کدام کشورهای اروپایی بالاترین و کم‌ترین قیمت برق و گاز را دارند؟

29/07/1400 01:25:00 ب.ظ

کدام کشورهای اروپایی بالاترین و کم‌ترین قیمت برق و گاز را دارند؟ این گزارش را بخوانید 🔽

در یکسال منتهی به نیمه نخست سال ۲۰۲۱، قیمت گاز طبیعی در ۲۰ کشور عضو اتحادیه اروپا افزایش یافته ولی قیمت برق خانگی در ۱۶ کشور عضو اتحادیه اروپا بالا رفته است. اداره آمار کمیسیون اروپا(یورواستات) اعلام کرد که متوسط قیمت برق خانگی در اتحادیه اروپا طی نیمه اول سال ۲۰۲۱ میلادی از ۲۱.۳ یورو به ازای هر ۱۰۰ کیلووات ساعت به ۲۱.۹ یورو رسید و همزمان بهای گاز نیز از ۶.۵ به ۶.۴ یورو کاهش یافت.

این گزارش نشان می‌دهد که قیمت برق و گاز خانگی در اتحادیه اروپا در مقایسه با نیمه نخست سال ۲۰۰۸ به ترتیب ۳۶.۸ و ۱۰.۳ درصد افزایش یافته است. بر پایه گزارش یورواستات، در نیمه نخست سال جاری میلادی ۳۹ درصد هزینه قبوض برق و ۳۶ درصد بهای قبوض گاز شهروندان اتحادیه اروپا به مالیات و عوارض وضع شده دولت‌ها بر مصرف انرژی اختصاص داشته است.

نرخ تغییر قیمت برق و گاز در کشورهای عضو اتحادیه اروپا EUROSTAT قیمت برق خانگی در ۱۶ کشور عضو اتحادیه اروپا در نیمه اول سال ۲۰۲۱ در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۲۰ افزایش یافته که بیشترین افزایش با ۱۵ درصد در اسلوونی و بیشترین کاهش با ۱۰ درصد در هلند ثبت شده است. headtopics.com

همچنین کمترین متوسط ​​قیمت برق خانگی در نیمه اول سال ۲۰۲۱ در مجارستان(۱۰ یورو به ازای هر ۱۰۰ کیلووات ساعت) و بالاترین بهای برق در در آلمان (۳۱.۹ یورو به ازای هر کیلووات ساعت) گزارش شده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

رونمایی از برنامه دولت بریتانیا برای کاهش گازهای کربنی؛ تولید برق هسته‌ای در دستور کار قرار گرفتجزئیات برنامه دولت بریتانیا برای به صفر رساندن انتشار گازهای کربنی تا سال ۲۰۵۰ که تامین هزینه‌ اجرای آن موجب بروز اختلاف‌هایی نیز میان وزارت خزانه‌داری و نخست وزیر شده، نشان می‌دهد که اتکا به انرژی هسته‌ای در کانون استراتژی سبز بریتانیا قرار گرفته است.

کدام کشورها بهترین و بدترین سیستم بازنشستگی را در سال ۲۰۲۱ دارند؟بر پایه گزارش سال ۲۰۲۱ شاخص جهانی بازنشستگی، در میان کشورهای خاورمیانه، امارات عربی متحده در رتبه بیست و دوم و عربستان سعودی در جایگاه بیست و ششم جای دارند.

فضاپیمای مشترک اسرائيل و امارات در سال ۲۰۲۴ به ماه ارسال می‌شودامارات و اسرائيل می‌گویند در پی افزایش همکاری‌ها در ماه‌های اخیر، قصد دارند بر وسعت پروژه‌های مشترک فی‌ما‌بین بیفزایند و برنامه‌های پژوهشی و اکتشافی بیشتری را در دستور کار خود قرار دهند.

بازداشت سردار قلابیبازداشت سردار قلابی قوه قضاییه تصویر شخصی با هویت «مهدی اخوان» متهم به ادعای اعتبار و نفوذ نزد ماموران دولتی و قضایی، غصب و جعل عناوین و جعل اسناد رسمی و کلاهبرداری را منتشر کرد.

اردوغان: سیاستمداران اروپایی به‌جای مبارزه با اسلام‌هراسی، از آن استفاده سیاسی می‌کنندسیاستمداران اروپایی به جای مبارزه با اسلام‌هراسی که جامعه را مانند سرطان احاطه کرده، در حال استفاده از آن به عنوان رانت سیاسی و گرفتن رای هستند

اینفوگرافی| پراکندگی زرادخانه‌های هسته‌ای در جهان📊 اینفوگرافی| پراکندگی زرادخانه‌های هسته‌ای در جهان 👈مشاهده تصویر باکیفیت بین‌الملل EtemadOnline