کرهٔ جنوبی در مقابل تسلیحات دوربرد همسایهٔ شمالی گنبد آهنین می‌سازد

20/05/1399 09:50 ق.ظ

کرهٔ جنوبی در مقابل تسلیحات دوربرد همسایهٔ شمالی گنبد آهنین می‌سازد بیشتر بخوانید🔽

کرهٔ جنوبی قصد دارد در برابر تهدید تسلیحات دوربرد کرهٔ شمالی یک سامانهٔ موشکی رهگیر، شبیه گنبد آهنین اسرائیل، بسازد. وزارت دفاع کرهٔ جنوبی روز دوشنبه با رونمایی از برنامهٔ پنج سالهٔ خود اعلام کرد علاوه بر این سامانهٔ موشکی، سال آینده مقدمات تهیهٔ هواپیماهای جنگی سبک را فراهم خواهد، ضمن آنکه برنامهٔ تولید یک جت جنگندهٔ داخلی را نیز دارد.

سازمان ملل: کره شمالی در حال توسعه سلاح‌های هسته‌ای خود است در برنامهٔ تازهٔ دفاعی کرهٔ جنوبی همچنین ساخت موشک، زیردریایی،‌ موشک‌ ویژهٔ پرتاب ماهواره و نیز ماهواره‌های تجسسی کوچک پیشبینی شده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

شمار قربانیان سیل در کره جنوبی به 30 نفر رسیدشمار قربانیان سیل و رانش زمین در کره جنوبی از ابتدای ماه جاری تاکنون به 30 نفر افزایش یافته است. - خبرگزاری آناتولی

کرونا؛ کره شمالی از ارسال مواد غذایی به شهر در قرنطینه کائه سونگ خبر داد - BBC News فارسیکره شمالی از ارسال یک قطار حامل مواد غذایی و سایر تجهیزات به شهر کائه سونگ که در وضعیت اضطراری است، خبر داده است. این شهر در پی پیدا شدن یک مورد مشکوک به ویروس کووید ۱۹، قرنطینه شده است.

شمار قربانیان سیل در کره جنوبی به 30 نفر رسیدشمار قربانیان سیل و رانش زمین در کره جنوبی از ابتدای ماه جاری تاکنون به 30 نفر افزایش یافته است. - خبرگزاری آناتولی

اینفوگرافی| وضعیت استانی و آمار کرونا در ایران- 19 مرداد 1399کماکان استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

هراز و چالوس یک طرفه می‌شود / محدودیت تردد در آزادراه تهران شمالهراز و چالوس یک طرفه می‌شود پلیس راهور ناجا: برابر تدابیر اتخاذ شده از ساعت ۱۲ امروز در جاده‌های چالوس، هراز و آزادراه تهران- شمال محدودیت تردد خواهیم داشت و بر این اساس به هیچ خودرویی اجازه تردد در مسیر جنوب به شمال این محورها داده نخواهد شد.(عکس:آرشیوی)

شریک اصلی ایرانسل، فروش سهام خود را در اسنپ 'مدنظر قرار می‌دهد' - BBC News فارسیبا تصمیم گروه 'ام‌تی‌ان' آفریقای جنوبی برای خروج از خاورمیانه، این شرکت بزرگ مخابراتی علاوه بر ترک کنسرسیوم ایران سل، می‌خواهد سهام خود در تاکسی اینترنتی اسنپ را هم واگذار کند.