کره‌شمالی تقویم میلادی را به طور کامل لغو کرد

08/12/1400 02:22:00 ب.ظ

کره‌شمالی تقویم میلادی را به طور کامل لغو کرد از اوایل هفته تاریخ کره‌شمالی به جای سال ۲۰۲۲، زوچه ۱۱۱ خواهد بود. زوچه ‌‌ایدئولوژی روحیه اعتماد به‌نفس است. ۱۱۱ نیز به فاصله زمانی از تاریخ ۱۹۱۲ سالگرد تولد کیم ایل سونگ بنیان‌گذار این کشور مربوط می‌شود.

کره‌شمالی تقویم این کشور را تغییر داد و اعلام کرد از این پس تاریخ این کشور از زمان تولد بنیان‌گذار آن آغاز می‌شود. اعتمادآنلاین، روزنامه بریتانیایی تایمز به نقل از تارنمای خبرگزاری مرکزی کره‌شمالی (KCNA) خبر داد، از اوایل هفته تاریخ کره‌شمالی به جای سال 2022، زوچه 111 خواهد بود.

زوچه ‌‌ایدئولوژی روحیه اعتمادبه‌نفس است که کره‌شمالی آن را در دستور کار خود قرار داده و 111 نیز به فاصله زمانی از تاریخ 1912 سالگرد تولد کیم ایل سونگ بنیان‌گذار این کشور مربوط می‌شود.

گرچه این تقویم در 1997 سه سال بعد از مرگ کیم پیشنهاد شد اما تا هفته گذشته خبرگزاری مرکزی کره‌شمالی تقویم زوچه را در کنار تقویم میلادی استفاده می‌کرد.

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

درخواست ایران از اسلواکی برای ورود اتباع ایرانی از اوکراین به این کشور بدون دریافت روادیدوزیر امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌های تلفنی خود با برخی وزرای امور خارجه کشورهای همسایه اوکراین، با «ایوان کورکوک» وزیر امور خارجه اسلواکی گفتگو کرد و درخصوص وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین، روابط دوجانبه و مسائل بین‌المللی مورد اهتمام مشترک تبادل نظر کرد.

روسیه اعلام کرد که به تمام یگان‌های این کشور دستور داده شده که از همه جهات به اوکراین حمله کنندروسیه اعلام کرد که به تمام یگان‌های این کشور دستور داده شده که از همه جهات به اوکراین حمله کنند

سفیر ایران در لندن به دلیل برپایی جشن «خارج از عرف» برکنار شد🔺سفیر ایران در لندن به دلیل برپایی جشن «خارج از عرف» برکنار شد ▪️محسن بهاروند، سفیر ایران در لندن، به دستور وزارت امور خارجه جمهوری_اسلامی برکنار و به تهران فراخوانده شد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

پیامد حمله روسیه به اوکراین؛ سیاست نظامی آلمان پس از دهه‌ها تغییر کرد«حمله روسیه به اوکراین یک نقطه عطف است. این کار روسیه، کل نظم بوجود آمده پس از جنگ [جهانی دوم] را تهدید می‌کند. در این شرایط، وظیفه ما این است که با تمام توان به اوکراین کمک کنیم تا بتواند از خود در برابر ارتش متجاوز ولادیمیر پوتین دفاع کند.»

شکایت دو وکیل از خامنه‌ای به جرم «تسبیب» در قتل ۱۰۰ هزار ایرانیتسبیب از سبب اومده؟

چرا آمریکا و اروپا در مورد قطع دسترسی روسیه به سوئیفت به توافق نرسیدند؟تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، غرب را برای اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه مسکو متحد کرده ولی هنوز یکی از خواسته‌های مهم دولت و مردم اوکراین یعنی قطع دسترسی روسیه به شبکه جهانی سوئیفت در پی مخالفت‌ جدی برخی دولت‌ها و شرکت‌های فعال در آمریکا و اروپا عملی نشده است. چون برای آمریکا و بخصوص اروپا منافع اقتصادی از هر چیز دیگه ای مهم تر است و این رو پوتین بهتر از هر کسی میدونست و میدونست که با یک مشت منافع طلب ترسو طرفه و هیچ غلطی جزء شعار دادن نمی کنند. چون اگر قطع کنن پوتین هم گاز اروپا رو میبنده و هم در مذاکرات هسته ای ایران شرکت نمیکنه و بدنبالش پرونده ایران متوفق میشه از اونور هم ایران از فرصت استفاده میکنه تا هر چه سریعتر بمب بسازه در نتیجه آخر اروپا مجبور به حمله بر ایران میشه و اروپا برای چنین چیزی آمادگی نداره