کره شمالی 'موشکی با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای' آزمایش کرد | DW | 07.05.2022

17/02/1401 01:55:00 ب.ظ

کره جنوبی می‌گوید، کره شمالی ظاهرا یک موشک بالستیک را از یک زیردریایی به سوی دریای ژاپن شلیک کرده است. شمار بی‌سابقه آزمایش‌های موشکی این کشور، کره جنوبی و ژاپن را نگران ساخته است.

کره جنوبی می‌گوید، کره شمالی ظاهرا یک موشک بالستیک را از یک زیردریایی به سوی دریای ژاپن شلیک کرده است. شمار بی‌سابقه آزمایش‌های موشکی این کشور، کره جنوبی و ژاپن را نگران ساخته است. برای دومین بار در یک هفته کره شمالی با شلیک موشک‌های خود ارتش کره جنوبی و ژاپن را صبح شنبه ۷ مه...

برای دومین بار در یک هفته کره شمالی با شلیک موشک‌های خود ارتش کره جنوبی و ژاپن را صبح شنبه ۷ مه (۱۷ اردیبهشت) در حالت آماده‌باش قرار داد. ستاد کل ارتش کره جنوبی اعلام کرد، موشکی که کره شمالی آزمایش کرد به سمت دریای ژاپن شلیک شده است. چنین موشک‌هایی به‌ویژه زمانی که توانایی حمل کلاهک هسته‌ای نیز داشته باشند، خطرناک هستند.

یکی از موشک‌های شلیک‌شده قاره‌پیما بوده و گفته می‌شود برخی دیگر از موشک‌های میان‌برد ثبت شده ممکن است قادر به حمل کلاهک هسته‌ای نیز باشند. کیم جونگ اون، رهبرکره شمالی اخیرا در یک رژه نظامی بزرگ، از قصد خود برای سرعت بخشیدن به توسعه سلاح‌های هسته‌ای سخن گفت. او همچنین تهدید کرد، اگر منافع ملی کره شمالی در معرض تهدید قرار بگیرد، این کشور از تسلیحات هسته‌ای استفاده خواهد کرد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

همدلی سربازان ترکیه با کودکان زلزله‌زده

وزارت دفاع ملی ترکیه تصاویر بازی و همدلی سربازان کشور با کودکان در مناطق زلزله‌زده را به اشتراک گذاشت. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.