کره جنوبی و آمریکا در پاسخ به کره شمالی، موشک‌های بالستیک پرتاب کردند

16/03/1401 09:48 ق.ظ

در واکنش به پرتاب هشت موشک بالستیک از سوی کره شمالی در روز یک‌شنبه، ۱۵خرداد ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی هشت موشک بالستیک شلیک کردند.

در واکنش به پرتاب هشت موشک بالستیک از سوی کره شمالی در روز یک‌شنبه، ۱۵خرداد ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی هشت موشک بالستیک شلیک کردند. روزنامه «دیلی‌صباح» روز یکشنبه ۱۵ خرداد گزارشی آقای مرادی را «روزنامه‌نگار مخالف» جمهوری اسلامی معرفی کرده که ۹ سال پیش به ترکیه پناهنده شده است و پدرش معتقد است او توسط عوامل جمهوری اسلامی ربوده شده است.

بر اساس این گزارش، محمدباقر مرادی روز ۳۰ مه منزل خود در آنکارا را برای خرید نان ترک کرد و دیگر بازنگشت. تلفن همراه او نیز از دسترس خارج شده است. این گزارش می‌افزاید که خودرو آقای مرادی نیز بعدا پیدا شد.

روزنامه «حریت» ترکیه نیز گزارش داده است که خانواده آقای مرادی در خصوص ناپدید شدن فرزندشان خواستار تشکیل پرونده جنایی شده‌ و به دادستانی محل زندگی خود گفته‌اند که او ربوده شده است. حسین مرادی، پدر محمدباقر مردای، می‌گوید که فرزندش برای مدت‌ها تحت تعقیب نیروهای امنیتی ایران بوده است. headtopics.com

اینم چاق سلامتی موشکی نوع قرن ۲۱، بحمداله هم کیم جون اون سالمه هم بایدن!

حساب کاربری آقای مرادی در توئیتر تا ۳۰ می فعال بوده و او از جمله در خرداد سال گذشته تصویری از خود را در حال رأی دادن در محل کنسولگری ایران در استانبول با هشتگ «زیر میز می‌زنیم» منتشر کرده که ظاهراً هشتگ مورد استفاده هواداران عبدالناصر همتی بود.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

کره شمالی هشت موشک بالستیک کوتاه برد شلیک کردیک روز پس از مانور نظامی مشترک کره جنوبی و ایالات متحده، کره شمالی بامداد یکشنبه ۱۵ خرداد هشت موشک بالستیک کوتاه برد را به سمت دریا در سواحل شرقی خود شلیک کرد. رییس،کره حداقل،فرقی،که با ام الخباعث،داره اینکه رییس،کره شمالی،کشورش،رادوست،داره امابرهم،زننده،نظم بین المللی،نتیجه،فعالیتهایش،است،اماام،الخباعث،فعالیتی،واقعارادیکال،ومعافیایست،بی تردیدوهرگونه،شک،،،،ام الخباعثین،،،،جمیع غریب،به اتفاقشان،عمره مفیده،خودرابرای،ادامه،بقامحوره،فعالیته محوره،فعالیتهای،خوددراین،چنددهه،قرارداده،وبی،هدف،ومخرب،درمنطقه فقط ادامه داده وسره سوزنی منافع کسب ننموده وتمامی مانورهامثلادرلبنان،وسوریه،عراق که رسانه ای شده به شدت مربوط،به صورت عملیاتی،است که درایران،برای کمبودهای،کلی مدیریت،داخلی قابلیت،طرح ومصرف بودجه داخلی داشته باشندفعالن فعالندواگرنه کشورهای،که ایران با انهامراوده،دارد.برای خودشان،منافعی ندارندچگونه،تامین کننده منافع ایرانند

رزمایش نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی در بحبوحه تنش‌های کره شمالی پایان یافترزمایش سه روزه‌ای که روز پنجشنبه در آب‌های بین‌المللی در نزدیکی جزیره اوکیناوا ژاپن آغاز شده بود نخستین رزمایش مشترک آمریکا و متحدان این کشور در شرق آسیا با حضور یک ناو هواپیمابر آمریکایی بعد از نوامبر ۲۰۱۷ است.

شلیک ۸ موشک در ۴ جهت؛ هجدهمین آزمایش‌ موشکی کره شمالی در سالجاری انجام شدبرد این موشک‌ها ۱۱۰ تا ۶۷۰ کیلومتر بوده که در حداکثر ارتفاع ۲۵ تا ۸۰ کیلومتر و با سرعت ۳ تا ۶ ماخ پرتاب شده‌اند.

کره شمالی 8 موشک بالستیک آزمایش کردستاد کل ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی 8 موشک بالستیک کوتاه برد آزمایش کرده است. - خبرگزاری آناتولی

کره شمالی باز هم موشک بالستیک پرتاب کرد | DW | 05.06.2022به گفته مقامات کره جنوبی، پیونگ یانگ برای چندمین بار در ماه‌های اخیر چند موشک بالستیک پرتاب کرده است. آمریکا بیم آن را دارد که کره شمالی در حال آماده‌سازی سلاح اتمی باشد.

دومین روز آتش‌سوزی‌ها در یونان؛ جنگل‌ها در حومه آتن در آتش می‌سوزندمقام‌های محلی می‌گویند به دلیل گستردگی مکان‌های آتش‌سوزی و همچنین وزش باد شدید، محدوده مناطقی که درگیر حریق شده‌اند، گسترش یافته است. کارجمهوری اسلامیه

خانواده یک پناهجوی ایرانی در ترکیه، از «ربوده شدن» او خبر می‌دهندخانواده محمدباقر مرادی، «پناهجوی ایرانی در ترکیه»، می‌گویند که فرزند آن‌ها از روز ۳۰ مه- حدود یک هفته پیش- ناپدید شده و جمهوری اسلامی ایران او را ربوده است.

روزنامه «دیلی‌صباح» روز یکشنبه ۱۵ خرداد گزارشی آقای مرادی را «روزنامه‌نگار مخالف» جمهوری اسلامی معرفی کرده که ۹ سال پیش به ترکیه پناهنده شده است و پدرش معتقد است او توسط عوامل جمهوری اسلامی ربوده شده است.

بر اساس این گزارش، محمدباقر مرادی روز ۳۰ مه منزل خود در آنکارا را برای خرید نان ترک کرد و دیگر بازنگشت. تلفن همراه او نیز از دسترس خارج شده است. این گزارش می‌افزاید که خودرو آقای مرادی نیز بعدا پیدا شد.

روزنامه «حریت» ترکیه نیز گزارش داده است که خانواده آقای مرادی در خصوص ناپدید شدن فرزندشان خواستار تشکیل پرونده جنایی شده‌ و به دادستانی محل زندگی خود گفته‌اند که او ربوده شده است.

حسین مرادی، پدر محمدباقر مردای، می‌گوید که فرزندش برای مدت‌ها تحت تعقیب نیروهای امنیتی ایران بوده است.

حساب کاربری آقای مرادی در توئیتر تا ۳۰ می فعال بوده و او از جمله در خرداد سال گذشته تصویری از خود را در حال رأی دادن در محل کنسولگری ایران در استانبول با هشتگ «زیر میز می‌زنیم» منتشر کرده که ظاهراً هشتگ مورد استفاده هواداران عبدالناصر همتی بود.

او همچنین در آذرماه ۹۹ درست یک روز پس از اعدام روح‌الله زم، تصویری از خود به همراه شیرین نجفی که در جریان بازداشت و ربایش آقای زم در عراق مورد استفاده قرار گرفته بود منتشر کرد و در توضیح این تصویر نوشت که «این تصویر مربوط به سکانسی از یک فیلم است که در ترکیه ضبط شده است» و لینکی از یک فیلم ۳۷ دقیقه‌ای با عنوان «مستند داستانی اعتراف» را به همراه آن منتشر کرد.

جزئیات دیگری در مورد ارتباط احتمالی آقای مرادی با خانم نجفی یا روح‌الله زم در دست نیست و همچنین از محتوای حساب کاربری او که در مقطعی عمدتاً بر خرید و فروش ارزهای دیجیتال تمرکز دارد، جزئیاتی در مورد فعالیت‌های روزنامه‌نگارانه او به دست نمی‌آید.

در سال‌های اخیر موارد متعددی از ربودن مخالفان جمهوری اسلامی یا قتل آن‌ها در ترکیه گزارش شده و دولت این کشور نیز چند نفر را در این رابطه بازداشت کرده است. آخرین مورد به بهمن پارسال باز می‌گردد که ۱۶ عضو یک گروه از سوی نیروهای امنیتی ترکیه بازداشت شدند.

این فرد متهم شده‌اند که از طرف وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی برای ربودن مخالفان و بازگردادن آن‌ها به ایران اجیر شده بودند.

با استفاده از گزارش‌های دیلی‌صباح، حریت و سایت رادیو فردا/د.خ/ک.ر