کره شمالی در آزمایشی متفاوت دو موشک را از سطح یک قطار شلیک کرد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 70 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کره شمالی در آزمایشی متفاوت دو موشک را از سطح یک قطار شلیک کرد العربيه_فارسى

آدرس کپی شد

کره شمالی در سومین آزمایش تسلیحاتی از ابتدای سال جاری، به‌رغم وجود تحریم‌های جدید آمریکا دو موشک کوتاه‌برد را از سطح یک قطار شلیک کرد. خبرگزاری رسمی کره‌شمالی، شنبه 15 ژانویه اعلام کرد که این آزمایش‌ها «برای ارزیابی و کنترل عملکرد هنگ راه‌آهن» انجام شده است.این آزمایش که روز جمعه انجام شد، تنها دو روز پس از آن صورت گرفت که واشینگتن تحریم‌های مالی جدیدی بر 5 شهروند کره شمالی به دلیل مشارکت در آزمایش‌ موشک‌های «مافوق صوت» اعمال کرده بود.به‌گفته «خبرگزاری مرکزی کره»، آزمایش اخیر روز جمعه «نشانگر توان بالای مانور و همچنین میزان بالای موفقیت» این موشک‌ها است.

این خبرگزاری افزود، رایزنی‌هایی صورت گرفت تا بر اساس آن «در سراسر شبکه راه‌آهن این کشور، سیستم موشکی نصب و فعال شود.»رئیس ستاد مشترک ارتش کره‌جنوبی نیز در این زمینه افزود، این دو موشک در ساعت 14:41 و 14:52 به وقت محلی پرتاب شد. این دو موشک در شرق شبه جزیره کره آزمایش شده و مسافت 432 کیلومتر را در ارتفاع 36 کیلومتری از سطح زمین پیمودند.

پیش از این پیونگ یانگ در 5 ژانویه اولین پرتاب موشکی موفقیت‌آمیز خود را در سال جدید انجام داد. دومین پرتاب نیز در 11 ژانویه و تحت نظارت کیم جونگ اون، رهبر این کشور صورت گرفت.آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در این زمینه گفت، کره شمالی با این آزمایش‌ها احتمالاً به‌دنبال «جلب‌توجه» است.پس از شکست مذاکرات میان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا و کیم جونگ اون در سال 2019، روابط میان دو کشور به‌شدت تنش‌آمیز شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه کره شمالی در پی آزمایش موشکی | DW | 13.01.2022آمریکا در واکنش به تازه‌ترین آزمایش‌ موشکی کره شمالی از وضع تحریم‌های جدید علیه این کشور خبر داده است. این تحریم‌ها از جمله شامل شش شهروند کره شمالی می‌شوند که در برنامه موشکی این کشور نقش داشته‌اند. آمریکا جنایتکار هیچ گویی نمتواند بخورد هیچ کاری کرده نمیتواند در قبال کره شمالی آمریکا در افغانستان بیست سال شبانه روز دوزید سرمایه افغانستان را آخر هم از دست چهار تا طالب تروریست شبانه فرار کرد مردم بیگناه رنجدیده افغانستان را تباوبرباد کرد روی خوده سیا کرد در دونیا بایدین
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

کره شمالی در پی تحریم‌های جدید به آمریکا هشدار دادیک روز پس از اعمال تحریم‌های جدید ایالات متحده آمریکا علیه ۵ شهروند کره شمالی به‌دلیل ارتباط با برنامه موشکی این کشور، پیونگ‌یانگ به واشنگتن هشدار داد اقدام‌های قوی‌تری را در پیش خواهد گرفت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادامه تحریکات؛ سومین آزمایش موشکی کره شمالی در یک هفته | DW | 14.01.2022کره شمالی برای سومین مرتبه طی یک هفته، موشکی بالستیک به سمت دریای شرقی پرتاب کرد. مقامات رسمی ژاپن و کره جنوبی این اقدام را واکنشی تلافی‌جویانه به تحریم‌های تازه آمریکا علیه پیونگ یانگ دانسته‌اند. 😆😂😆😂😆😂😆😂
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

در خواست بیش از صد عضو جمهوری‌خواه کنگره از بایدن برای توقف مذاکرات وینبیش از یکصد قانونگذار جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا از جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده خواستند تا مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای 2015 با ایران
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

یک مرجع تقلید: عده‌ای از طلاب در فکر انصراف از حوزه هستنداین عده از طلاب جوان ، کمی عجول تشریف دارن ، شنیدن بخور بخوره اما نمیدونن اول باید از قوره به مویز تبدیل بشن بعد شروع کنن . خب کار کنند! منظورش اینه که پول مفتی که می‌گیرند کفاف نمیده!؟؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

رونمایی از کیف‌های لبریز از رشوه دلار و یورو در دادگاه شهرداری لواسانرونمایی از کیف‌های لبریز از رشوه دلار و یورو در دادگاه شهرداری لواسان *سومین جلسه دادگاه رسیدگی به تخلفات شهرداری لواسان در حالی صبح امروز آغاز شد که چهار کیف حاوی مقادیر زیادی دلار و یورو در آن به نمایش درآمد *ارزش ارزها در تصاویر ۴۰ میلیارد تومان است نان پدر و شیر مادر حلالش که نگرفته 👌😁 بعد از کیف‌های دلار و یورو حالا نوبت سکه‌های طلای رشوه است در ادامه جلسه دادگاه شهرداری لواسان، اسناد دیگری از تخلفات متهمان این پرونده از جمله دریافت بیش از ۷۰۰ سکه طلا به عنوان رشوه به نمایش گذاشته شد. 🥲
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »