کروبی: وضعیت اسفبار کنونی نتیجه اداره دورهمی کشور است | DW | 19.07.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

مهدی کروبی در نامه‌ای به احمدی جنتی 'فساد فراگیر در ارکان مختلف نظام' جمهوری اسلامی را نتیجه 'اداره دورهمی' کشور دانسته است. این نامه کروبی حاوی انتقادهای او از مصاحبه احمد جنتی با روزنامه کیهان است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مهدی کروبی در نامه‌ای به احمدی جنتی"فساد فراگیر در ارکان مختلف نظام" جمهوری اسلامی را نتیجه"اداره دورهمی" کشور دانسته است. این نامه کروبی حاوی انتقادهای او از مصاحبه احمد جنتی با روزنامه کیهان است.

نامه مهدی کروبی روز جمعه ۲۸ تیرماه (۱۹ ژوئیه) در وبسایت"سحام‌نیوز" نزدیک به آقای کروبی و"حزب اعتماد ملی" منتشر شده است. مهدی کروبی در این نامه به ادعاهای احمد جنتی در مصاحبه او روزنامه کیهان، انتقاد کرده است.بنابر گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های ایران در ماههای اخیر تسهیلات مختصری در وضعیت بازداشت خانگی مهدی کروبی، میرحسین موسوی و خانم زهرا رهنورد به‌وجود آمده است.

کروبی در واکنش به این بخش از اظهارات احمد جنتی نوشته است: وقتی این مطلب را خواندم هم متأثّر شدم و هم خوشحال! متأثّر ازآن جهت که فردی در لباس روحانیت و در اوج کهولت سنی (۹۳ سالگی) چنین حب جاه طلبی و ماندن در قدرت او را گرفتار کرده که چنین بی پروا سخن خلاف می گوید و در عصر اطلاعات و رسانه های مجازی، ناشیانه سعی می کند شب را روز و روز را شب تعبیر کند.

این رهبر جنبش سبز به دستکاری شورای نگهبان در انتخابات مجلس ششم اشاره می‌کند و می‌نویسند: «لازم است جرّاحی شورای نگهبان در انتخابات ششم را هم که مدّعی هستید سیاسی عمل نکردید به‌یاد شما بیاورم که در آن نفر سی‌ودوّم لیست تهران آقای حداد عادل جایگزین نفر بیست‌وهشتم آقای علی‌رضا رجایی قرار گرفت.»

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کروبی: فساد فراگیر نتیجه اداره 'دورهمی' کشور استمهدی کروبی، از رهبران جنبش سبز، در نامه‌ای که از حبس خانگی نوشته، از احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان انتقاد کرده و گفته فساد فراگیر در ایران نتیجه حاکمیت جریانی است که 'فکر می‌کند کشور عظیمی همچون ایران را می‌تواند دورهمی اداره کند.'
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ایران تصاویری پخش کرد که مدعی است توسط پهپاد مورد نظر ترامپ ضبط شده استساعاتی بعد از تکذیب ادعای آمریکا مبنی بر سرنگون کردن یک پهپاد ایرانی، سپاه پاسداران تصاویری منتشر کرد که می‌گوید سند رد ادعای واشنگتن است. در این تصاویر که از رسانه‌های مختلف از جمله تلویزیون انگلیسی‌زبان پرس‌تی‌وی پخش شد، کشتی‌های مختلف از جمله یک کشتی جنگی و چند نفتکش دیده می‌شوند که در دریا در حال حرکت هستند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

گشت ارشاد؛ ارسال ۳۰۰ هزار پیامک و اخذ تعهد از ۱۵۰هزار نفر به خاطر حجابفرمانده نیروی انتظامی درباره ماجرای برخورد خشن با یک دختر در پارک پلیس تهران گفته است که پلیس این موضوع را بررسی کرده‌ و به نتیجه رسیده است که مامور نیروی انتظامی در چارچوب قانون وظیفه خود را انجام داده است به همین دلیل از او تقدیر شده است. چرا رژیم صهیون نیستی حجاب دارن؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

'حمله پهپادی به پایگاه حشد شعبی در شمال عراق'خبرگزاری رویترز به نقل از منابع نظامی وشبه نظامی در عراق از حمله یک پهپاد ناشناس به پایگاهی در شمال عراق که متعلق به گروه حشد شعبی است، خبر داده است. این گروه از حمایت ایران برخوردار است. ارتش عراق هم در بیانیه‌ای از مجروح شدن دو نفر خبر داده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اپلیکیشن فیس‌اپ خطرناک است یا بی‌خطر؟این روزها، در اغلب رسانه‌های اجتماعی، تقریبا بیشتر کاربران تصاویری از چهره پیر‌شده‌شان منتشر می‌کنند که با استفاده از اپلیکیشنی به نام فیس‌_اپ (FaceApp) ساخته شده است. آیا استفاده از این اپ می‌تواند مشکل‌ساز باشد؟ بیشتر بخوانید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

احتمال خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا قوت گرفته استدر شرایطی که گمان می‌رود «بوریس جانسون» هفته آینده به عنوان نخست وزیر جدید بریتانیا معرفی شود، خبرگزاری رویترز می‌گوید نظرسنجی‌ها از اقتصاددان‌ها نشان می‌ دهد احتمال خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادی
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »