کتاب زنبور و مورچه در ایلام مجوز نگرفت؛ ارشاد می‌گوید لباس مورچه‌ها کردی نباشد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام از چاپ کتاب کودکان با نام «زنبور و مورچه» به دلیل اینکه کاراکتر مورچه لباس کردی به تن دارد جلوگیری کرده است. سانسور خبرنگاری_جرم_نیست

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام از چاپ کتاب کودکان با نام «زنبور و مورچه» به دلیل آن چه مطابقت نداشتن با قوانین و ضوابط نشر عنوان شده، جلوگیری کرده است.

«محمد مرادی نصاری»، مدیر نشر باشور به کردپرس گفته است:«ممیز وزارت ارشاد بدون درنظرگرفتن هزینه‌هایی که صرف تصویرگری و آماده‌سازی این کتاب شده است، در یک جمله کوتاه به ما اعلام کرده که لباس مورچه کُردی نباشد! بدون این که در نظر بگیرد که در این وانفسای صنعت نشر در ایران، یک ناشر بابت این نظر غیرکارشناسی بایستی میلیون‎ها تومان ضرر کند.»

نصاری گفته است در گذشته برای مجوز گرفتن نشر کتاب‌های کُردی مشکل چندانی نداشته‎اند:«اما چند وقتی است که با مشکلات زیادی در راه اخذ مجوز پیش از چاپ کتاب‎های کُردی مواجه هستیم. اصولاً نمی‌دانیم که این کتاب‎های تخصصی را در جای خاصی ممیزی می‌کنند یا به استان‌های خود آن زبان مبدأ برمی‌گردانند. کلاً نمی‌دانیم با چه کسی مواجه‎ایم.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

mborji18 واقعا که اینها از سایه خودشون هم میترسن

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پیرمرد بوسنیایی با درهم کوبیدن 97 قوطی نوشابه با مشت وارد کتاب گینس شدیک مرد 60 ساله اهل بوسنی و هرزگوین که 40 سال است در آلمان زندگی می‌کند، توانست با درهم کوبیدن 97
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سفیر بریتانیا در تهران: جبل‌الطارق حق داشته نفتکش‌ گریس ۱ را توقیف کندراب_مک‌ایر، سفیر بریتانیا در تهران در یک رشته توییت گفته است: كشتی گريس_١ بدون مجوز بوده است ( فاقد پرچم). جبل‌الطارق حق داشته آن را توقیف کند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

شناسایی عوامل ایجاد فساد در دستور کار قوه قضاییه استمعاون اول قوه قضائیه: عده‌ای با سوء‌استفاده از موقعیت و بازی با قانون و فرار از خلاهای قانونی بر منابع مردم چنگ می‌اندازند شناسایی عوامل ایجاد فساد در دستور کار قوه قضاییه است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ده‌ها کشته و زخمی در پی انفجار انتحاری در کابلانفجار انتحاری در یک مراسم عروسی در کابل ۶۳ کشته و ۱۸۲ زخمی برجای گذاشت.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

روایت تازه کمال تبریزی از تسخیر لانه جاسوسیکمال تبریزی با بیان اینکه در ماجرای اشغال سفارت آمریکا تنها در نقش عکاس و فیلمبردار ایفای نقش کرده و هیچ نگاه سیاسی در آن ماجرا نداشته است، می‌گوید: اگرچه نمود بیرونی اقدام دانشجویان تحت عنوان گروگانگیری بود اما در عمل دانشجویان و گروگان‌ها در داخل سفارت با هم رفاقت و همنشینی داشتند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

باخبر: ۲۶ مرداد ۹۸ - ۱۷ اوتدر باخبر ۲۶ مرداد ۹۸ - ۱۷ اوت بشنوید: درخواست توقیف دوباره‌ی نفتکش_گریس یک با حکم دادگاهی در آمریکا، حملات سریالی به صادق_لاریجانی در صداوسیما و خوشبینی ترامپ از احتمال نهایی شدن توافق صلح با طالبان 🎧نسخه کامل پادکست را از اینجا گوش کنید:
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »