کایلی مور گیلبرت، زندانی استرالیایی آزاد شد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

کایلی_گیلبرت_مور، زندانی استرالیایی محبوس در ایران، با «یک فعال اقتصادی و دو شهروند ایران» معاوضه و آزاد شد. یک کانال نزدیک به سپاه پاسداران هویت یکی از زندانیان مبادله شده را علی_زند_وکیلی اعلام کرده است. اخبار_ایران تهران استرالیا بیشتر بخوانید👇

ایران اخبار, ایران سرفصلها

استان‌وایر- خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی از آزادی «کایلی مور گیلبرت»، زندانی استرالیایی خبر داده است.

به گزارش این خبرگزاری، خانم گیلبرت مور با «یک فعال اقتصادی و دو شهروند ایران» معاوضه شده که به نوشته این خبرگزاری «به اتهامات واهی، در خارج از کشور بازداشت شده بودند.»این فرد به دلیل تلاش برای بمب گذاری و ترور سفیر اسرائیل در تایلند به مدت ۹ سال در این کشور زندانی بود. کایلی مورگیلبرت شهروند انگلیسی استرالیایی در تابستان ۱۳۹۷ به دعوت دانشگاه الزهرا و دانشگاه ادیان و مذاهب قم برای شرکت در هفتمین کنفرانس «شیعه‌شناسی» به ایران سفر کرد.

وی پس از شرکت در این کنفرانس و هنگام بازگشت به کشورش در فرودگاه خمینی تهران از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و پس از محاکمه، به ده سال زندان محکوم شد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

برای دولت استرالیا این یک خفت بود.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کایلی مور گیلبرت: دوران حبس در ایران 'کابوسی بی‌امان و بی‌انتها' بود - BBC News فارسیکایلی مور-گیلبرت، شهروند استرالیایی بریتانیایی که بیش از دو سال در ایران زندانی بود، در پیامی پس از خروج از ایران از کسانی که برای آزادی او تلاش کردند قدردانی کرد و دوران زندان در ایران را 'کابوسی بی امان و بی پایان' توصیف کرد. او هفته گذشته با سه ایرانی زندانی در تایلند مبادله شد. انگار برا مهمونی اومده بود جمزوری اسمالی روشی مانند عنکبوت دارد دام پهن کرده و صیدی برای روز مبادا شکار میکند تا بتواند با تروریستهای اعزامی و در بند معاوضه کرده و از جهانیان پوئن بگیرد نشه مث ملوانان انگلیسی که فیلم پی اس بازیکرون و غذای لاکچری خوردنشون بیرون اومد و ضایع شدین‌
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

قدردانی كایلی مور-‌گیلبرت از دولت و مردم استرالیا: مرا از یک کابوس بی‌پایان نجات دادیدكایلی مور-‌گیلبرت، پژوهشگر بریتانیایی-‌استرالیایی پس از آزادی از زندان ایران آن هم در جریان یک برنامه تبادل زندانی، با انتشار بیانیه‌ای از دوستان و طرفدارانش در استرالیا و دولت این کشور برای تلاش‌هایی که در راه آزادی او انجام داده‌اند، سپاسگزاری کرد. God beless you کاش یکی هم ما رو از ۴۱ سال کابوس بی پایان نجات می داد ايران هم زندانيهاى ايرانى خودش بیرون از کشور فراموش نكرده بوده پس تو خانم کایلی چرا الآن آزاد هستی ؟ چونکه اول زندانیهای ایرانی بسلامت به وطن بازگشتند !
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فرار و تصمیم به خودکشی؛ روایت کایلی مور گیلبرت از ۸۰۴ روز حبس در زندان‌ اوین
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کایلی مور-گیلبرت: مقام‌های ایرانی می‌خواستند برایشان جاسوسی کنم«احساس می‌کردم اگر قرار است این شرایط را یک روز بیشتر تحمل کنم، اگربتوانم، خودکشی خواهم کرد.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مور گیلبرت: مقامات ایران از من خواستند که برایشان جاسوسی کنم | DW | 10.03.2021کایلی مور گیلبرت که دو سال در ایران زندانی بود، گفته است که مقامات جمهوری اسلامی 'بارها از او خواسته‌اند، برایشان جاسوسی کند'. این شهروند استرالیایی از رویکرد دولت استرالیا نسبت به مورد خودش به شدت انتقاد کرده است. خود خود مقامات خواسته بودند 😂 روی آنتن بودن را دوست داره، طفلکی. اروپا همکار و حامی اصلی رژیم تروریستی آخوندی است ملت ایران هرگز این خیانت اروپا را فراموش نخواهد کرد
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »