی سازی، تو ایران میشه گند زدایی؟! ای کاش میشد شماهارو آورد پای میز محاکمه! البته دیر یا زود ۱ روز پای میز محاکمه میارنتون نگران نباشید!

اینجا که ایران نیست😐 ممنون ولی من به همینمشک دارم

کرونا در ایران؛ تایید ویروس کرونا در استان البرزابتلای سه نفر در استان البرز ایران به ویروس کرونا تایید شد. - خبرگزاری آناتولی

مشاور وزیر بهداشت: حریرچی به کرونا مبتلا استتهران - ایرنا - مشاور وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی از ابتلای ایرج حریرچی به ویروس کرونا خبر داد.

معاون وزیر بهداشت ایران به کرونا مبتلا شدمشاور وزیر بهداشت ایران از مثبت بودن تست کرونای ایرج حریرچی خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

ابراز نگرانی سازمان بهداشت جهانی از شیوع کرونا در ایرانسازمان جهانی بهداشت نسبت به شیوع کرونا در ایران ابراز نگرانی کرد. تازه شروع کرده به ابراز نگرانی؟؟

کرونا در ایران | آمار رسمی مبتلایان کرونا به ۹۵ نفر رسید؛ مرگ ۱۵ نفر تایید شد

کرونا در جهان؛ نگرانی فرانسوی‌ها از انتقال کرونا با هواداران یوونتوستعداد تلفات ویروس کرونا در جهان به ۲۷۶۵ نفر افزایش یافته است.صدای رسا و عمر نارسا | DW | 09.04.2020

علی مطهری: گستاخی سفیر چین باید پاسخ داده شود | DW | 09.04.2020

شیوع کرونا؛ ترامپ: مشکلی با ارسال تجهیزات پزشکی به ایران ندارم

مرکل از آلمانی‌ها خواست در رابطه با کرونا همچنان محتاط باشند | DW | 09.04.2020

در رسانه‌های آمریکا؛ آغاز درمان با پلاسما در نیویورک، آیا معجزه نزدیک است؟

بوریس جانسون از بخش مراقبت‌های ویژه ترخیص شد

افزایش ۲هزار نفری شمار قربانیان کرونا در آمریکا برای دومین روز پیاپی

نوشتن نظر

Thank you for your comment.
Please try again later.

آخرین اخبار

اخبار

26 فوريه 2020, چهارشنبه اخبار

اخبار قبلی

هجوم سرمایه‌گذاران جهان برای خرید سهام شرکت مدعی کشف واکسن کرونا

اخبار بعدی

دیدار هیئت‌های ترکیه و روسیه پیرامون ادلب در آنکارا پایان یافت