کدام عضو اوپک از تحریم ایران بیشترین نفع را برد؟

30/05/1398 01:14:00 ب.ظ

کدام عضو اوپک از تحریم ایران بیشترین نفع را برد؟ این گزارش را بخوانید 🔽

تولید نفت عراق از زمان خروج آمریکا از برجام تاکنون که با بازگشت تحریم‌های اقتصادی علیه ایران همراه بوده، بیش از سایر اعضاء عضو اتحادیه صادرکنندگان نفت(اوپک) رشد کرده است. شرکت بین‌المللی طاقه روز چهارشنبه اعلام کرد، رکورد تولید ماهانه از میدان نفتی اَتروش واقع در اقلیم کردستان عراق شکسته شد.

مطابق اعلام این شرکت اماراتی، تولید ماهانه از این میدان که در سال ۲۰۱۱ میلادی کشف شده، برای نخستین بار در ماه ژوئیه گذشته به یک میلیون بشکه رسید.

شرکت انرژی طاقه به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های شرکت ملی انرژی ابوظبی استخراج از میدان اتروش را از دو سال پیش و با همکاری شرکت کانادایی شامارون و ماراتن اویل آمریکا آغاز کرد. افزون بر شرکت‌های آمریکایی و انگلیسی، عراق طی سال‌های اخیر موفق به جذب سرمایه‌گذاری کلان شرکت‌های روسی، چینی و همسایگان عربی خود شده است. به طوری که سرمایه گذاری روسیه در صنعت نفت و گاز این کشور به ۱۰ میلیارد دلار رسیده و چین هم تاکنون ۲۰ میلیارد دلار در بخش انرژی عراق سرمایه گذاری کرده است.

بر همین اساس تولید روزانه نفت عراق که پیش از حمله سال ۲۰۰۳ آمریکا به این کشور حدود ۲.۵ میلیون بشکه بود با ۸۸ درصد رشد در ماه ژوئیه گذشته از ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار بشکه فراتر رفت. تولید نفت عراق از زمان خروج آمریکا از برجام تاکنون که با بازگشت تحریم‌های اقتصادی علیه ایران همراه بوده، بیش از سایر اعضاء عضو سازمان صادرکنندگان نفت(اوپک) رشد کرده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

مدیرعامل ایران خودرو عوض می‌شود/ از «مازیار ابراهیمی» دلجویی شدتکذیب اجاره چابهار به هندی‌ها سخنگوی دولت با اشاره به اخباری مبنی بر اجاره بندر چابهار گفت: *این موضوع اصلا درست نیست *ما قراردادی را با هند بستیم که در راستای توافق نامه چابهار است *این کار به منظور واگذاری حاکمیت و کشور نیست

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۲۰‌ درصد تصادفات ساختگی هستند

واقعیت‌هایی از داخل ایران| ۲۰‌ درصد تصادفات ساختگی هستند

هاشم یکه‌زارع، مدیرعامل ایران خودرو، ساعاتی پس از برکناری بازداشت شدهاشم_یکه‌زارع، شهریور۱۳۹۲ به عنوان مدیرعامل ایران خودرو منصوب شد و دوشنبه ۲۸ مرداد۱۳۹۸ چند ساعت پس از برکناری از این سمت بازداشت شد. او ۳۷ سال مدیرعامل یا عضو هیات مدیره شرکت‌هایی چون شهاب خودرو، سایپا دیزل، مگاموتور، و ایران خودرو بود.

بیانیه ۱۱۱ نفر از معلمان ایران در اعتراض به دور تازه بازداشت معلمان

شهردار قم هم ۶ فرزندش در خارج از ایران اقامت دارند♦️شهردار قم هم ۶ فرزنداش در خارج از ایران اقامت دارند ⚡️در حالی که اقامت فرزندان مسئولان جمهوری اسلامی در خارج از ایران، به یکی از موضوعات بحث برانگیز و انتقادی تبدیل شده ،‌ این بار شهردار قم اقامت فرزندانش در خارج از ایران را تایید کرده است.