کره شمالی دفتر ارتباطات با کره جنوبی در کائسونگ را منفجر کرد | DW | 16.06.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

کره شمالی به تهدید خود مبنی بر انهدام دفتر ارتباطات با کره جنوبی عمل کرد. تنش در مناسبات دو کشور در پی پخش هوایی شب‌نامه از سوی کره جنوبی افزایش یافته است. کره شمالی خبر از احتمال حضور نظامی مجدد در مناطق مرزی داده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

تلاش‌های ناظر بر استقرار صلح میان دو کشور کره شمالی و کره جنوبی عملا بی‌حاصل بوده است. پخش اعلامیه از سوی کره جنوبی بار دیگر باعث افزایش تنش در مناسبات میان این دو کشور شده است. کره شمالی نه تنها تهدید به پخش اعلامیه در خاک کره جنوبی کرده است، بلکه حتی احتمال حضور نظامی مجدد در مناطق مرزی را منتفی ندانسته است.

دو کشور کره شمالی و کره جنوبی در سال ۲۰۱۸ بر سر ایجاد یک منطقه غیرنظامی و بری از تسلیحات در مرزهای مشترک به توافق رسیده بودند. اکنون کره شمالی در واکنش به پخش هوایی اعلامیه‌های تبلیغاتی از سوی کره جنوبی از احتمال حضور نظامی در این مناطق خبر داده است. رهبری ارتش کره شمالی اعلام کرده است: «ارتش ما با دقت اوضاع ناشی از به وخامت گراییدن مناسبات این کشور با کره جنوبی را رصد می‌کند.»رهبری ارتش در عین حال اعلام کرده است که آماده‌باش نظامی افزایش خواهد یافت و حضور نظامی در مناطق مرزی تقویت خواهد شد. هنوز روشن نیست که از حضور نظامی در کدام بخش‌های مرزی این کشور با کره جنوبی سخن می‌رود.کره شمالی اعلام کرده است که این کشور برای مقابله با اقدامات کره جنوبی از"آمادگی کامل" برخوردار است.

پس از آن رهبران دو کشور کره شمالی و کره جنوبی توافق کرده بودند که در این منطقه یک پارک صنعتی ایجاد کرده و نیروهای نظامی خود را از مناطق مرزی میان دو کشور عقب برانند.مناسبات دو کشور کره شمالی و کره جنوبی از زمان توافق رسمی ناظر بر استقرار صلح در سال ۲۰۱۸ رو به وخامت نهاده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پول خود را از مسیر حقوقی و بین المللی از کره جنوبی می گیریمتهران- ایرنا- رییس کل بانک مرکزی گفت: با هماهنگی وزارت امور خارجه و با استفاده از روش های حقوقی و بین المللی پول هایمان را که در بانک کره است می گیریم. لطفاً اگر پولهایتان را گرفتید یک خبری به ما بدهید تا بلکه قدری خوشحال و به آینده امیدوار شویم! بی_تدبیری حرف_مفت
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

در پی بالا گرفتن تنش در شبه جزیره کره؛ سئول از پیونگ‌ یانگ خواست به پیمان نظامی بین دو کره احترام بگذارد🔺در پی بالا گرفتن تنش در شبه جزیره کره؛ سئول از پیونگ‌ یانگ خواست به پیمان نظامی بین دو کره احترام بگذارد ⚡️وزارت دفاع کره_جنوبی از آمادگی کامل برای پاسخ به هرگونه شرایط خبر داد و از پیونگ‌ یانگ خواست تا از پیمان‌ نظامی بین دو کره پیروی کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

کره‌شمالی دفتر ارتباط دو کره در مرز را منفجر کردکره‌شمالی دفتر ارتباط دو کره در مرز را منفجر کرد خبرگزاری فرانسه لحظاتی قبل از شنیده شدن صدای انفجار و دیده شدن دود سیاه رنگ در شهرک مرزی کائه‌سونگ بین دو کره خبر داد وزارت اتحاد کره‌جنوبی اعلام کرد که صدای شنیده شده ناشی از انفجار دفتر ارتباط دو کره بود
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ شمار جان‌باختگان در یک‌روز مجددا سه‌ رقمی شدکرونا در ایران؛ شمار جان‌باختگان در یک‌روز مجددا سه‌رقمی شد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

کاهش اهدای خون در بحران کرونا / ۶ میلیون نفر واجد شرایط اهدای خون در تهرانمدیرکل انتقال خون استان تهران: * در ایام کرونا حضور اهداکنندگان خون کاهش محسوسی داشته * ۶ میلیون نفر واجد شرایط اهدای خون در تهران وجود دارد * نیاز است تبلیغات در پشت بیلت‌ها و بیلبیوردها برای اهدای خون با هدف نجات جان بیماران صورت گیرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شناسایی ۲۴۷۲ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور/ فوت ۱۰۷ نفر در شبانه‌روز گذشتهلاری خبر داد: شناسایی ۲۴۷۲ بیمار جدید کووید ۱۹ در کشور/ فوت ۱۰۷ نفر در شبانه‌روز گذشته توییتر نداره؟ :))
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »