کره شمالی حداقل یک موشک بالستیک دیگر را آزمایش کرد | DW | 19.10.2021

27/07/1400 10:30 ق.ظ

کره جنوبی از پرتاب یک موشک بالستیک از سوی کره شمالی خبر داده، ژاپن اما گفته دو موشک از این کشور به سمت دریای ژاپن شلیک شده اما گارد ساحلی ژاپن هنوز نتوانسته محل فرود این موشک‌ها را پیدا کند.

کره جنوبی از پرتاب یک موشک بالستیک از سوی کره شمالی خبر داده، ژاپن اما گفته دو موشک از این کشور به سمت دریای ژاپن شلیک شده اما گارد ساحلی ژاپن هنوز نتوانسته محل فرود این موشک‌ها را پیدا کند. رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی گفته یک موشک بالستیک از منطقه‌ای نزدیک بندر سینپو در شرق کره شلیک شده و گفته آمریکا و کره جنوبی در حال تحلیل این پرتاب موشکی هستند.

این در حالی است که وزیر دفاع ژاپن گفته بررسی‌های این کشور نشان می‌دهد که کره شمالی دو موشک شلیک کرده است. به گفته او گارد ساحلی ژاپن به کشتی‌ها هشدار امنیتی داده اما نتوانسته فورا بفهمد که این موشک‌ها کجا فرود آمده‌اند.

بندر سینپو محل تاسیسات کشتی سازی کره شمالی است که یکی از صنایع اصلی دفاعی این کشور است و در آنجا زیردریایی و سایر نیازهای دفاع دریایی تولید می‌شود از جمله در سال‌های اخیر در این تاسیسات سیستمی برای پرتای موشک‌های بالستیک از زیردریایی طراحی شده است.

مقامات نظامی کره جنوبی و ژاپن نتوانسته‌اند بلافاصله بگویند که موشک بالستیک شلیک‌شده از کره شمالی چه نوعی بوده است. پیونگ‌یانگ از سال ۲۰۱۹ پرتاب موشک‌های بالستیک از زیردریایی را آغاز کرده و این یکی از تحریک‌آمیزترین اقدامات کره شمالی در زمان دولت بایدن است که همواره بر ادامه دیپلماسی بر سر برنامه اتمی کره تاکید کرده است. headtopics.com

کیم عصبانی شده!

یاعیسی وبچه هات ..

ازخدامیخواهم یک جنگ بزرگ اتمی درمنطقه کره اتفاق بیافتد..

ادامه مطلب:
dw_persian »

سیارک‌هایی به بزرگی «اهرام ثلاثه» از نزدیکی کره زمین عبور می‌کنندسازمان فضایی آمریکا، ناسا، اعلام کرده است که طی چند هفته آینده‌ سیارک‌های متعددی به سمت زمین خواهند آمد هر چند احتمال برخورد آن‌ها ناچیز خواهد بود.

ایران: مذاکرات باید از نقطه‌ای که آمریکا از «برجام» خارج شد ادامه پیدا کندحسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران در نشست غیرعلنی مجلس این کشور گفت، مذاکرات وین می‌باید از جایی که ترامپ از توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» خارج شد، بزک نمیر بهار میاد خربزه با خیار میاد🖕 این وزیر است که کسکش؟ انها هم گفتند چشم بفرما… زر زر قبلی که ۱۰ میلیارد دلار بدین تا بیايیم سر میز چی شد؟ این تحلیل جناح دیگر رژیمه که اگر ۱۲ شرط را قبول نکنید سرنوشت اقتصادی تا آخر دوره رئیسی_جلاد۶۷ به کجا خواهد رسید اما اگر قبول کنند که ملت را به خاک سیاه کشاندند تغییر رژیمه

خشم چین از عبور کشتی‌های جنگی آمریکایی و کانادایی از تنگه تایوانارتش چین می‌گوید عبور ناوشکن‌های آمریکایی و کانادایی از تنگه تایوان، ثبات و آرامش این منطقه را به خطر می‌اندازد.

جودو؛ چهار طلا برای تیم ژاپن در روز آغازین گرند اسلم پاریستیم ژاپن در وزن منهای ۷۳ کیلوگرم مردان صاحب چهارمین مدال طلای خود در روز نخست تورنمنت پاریس شد. کنشی هارادا در فینال این وزن موفق شد حریفی از فرانسه را شکست دهد. یا ابوالفضل. جودو مونوپل ژاپنه.

درخواست قالیباف از وزارت خارجه و روشنگری درباره قانون مربوط به اموال مسئولانقالیباف: *مجلس یازدهم برای محرمانه بودن اموال مسئولان هیچ مصوبه‌ای نداشته است *این تصمیم مربوط به مجلس هشتم است و در فرآیند دیگری بررسی و تصویب شده است *فرایند تصویب قانون در مجلس کاملا مشخص است و نمایندگان در این خصوص تصمیمی نگرفته‌اند

کاهش دما تا ۷ درجه در بخش‌هایی از کشور/ احتمال بارش برف در ارتفاعات استان‌های شمالیرئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به وقوع بارندگی در برخی استان‌های شمالی کشور و احتمال بارش برف در ارتفاعات این مناطق طی هفته جاری، از وزش باد و کاهش دما در شمال غرب همچنین کاهش حدود ۵ تا ۷ درجه‌ای دما در برخی استان‌های کشور خبر داد.