کاکایی: برخی ها تصمیم گرفته‌اند ابتذال بیرون را با ابتذال درون پاسخ دهند/ ماموریتم در وزارت ارشاد تمام شد- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 80 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 35%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

عبدالجبار کاکایی: برخی ها تصمیم گرفته‌اند ابتذال بیرون را با ابتذال درون پاسخ دهند ارشاد این وسط به این آثار مجوز می‌دهد شرکت‌ها مدعی هستند که باید با رادیو جوان مقابله کنند اینطور مقابله با موسیقی آثاری از جنس همان آثار رادیو جوان را شکل می‌دهد

شورای شعر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال‌های گذشته همواره شاهد حاشیه‌های بسیاری بوده است. سال گذشته محمدعلی بهمنی از این شورا استعفا داد تا اعتراضش به تایید اشعار سخیف را نشان دهد و اکنون هم خبر رسیده که عبدالجبار کاکایی از این شورا رفته است. ابتدا گفته شد که کاکایی از عضویت در شورای شعر استعفا داده است اما گفت‌وگوی خبرنگار تسنیم با این شاعر واقعیت ماجرا را مشخص کرد.گویا از شورای شعر دفتر موسیقی رفته‌اید. از این شورا استعفا داده‌اید یا رفتن‌تان علت دیگری دارد.

در واقع بررسی شعرها و ترانه‌های قطعه‌های موسیقی که می‌خواهند مجوز انتشار بگیرند شامل دو مرحله است؛ یکی مرحله زیباشاسانه است که آیا این شعر برای اجرای موسیقی از حیث هنری مناسب است یا خیر. مرحله بعد بررسی آثار از نظر محتوایی است که به عهده‌ی خودِ ارشاد است. تقریبا شبیه به همان روندِ صدور مجوز کتاب‌هاست.من نمی‌دانم چه کسانی قرار است این کار را بکنند و به همین دلیل هم نمی‌دانم صلاحیت دارند یا خیر.پس از فوت زنده‌یاد آهی هم جانشینی برایش مشخص نکردند. الان هم نمی‌دانم چه کسی جانشین من شده است.

الان شنیده‌ام که درخواست‌کنندگان فقط پاسخ بله یا خیر می‌گیرند. کسی نیست که به آنها بگوید چرا و به کدام علت فنی اثرشان مجوز نگرفته است. وزارت ارشاد باید پاسخگو باشد؛ هم در حوزه محتوایی و هم فنی باید به ارباب رجوع پاسخگو باشند. وقتی یک مراجعه کننده کارش رد می‌شود، دوست دارد بداند که چرا اثرش رد شده است.

نمی‌دانم چه کسی مقصر ابتذال در ترانه و موسیقی است و اینکه چرا تولید آثار به سمت ابتذال میل پیدا کرده است. رسانه‌ها باید این مسئله را پیگیری کنند. ما با ابتذال رادیو جوان و شبکه‌های خارج از دسترس مواجهیم. برخی می‌خواهند ابتذال بیرون را با ابتذال درونی پاسخ دهند. تعدادی شرکت هستند که در حال جوابگویی ابتذال با ابتذال هستند و از این راه هم درآمد بسیاری دارند. وقتی سلایق به سمت چنین ترانه‌های سخیفی می‌آید، وقتی یک ساسی مانکن در آن طرف ظهور می‌کند، برای پاسخگویی به آن ساسی‌مانکن، باید چند خواننده در همین سبک و سیاق در داخل ظهور کند. این هیاهوی ابتذال سود و منفعت را نصیب شرکت‌ها می‌کند.

در دهه هفتاد صداهای مشابه می‌ساختند؛ خوانندگانی روی کار آمدند که صدایشان شبیه برخی خوانندگان خارج نشین بود. چه کسی به این‌ها یاد داد که ابتذال بیرون را با ابتذال درونی پاسخ دهید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

لاریجانی تشکیل وزارت میراث فرهنگی را به روحانی ابلاغ کرد- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnim«لاریجانی تشکیل وزارت_میراث_فرهنگی را به روحانی ابلاغ کرد» رئیس مجلس در نامه‌ای به رئیس‌جمهور، قانون تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را ابلاغ کرد
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

مسجدالحرام و مکه مکرمهاخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

جونیور آماده حضور در پرسپولیس شد- اخبار ورزشی - اخبار تسنیم - Tasnimجونیور آماده حضور در پرسپولیس شد پایگاه خبری «فوتبال اینتریور» برزیل اعلام کرد که جونیور براندائو، مهاجم تیم فوتبال لودوگرتس رازگراد بلغارستان که به صورت قرضی در تیم گویاس برزیل بازی می‌کند، قراردادش را با این برزیلی فسخ کرده و آماده سفر به ایران شده است.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ادعای ترامپ: ایران و چین می‌خواهند با ما توافق کنند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimادعای ترامپ: ایران و چین می‌خواهند با ما توافق کنند همان‌طور که دیدید ما به فاجعه ایران خاتمه دادیم. به آنها 150 میلیارد دلار پول و 1.8 میلیارد دلار پول نقد دادیم.پول نقد، نقد، نقد!چیزی به دست نیاوردیم. آنها هم می‌خواهند توافق کنند. چین می‌خواهد توافق کند و این را به شما بگویم: آنها هم می‌خواهند توافق کنند چون تحریم‌های برایشان خوب نیست. آنها خوشحال نیستند. باید ببینیم اوضاع چطور پیش می‌رود، ولی کار دست کاردان است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

تصاویر// درآمد ماهیانه 20 میلیون تومان با زنبورداری و تولید عسل!- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnim'سید محمد سیدی' یکی از زنبورداران موفق لرستان است که 250 کندوی زنبور عسل را در «تنگه شیرز» برپا کرده و سالانه 4 تن عسل تولید می‌کند! او با سرمایه 10 میلیون تومانی شروع کرد و تصمیم گرفت که کندوها را در زمین‌های ملی و در طبیعت بکر کوهدشت برپا کند!
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

رویترز: حرکت نفتکش گریس-1 آغاز شد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimنفتکش گریس١ در جبل الطارق به حرکت در آمد رویترز: پس از آن که جبل الطارق تصمیم گرفت نفتکش_ایرانی توقیف شده گریس ١ را آزاد کند، خبرنگاران مشاهده کردند که این کشتی به حرکت در آمده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »