کرملین: پوتین کاخ ندارد و نام مالکان قصر را نمی‌توانیم فاش کنیم | DW | 26.01.2021

07/11/1399 07:11:00 ب.ظ

با گذشت یک هفته از افشاگری ناوالنی و انتشار ویدئویی از 'کاخ پوتین'، سخنگوی کرملین گفت این بنا به چند سرمایه‌دار تعلق دارد اما نام آنها را نمی‌تواند بگوید. ناوالنی گفته هزینه ساخت این کاخ از رشوه‌های کلان تامین شده است.

با گذشت یک هفته از افشاگری ناوالنی و انتشار ویدئویی از 'کاخ پوتین'، سخنگوی کرملین گفت این بنا به چند سرمایه‌دار تعلق دارد اما نام آنها را نمی‌تواند بگوید. ناوالنی گفته هزینه ساخت این کاخ از رشوه‌های کلان تامین شده است. کرملین: پوتین کاخ ندارد و نام مالکان قصر را نمی‌توانیم فاش کنیم با گذشت یک هفته از افشاگری ناوالنی و انتشار ویدئویی از"کاخ پوتین"، سخنگوی کرملین گفت این بنا به چند سرمایه‌دار تعلق دارد اما نام آنها را نمی‌تواند بگوید.

ناوالنی گفته هزینه ساخت این کاخ از رشوه‌های کلان تامین شده است.

دمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، قصری را که ادعا شده به پوتین تعلق دارد، ملک چند تاجر و کارآفرین روسی خواند و همزمان تاکید کرد که دولت حق ندارد هویت مالکان را افشا کند. ویدئویی که الکسی ناوالنی، منتقد سرشناس پوتین از این قصر مجلل و قلمرو اطراف آن منتشر کرده، بیش از ۹۰ میلیون بار در یوتیوب دیده شده است. ناوالنی می‌گوید این قلعه در حاشیه دریای سیاه بیش از ۱۰۰میلیون روبل (۱/۱میلیارد یورو) ارزش دارد و مساحت آن و املاک اطرافش ۴۰ برابر بزرگتر از شاهزاده‌نشین موناکوست. فیلمی که عمومی شده با پهپاد از فراز قصر گرفته شده است.

ناوالنی اعلام کرده که اسناد موجود، مالکان قصر و ملحقات آن را کسان دیگری معرفی می‌کنند؛ کسانی که امکان تامین چنین هزینه هنگفتی را ندارند. او می‌گوید مخارج ساخت و نگاهداری قصر از رشوه‌هایی تامین شده که الیگارش‌های نزدیک پوتین در شرکت‌های دولتی دریافت کرده‌اند. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

سرمايه داران ناشناس مانند همان كارشناسان ناشناس ولي فقيه است .هر دو در 2مكتب درس خواندن اما بايك محتوي يكي با مسلك توده ا ي وديگي بامسك معاويه اي تیک_تاک_سرنگونی