کره جنوبی بدهی ایران به سازمان ملل را «از محل وجوه مسدودشده» پرداخت کرد

03/11/1400 04:45:00 ب.ظ

🔺کره جنوبی بدهی ایران به سازمان ملل را «از محل وجوه مسدودشده» پرداخت کرد ▪️سئول اعلام کرد پس از پرداخت بدهی حدود ١٨ میلیون دلاری ایران به سازمان ملل متحد، انتظار می‌رود ایران بار دیگر حق رای خود در مجمع عمومی را دوباره به دست آورد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

وزارت دارایی کره جنوبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سئول در همکاری با آژانس‌هایی مانند دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا (اوفک) و دبیرخانه سازمان ملل متحد، این بدهی حدود ١٨ میلیون دلاری را پرداخته است. چاپ سئول روز یکشنبه اعلام کرد پس از پرداخت بدهی‌های معوقه ایران به سازمان ملل متحد از محل وجوه مسدودشده ایران در کره جنوبی، انتظار می‌رود ایران بار دیگر حق رای خود در مجمع عمومی را دوباره به دست آورد.

به گزارش رویترز، وزارت دارایی کره جنوبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که سئول روز جمعه در همکاری فعالانه با آژانس‌هایی همچون دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده (اوفک) و دبیرخانه سازمان ملل متحد بدهی حدود ١٨ میلیون دلاری ایران به سازمان ملل را از پول مسدودشده ایران در کره جنوبی پرداخت کرده است.

آزادی وجوه مسدودشده ایران مستلزم تایید ایالات متحده است. آمریکا در روزهای گذشته همصدا با متحدان اروپایی‌اش اعلام کرده تنها چند هفته برای نجات توافق برجام باقی مانده است. وزارت دارایی کره جنوبی افزوده است که جمهوری اسلامی هفته گذشته از کره جنوبی درخواست کرده بود بدهی‌اش به سازمان ملل متحد را از محل دارایی مسدودشده ایران پرداخت کند.

ایران در ماه ژوئن سال گذشته نیز در اقدامی مشابه حق رای خود را دوباره به دست آورده بود؛ اما این ماه به دلیل آن چه عدم توانایی انتقال بودجه در نتیجه تحریم‌های آمریکا خوانده، نتوانسته بود بدهی‌های خود را بپردازد و در نتیجه حق رای خود در مجمع عمومی را از دست داده بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

حقوق بشر برای سال آتی هم کماکان اثرگذار است | مصطفی علایی

با توجه به روندی که در سال ۱۴۰۱ در موضوع حقوق بشر طی شد، به نظر می‌رسد این مقوله تأثیراتی جدی بر عرصه سیاست خارجی و دیپلماسی ایران داشته است. در کنار آن، درهم‌تنیدگی حقوق بشر با حوزه سیاسی، دیپلماتیک و حتی امنیتی سبب شد برخی این اعتقاد را پیدا کنند که مبحث حقوق بشر در قبال ایران یک ماهیت سیاست‌زده و امنیت‌زده پیدا کند. بر همین اساس، موضوع حقوق بشر در سال گذشته بر دو محور دیگر یعنی جنگ اوکراین و بحث پهپاد و نیز وضعیت پرونده هسته‌ای و اختلاف‌های پادمانی، سایه انداخت و این مقوله (حقوق‌بشر) به یک ضلع و پارامتر سوم برای فشار بر ایران تبدیل شد. اگر‌چه در ادوار مختلف همواره حقوق بشر مورد تأکید همه کشورها بوده است، اما چه شد که سال گذشته حساسیت‌ها در‌این‌باره بیشتر شد؟محور گفت‌وگوی «شرق» با مصطفی اعلایی، سفیر اسبق ایران در ونزوئلا، دیپلمات سابق ایران در نمایندگی‌های ایران در سازمان ملل قرار گرفت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

کره جنوبی با هماهنگی آمریکا بدهی‌ ایران به سازمان ملل را پرداخت کردوزارت دارایی کره جنوبی گفته است ایران به دلیل نگرانی از دست دادن حق رأی خود در مجمع عمومی سازمان ملل، هفته گذشته به صورت اضطراری از کره جنوبی درخواست کرده تا در پرداخت بدهی به سازمان ملل از محل وجوه مسدود شده کمک کند. کره ای ها غلام حلقه بگوش امریکا هستند. یعنی الان رئیسی که تحت تعقیب اینترپل هستش جرات میکنه بره سازمان ملل ؟

کره جنوبی بدهی ایران به سازمان ملل را پرداخت کردکره جنوبی بدهی ایران به سازمان ملل را پرداخت کرد نماینده ایران در سازمان ملل تایید کرد که بدهی معوقه تهران به سازمان ملل از سوی کره جنوبی پرداخت شده است.

دبیرکل سازمان ملل حمله ائتلاف به رهبری عربستان به مواضع حوثی‌های یمن را محکوم کرد🔺دبیرکل سازمان ملل حمله ائتلاف به رهبری عربستان به مواضع حوثی‌های یمن را محکوم کرد ▪️آنتونیو گوترش حمله روز جمعه نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به مواضع تحت کنترل حوثی‌های یمن را که دستکم ۶۰ کشته در پی داشت، محکوم کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید: گوه خورد عامل اصلی بدبختی مردم یمن فقط آمریکای جنایتکار و تروریست است ب آمریکایی ها میگوییم دُلار برجامی بایدنی ب رژیم یاغی و هَلال تروریستی شیعه برسد عَواقب آن را خواهید دید و خواهید دید ک اُمور چگونه از دستتان خارج خواهد شُد ب شیوخ عربی توصیه میکنیم شبانه روز مواضع تروریست های حوثی را بمباران کنید زیرا ک در جنگ فقط یک طَرف میدان پیروز است🤚🏻

واکنش ایران به تصویب قطعنامه هولوکاست در مجمع عمومی سازمان ملل متحدوزارت خارجه ایران در بیانیه‌ای با منفک‌کردن جمهوری اسلامی ایران از اصل و مفاد قطعنامه صادرشده درباره هولوکاست در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، این اقدام را سوء‌استفاده رژیم صهیونیستی از سازوکارهای بین‌المللی برای سرپوش‌گذاشتن بر جنایات خود دانست و آن را کاملا مردود اعلام‌ کرد.

دبیرکل سازمان ملل حملات هوایی عربستان به یمن را محکوم کردآنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، روز جمعه اول بهمن حملات هوایی عربستان سعودی به یمن را که تنها در یک بازداشتگاه تحت اداره حوثی‌ها دست‌کم ۶۰ کشته بر جای گذاشت، محکوم کرد. گوه خورده آنتونيو گوترش، بازم جمهوري اسلامي پول داده كه اين عوضي محكوم كنه، خوب چرا به حوثي ها و ايران چيزي نميگه وقتي به امارات حمله ميكنن و يمن رو نا امن ميكنن؟؟؟ وقتی حوثی های تروریست زدند چند نفر کارگر را در امارات کشتند، سازمان ملل ککش هم نگزید.

شورای امنیت سازمان ملل «حمله تروریستی» حوثی‌ها به امارات متحده عربی را محکوم کرد🔺شورای امنیت سازمان ملل «حمله تروریستی» حوثی‌ها به امارات متحده عربی را محکوم کرد ▪️در بیانیه شورای امنیت سازمان ملل آمده است: اعضای شورای امنیت بر ضرورت تشخیص عاملان و همچنین حامیان و پاسخگونگه‌داشتن عوامل حمله تاکید دارد. ⬇️ بیشتر بخوانید: عامو خیلی سخته عاملان و حامیانش رو پیدا کنیم....بیخیال شید حمله تروریستی و وحشیانه عربستان و امارات چه؟! آیا چنین حمله و حملات وحشیانه به مردم یمن اهمیتی برای انسان نماهای نشسته در شورای امنیت ندارد؟! این جنایات توسط امارات و عربستان علیه مردم مظلوم یمن صورت گرفته نمیخواهید محکوم نماید آیا ارزش یک تانکر نفت بیشتر از خون ۴۰۰هزار انسان است که خونخواران ایتلاف عربی تکه تکه شان کرده است . نحن_اليمن