کتائب حزب‌الله عراق: با آمریکا آتش‌بس مشروط برقرار می‌کنیم | DW | 11.10.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

محمد محی، سخنگوی 'کتائب حزب‌الله' عراق که تحت‌الحمایه ایران است، توقف حملات موشکی به مواضع نیروهای آمریکایی را به ارائه طرح زمانبندی شده دولت برای خروج سربازان از عراق مشروط کرده است.

محمد محی، سخنگوی"کتائب حزب‌الله" عراق که تحت‌الحمایه ایران است، توقف حملات موشکی به مواضع نیروهای آمریکایی را به ارائه طرح زمانبندی شده دولت برای خروج سربازان از عراق مشروط کرده است.

نکته مورد اشاره محمد محی، مصوبه پارلمان عراق در ژانویه سال ۲۰۲۰ برای خروج نیروهای امریکایی از این کشور است. نمایندگان مجلس عراق پس از حمله ایالات متحده به کاروان قاسم سلیمانی و مهدی ابومهندس، معاون حشدالشعبی، خواستار این خروج شدند. رویترز از قول او نوشت: «پیام پرتاب موشک‌های کاتیوشا به مواضع آمریکایی‌ها یا تماس‌های دیپلماتیک، این است که آنها باید از عراق بروند؛ وگرنه حملات سخت‌تری در انتظارشان خواهد بود.»

واشنگتن کتائب حزب‌الله را عامل حملات موشکی به تاسیسات عراقی و آمریکایی می‌داند اما این گروه شبه‌نظامی با رد این موضوع، جریان‌های کوچک و متفرقه را مسئول چنین اقداماتی معرفی می‌کند. محافل امنیتی بغداد می‌گویند این گروه‌ها به نوعی با کتائب حزب‌الله و سایر شبه‌نظامیان نزدیک به ایران مرتبط هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

موضوع اصلی همینه سیاست شکست امریکا در نفوذ به عراق و افغانستان و ماندگاری بروش دمکرات ها امریکا عراق لیبی سوریه افغانستان از دست داده تلاش شیاطین دمکرات در آمریکا به همین جهته

بی خیال بابا کم مزخرفات ببافید، الدنگ معظم تهدیدات ترامپ رو شنید و خودشو خیس کرد، فورا دستور داد که خفه خون بگیرید ، آره بابا خودتی.

از کی مُد شده یک گروه شبهه نظامی درون کشوری برای دولت مستقر شرط تعیین کند، یا دولت ضعیف است یا گروه قوی

میخوام بدونم بعد از انتخابات امریکا دوباره همچین گوه خواهان خورد؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

درگیری میان ارمنستان و آذربایجان دقایقی پیش از اجرایی شدن توافق آتش بسبا اینکه آتش‌بس میان دو طرف از ساعت ۸ صبح به وقت گرینویچ برقرار شده است اما تنها دقایقی پیش از آن، دو طرف مواضع یکدیگر را هدف حمله قرار دادند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

جمهوری آذربایجان و ارمنستان یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند | DW | 10.10.2020طبق توافقی که با میانجیگری روسیه انجام گرفت آذربایجان و ارمنستان توافق کردند که از ظهر شنبه به همه درگیری‌ها پیرامون قره‌باغ پایان دهند. زمان چندانی از امضای این توافق نگذشته بود که آتش درگیری دوباره شعله‌ور شد. توافقی که روسیه انجام بده عاقبتش همینه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر آتش‌بس در قره‌باغ توافق کردند | DW | 10.10.2020جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر آتش‌بس در منطقه قره‌باغ کوهستانی، تبادل اسرای جنگی و جمع‌آوری اجساد کشته‌شدگان توافق کردند. آتش‌بس با اهدافی بشردوستانه از ساعت ۱۲ روز شنبه ۱۹ مهر (دهم اکتبر) به وقت محلی آغاز خواهد شد. اردوغان چی شد پس؟ سلطان عثمانی و اوباشش کجان پس؟ عمو زود جمعش کرد! به قول لرهای عزیز: گویی که نمتانی بخوری تو گوی خوری که گوی خوری یادشون نره جنازه ها رو که جمع کردند دوباره جنازه درست کنند. اسکلها فقط قرار بود یک عده بیگناه کشته شوند... نه_به_جنگ
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

فرق کرونا با آنفلوانزا و سرماخوردگی چیست؟ | DW | 10.10.2020آبریزش بینی، سرفه، گلودرد و تب؛ از آنجا که این علائم در یک سرماخوردگی ساده هم دیده می‌شوند، تشخیص اینکه بیماری ویروسی است یا باکتریایی، دشوار است. چه علائمی در بیمار مبتلا به کرونا دیده نمی‌شود؟ به مردم فرق این سه را بدهید تا آگاه شوند ، نه اینکه نمکی گرفت ، نوبخت مرد ، ول کنید بفکر مردم باشید .
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

مخالفت کاخ سفید با اجباری شدن ماسک در وسایل نقلیه عمومی | DW | 10.10.2020استفاده از ماسک یکی از راه‌های موثر مقابله با شیوع کرونا به شمار می‌رود اما دولت ترامپ ظاهرا اعتقادی به آن ندارد. به گزارش نیویورک‌تایمز کاخ سفید مانع اجباری کردن استفاده از ماسک در وسایل نقلیه عمومی شده است. آمریکا کشور آزادیه. نه رئیس جمهور و نه هیچکس دیگر نمیتواند کسی را مجبور کند که ماسک بزند یا نزند. خبرای اینچنینی، فقط ازآستین نیویورک تایمز،و،م رک ل درمی آید. شما رسانه ها سعی دارید فقط بر ضد آقای دوناد ترامپ جهت دهی کنید چون به تنهایی و با قدرت جلوی همه شما ایستاده است این رو بدونید که برنده صد در صد آمریکا آقای دونالد ترامپ هست ایشون تنها دولتی هستن که بر ضد مولاهای حاکم بر ایران هستن و منافع ملت ایران رو میبینن نه منافع مولاها رو.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

فاطمه گیلانی؛ پیکار زنی در تلاش برای صلح با طالبان افغانستان | DW | 10.10.2020در میان تلاشگرانی که برای رسیدن به پیمانی با طالبان به دوحه رفته‌اند، زنی صلح‌دوست حضور دارد. فاطمه گیلانی می‌کوشد به آرزوی دیرین افغانستان تحقق بخشد و همزیستی همه گرایش‌ها را در فضایی سرشار از تفاهم امکان‌پذیر کند. بخاطر آمدن صلح در افغانستان هرکس تلاش کند، ایشان برای ما گرامی است. اخبار روز ایران 👇👇
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »