کتاب‌درمانی یکی از راه‌های درمان در روانشناسی است اما متخصص می‌خواهد

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 59%

📺 ثنا لارجانی، روانشناس، در گفت‌وگوی ویدئویی با اعتمادآنلاین:خیلی از کتاب‌های روانشناسی با فرهنگ ما تطابق ندارند/خیلی از کتاب‌ها با رویکرد روانکاوی منتشر می‌شوند مشروح این گفت‌وگو را اینجا_ببینیم و بخوانیم👇

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ثنا لارجانی، دکترای روان‌شناسی سلامت، که در این حوزه کتب زیادی هم نوشته‌اند، در این گفت‌وگوی ویدئویی با*به نام خدا. من شهرام صحرایی هستم و این سومین نشست از سری نشست‌های کتاب‌شناخت «اعتمادآنلاین» است. امروز در خدمت خانم دکتر ثنا لارجانی هستم. ایشان دکتری روانشناسی سلامت دارند. امروز قرار است درباره کتاب‌هایی که در حوزه روانشناسی نوشته شده برایمان صحبت کنند.

وقتی مطرح کردند برایشان توضیح دادم که آن کتاب در یک فرهنگ دیگری نوشته شده، درست است که ترجمه شده ولی در فرهنگ ما اجراپذیر نیست. مشکلاتی وجود دارد که از این دسته کتاب‌ها نشأت می‌گیرد. در واقع نه اینکه خواندن چنین کتاب‌هایی فایده نداشته باشد یا بخواهم به‌ طور کلی آن کتاب‌ها را نفی کنم، موضوع این است که آن انگیزش‌ها کوتاه‌مدت هستند و اینکه ممکن است در یک مقطعی حال شما کمی بهتر ‌شود، ولی پس از مدتی رهایشان می‌کنید و دنبال‌شان را نمی‌گیرید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سفارت آمریکا در بیروت به شهروندان این کشور در لبنان هشدار داددر پی حمله به سفارت آمریکا در عراق٬ واشنگتن نسبت به دعوت‌های صورت گرفته برای تجمع مقابل سفارت آمریکا در لبنان هشدار داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ناآرامی در مقابل سفارت آمریکا در بغداد؛ رسانه‌ها از حمله معترضان به ساختمان سفارت خبر می‌دهندصدها نفر در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع حشد الشعبی در مقابل سفارت این کشور در بغداد، پایتخت عراق تجمع کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

منابع آگاه به العربیه؛ سفیر آمریکا در عراق این کشور را به مقصد نامعلومی ترک کردمنابع آگاه سه‌شنبه 31 دسامبر به العربیه و الحدث گفتند که سفیر آمریکا در عراق، بغداد را به مقصد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ذخیره دارویی MPS در حال اتمام / آمریکا تولیدکننده انحصاری این دارو در جهانذخیره دارویی MPS در حال اتمام سخنگوی سازمان غذا و دارو: *شاید در روزهای آینده عملا ذخیره دارویی ما در حوزه بیماران MPS صفر شود *هیچ راهی برای دسترسی به این داروها نداریم *حیات بیماران MPS از سوی ایلات متحده آمریکا هدف گرفته شده است ما که میدونیم دلارها را میدزدید بجای دارو آشغال وارد میکنید و این ننه غریبم ها را برا خر کردن مردم میزنید. مرگ_بر_خامنه_ای مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی دارو تحریم نیست، هالو هم خودتان هستید برای دزدی و غارت اموال مردم جفنگیات تحویل مردم ندهید مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هزاران نفر در یک شهر استرالیا از آتش به ساحل پناه بردنددر یک شهر کوچک ساحلی استرالیا هزاران نفر برای گریز از یک آتش سوزی مهیب طبیعی در ناحیه به آب پناه برده اند. مردم عکس هایی از آسمانی که کاملا به رنگ قرمز درآمده منتشر کرده اند و می گویند دودی خفه کننده هوا را پر کرده.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

المسماری: 300 «تروریست» از سوریه برای جنگ در لیبی به «الوفاق» پیوسته‌اندسرلشکر احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی شامگاه دو‌شنبه 30 دسامبر 2019 در گفتگو با «العربیه» از تروریست هایی که دست پرورده ی آمریکا ، رژیم اشغالگر صهیونیستی و حکومت وهابی عربستان هس یه روزی عربستان و رژیم اشغالگر صهیونیستی رو مورد تهاجم قرار میدن و اون روز دور نیس.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »