کتاب «استامبولی» منصور ضابطیان در استانبول رونمایی می‌شود

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 53%

کتاب «استامبولی» منصور ضابطیان در استانبول رونمایی می‌شود منصور_ضابطیان در گفت‌وگویی با خبرنگار آناتولی از رونمایی و اولین جشن امضای کتاب «استامبولی» در روز شنبه 9 آوریل در استانبول خبر داد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

منصور ضابطیان در گفت‌وگویی با خبرنگار آناتولی از رونمایی و اولین جشن امضای کتاب «استامبولی» در روز شنبه 9 آوریل در استانبول خبر داد.منصور ضابطیان، نویسنده، کارگردان و مجری ایران در مصاحبه با خبرنگار آناتولی گفت: روز شنبه 9 آوریل اولین رونمایی و جشن امضای کتاب «استامبولی» در شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد شد.

این نویسنده ایران نوشتن این کتاب را ادای بدهی‌اش به شهر استانبول می‌داند. او گفت: «به همین دلیل باز به استانبول رفتم و کتابی درباره این شهر نوشتم که ماه گذشته چاپ شد و طی یک ماه به چاپ نهم رسیده است. قرار بود اولین رونمایی این کتاب در تهران باشد ولی به دلیل اینکه در پیک کرونا بودیم اصرار داشتم در فضای باز باشد و هواشناسی هم از بارش باران خبر داده بود به همین دلیل رونمایی تهران به تاریخ 14 آوریل تغییر پیدا کرد و مراسم استانبول اولین رونمایی کتاب خواهد بود».

ضابطیان با تائید اینکه ایرانیان علاقه زیادی به استانبول دارند و خود او نیز به این شهر علاقمند است توضیح داد: «علاقه به استانبول مربوط به دیروز و امروز نیست. استانبول یک حیاط خلوت برای ایرانیان در طول تاریخ بوده است. در دوره قاجار روزنامه نگاران معترض به ترکیه می‌رفتند. اگر می‌خواستند نشریه‌ای چاپ کنند در استانبول این کار را انجام می‌دادند. ارتباط فرهنگی و سیاسی دو ملت، چه در زمانی دوستی و چه در زمانی دشمنی همیشه حائز اهمیت بوده است. نشانه‌های فرهنگی ایرانی زیادی در ترکیه دیده می‌شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

در حمله مسلحانه در قلب تل آویو دو نفر کشته شدند - BBC News فارسیدر چهارمین حمله طی دو هفته اخیر، یک مرد مسلح در مرکز شهر تل آویو در اسرائیل به سوی حاضران در یک رستوران تیراندازی کرده است. در این حمله حداقل دو نفر کشته و هشت نفر کشته شده‌اند. در این حمله حداقل دو نفر کشته و هشت نفر کشته شده‌اند.' ? دونفر کشته و هشت نفر کشته آخرش چی شد بهاره جان؟ حداقثر چندتان ؟:)
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

منابع بیمارستانی در اسرائیل: حمله در تل‌آویو دستکم ۲ کشته بر جای گذاشتپیش از این گزارش‌ها از وخامت حال شش تن مجروحان این حادثه حکایت داشت. به 🥚چپم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حادثه تروریستی در مشهد شائبه‌ای در جایگاه ملت افغانستان ایجاد نمی‌کندوزیر کشور: *حادثه تروریستی در مشهد شائبه‌ای در جایگاه ملت افغانستان ایجاد نمی‌کند *تمامی ریشه‌های جریان‌های تروریستی و تکفیری دنبال شده و آن‌ها شناسایی خواهند شد *داعش و گروه‌های تروریستی را استکبار ایجاد کرده است فساد_سازمان_تحقیقات_آموزش_کشاورزی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

احتمال «بروز بحران» در ائتلاف سیاسی اسرائیل در پی کناره‌گیری یک عضو حزب بنتنماینده‌ای که کناره‌گیری کرده، مخالف آوردنِ نان پخته شده با مخمر و غذا به بیمارستان‌های دولتی در دوران عید پسح بود که برای یهودیانِ معتقد، بودن چنین غذاهایی در بیمارستان حلال نیست. تو اسرائیل این همه احمق وجود داره چرا رسانه ها سریع ازش رد میشن یا همه حماقتهای صهیونیست ها رو برای مردم روشن نمیکنن. از این دست حماقتها پره تو اسرائیل خاک برسرش بدبخت متعصب !
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا: نبرد مهمی در شرق اوکراین در پیش است؛ روسیه پیش‌نویس توافق صلح را نپذیرفتوزیر خارجه ترکیه می‌گوید گزارش‌های مربوط به کشتار دسته‌جمعی در شهر بوچا، مذاکرات صلح بین روسیه و اوکراین را تحت‌الشعاع قرار داده‌ است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

کارزار رسانه‌ای مسکو برای جعلی خواندن اخبار کشتار در اوکراین؛ سفارت روسیه در بخارست هدف حمله قرار گرفتانتشار فیلم‌ها و عکس‌ها از اجساد غیرنظامیان در بوچا و مناطق اطراف کی‌یف، پایتخت اوکراین، که افکارعمومی جهانی را متاثر و خشمگین کرده است، رسانه‌های مورد حمایت کرملین از جمله راشاتودی و اسپوتنیک را بر آن داشته است که چنین تصاویری را «فریبکاری» بخوانند و آن را محکوم کنند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »