کره جنوبی به زودی اولین ناو هواپیمابر خود را می‌سازد

23/05/1399 12:43 ق.ظ

وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد که این کشور براساس برنامه توسعه نظامی پنج ساله‌اش، سال آینده اقدام به تولید اولین ناو هواپیمابر سبک خواهد کرد. این کشور همچنین قصد دارد جت‌های جنگنده‌ای را نیز برای تجهیز ناو خود از ایالات متحده آمریکا خریداری کند.

وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد که این کشور براساس برنامه توسعه نظامی پنج ساله‌اش، سال آینده اقدام به تولید اولین ناو هواپیمابر سبک خواهد کرد. این کشور همچنین قصد دارد جت‌های جنگنده‌ای را نیز برای تجهیز ناو خود از ایالات متحده آمریکا خریداری کند. این ناو هواپیمابر به ناو «دو زیستی» نیز معروف شده است زیرا امکان عملیات نظامی را نیز خواهد داشت. تلاش برای ساخت این ناو از سال ۲۰۱۹ میلادی آغاز شده است.

بر اساس اعلام وزارت دفاع کره جنوبی، مأموریت این ناو هواپیمابر دفاع از «راه‌های دریایی و حفاظت از تمامیت ارضی کره جنوبی» است تا بتواند تهدیدهای احتمالی را خنثی کند.

نخستین ناو هواپیمابر ساخت چین به بهره‌برداری رسید کره جنوبی در سال گذشته نیز به ضرورتِ در اختیار داشتن یک ناو هواپیمابر اشاره کرده بود. این کشور اعلام کرده بود که می‌خواهد یک کشتی بزرگ برای حمل تجهیزات مختلف داشته باشد.

با این حال اولین بار در چهارچوب برنامه ملی برای سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ میلادی بود که کره جنوبی به صورت واضح خود را متعهد به ساخت چنین ناوی به قیمت یک میلیارد دلار کرد. این ناو هواپیمابر می‌تواند سنگینی ۳۰ هزار تن را تحمل کند و قادر به حمل هواپیماهای جنگنده‌ای است که به صورت عمودی فرود آمده یا پرواز می‌کنند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

درگیری بین نظامیان و غیرنظامیان در سودان جنوبی: دستکم 118 کشتهدر پی درگیری بین نظامیان و غیرنظامیان در سودان جنوبی دستکم 118 نفر جان خود را از دست داد. - خبرگزاری آناتولی

کمک یک میلیارد دلاری مرجعیت عراق به ایران تکذیب شد- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimکمک یک میلیارد دلاری مرجعیت عراق به ایران تکذیب شد دفتر آیت الله سیستانی: آنچه که درباره کمک یک میلیارد دلاری دفتر مرجعیت عراق به ایران برای عبور این کشور از بحران کرونا منتشر شده، صحت ندارد

قابلیت جدید کنترل کامنت در توییتر اضافه شدقابلیت جدید کنترل کامنت در توییتر اضافه شد *توییتر قابلیت جدیدی را عرضه کرد که به کاربران اجازه می دهد شمار افرادی که می‌توانند به توییت آنها پاسخ دهند را محدود کنند *این قابلیت به کاربران توییتر امکان می دهد کنترل بیشتری روی مکالمات صفحه شان داشته باشند

آنکارا: در مناقشهٔ آذربایجان و ارمنستان کنار باکو ایستاده‌ایم«ما به عنوان جمهوری ترکیه می‌گوییم که با تمام منابع خود در کنار آذربایجان ایستاده‌ایم.»

فوت ۱۸۴ بیمار کرونایی در شبانه‌روز گذشتهسخنگوی وزارت بهداشت فوت ۱۸۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در شبانه‌روز گذشته را اعلام کرد.

‌تداوم زنجیره شیوع کرونا در یزد / واحدهای صنفی ‌3 روز ‌تعطیل شدند- اخبار یزد - اخبار استانها تسنیم - Tasnimکرونا یزد را تعطیل کرد ستاد استانی مقابله با شیوع کرونا در آخرین نشست خود اعلام کرد که تمام واحدهای صنفی استان یزد به جز گروه یک به مدت سه روز تعطیل هستند استان یزد در روزهای گذشته با افزایش شیوع کرونا به حالت قرمز درآمد