کاوشگر ناسا به مریخ فرستاده شد - BBC News فارسی

30/07/2020 06:42:00 ب.ظ

کاوشگر ناسا به مریخ فرستاده شد

کاوشگر ناسا به مریخ فرستاده شد

سازمان فضایی آمریکا (ناسا) تازه ترین ماموریت خود را به مریخ از پایگاه هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا آغاز کرد. موشک اطلس ۵ حامل کاوشگر 'استقامت' امروز ساعت (۷:۵۰ ) صبح به وقت محلی از این محل به فضا پرتاب شد.

موشک اطلس ۵ حامل کاوشگر "استقامت" امروز به فضا پرتاب شدسازمان فضایی آمریکا (ناسا) تازه‌ترین ماموریت خود را به مریخ از پایگاه هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا آغاز کرد.موشک اطلس ۵ حامل کاوشگر "استقامت" امروز ساعت (۷:۵۰ ) صبح به وقت محلی از این محل به فضا پرتاب شد.

انتظار می‌رود که این کاوشگر در ماه فوریه سال آینده میلادی (هفت ماه دیگر) به سیاره سرخ برسد.قرار است روبات ناسا پس از فرود آمدن بر سطح مریخ نمونه‌هایی از سنگ‌ و خاک را برای بررسی و تجزیه در زمین جمع آوری کند.این کاوشگر یک تنی مجهز به هفت ابزار از جمله یک مته، دوربین‌های بی‌شمار و یک هلی‌کوپتر است که در جریان این ماموریت به دنبال یافتن شواهدی از اشکال زندگی باستانی در این سیاره است.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ناسا مریخ نورد پشتکار را به سمت سیاره سرخ پرتاب کردناسا مریخ نورد پشتکار را به سمت سیاره سرخ پرتاب کرد جزئیات بیشتر🔽

بلاگ زنده - مریخ‌نورد ناسا به فضا پرتاب شد؛ «پشتکار» در جستجوی حیات در سیاره مریخبلاگ زنده - مریخ‌نورد ناسا به فضا پرتاب شد؛ «پشتکار» در جستجوی حیات در سیاره مریخ این فضاپیما در گودالی در نزدیکی خط استوای مریخ فرود می آید که دانشمندان باور دارند بر اثر برخورد یک شهاب سنگ بزرگ شکل گرفته و در گذشته های دور دریاچه بوده است.

چرا تابستان امسال شاهد چندین ماموریت فضایی به مقصد سیاره مریخ هستیمچرا تابستان امسال شاهد چندین ماموریت فضایی به مقصد سیاره مریخ هستیم به گزارش سی‌ان‌ان، برای تابستان امسال، چهار ماموریت، از جمله فرستادن سه مریخ‌نورد در سه ماموریت جداگانه برنامه‌ریزی شده بود.

شرکت آمریکایی «ویتفورد» به خاطر نقض تحریم‌های ایران ۸۲۴ هزار دلار به وزارت خزانه‌داری پرداخت می‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

فاوچی: ویروس از کودکان ۱۰ تا ۱۹ سال به سهولت به بزرگسالان منتقل می‌شودآنتونی فاوچی، از اعضای ارشد تیم مقابله با کووید-۱۹ در ایالات متحده آمریکا با اشاره به نتایج مطالعه جدید صورت گرفته اعلام کرد که ویروس کرونا از کودکان و نوجوانان ۱۰ تا ۱۹ ساله به سادگی انتقال ویروس از بزرگسال به بزرگسال انتقال می‌یابد.

چین به تصمیم اروپا برای محدودیت صادرات تجهیزات نظارتی به همگ کنگ اعتراض کردسخنگوی وزارت امور خارجه چین محدودیت صادرات اتحادیه اروپا را «نقض هنجار اساسی روابط بین‌الملل مبنی عدم دخالت در امور داخلی سایر كشورها» خواند.

توضیح تصویر، موشک اطلس ۵ حامل کاوشگر "استقامت" امروز به فضا پرتاب شد سازمان فضایی آمریکا (ناسا) تازه‌ترین ماموریت خود را به مریخ از پایگاه هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا آغاز کرد.Aa ناسا روز پنجشنبه مریخ نورد «پشتکار» را به سمت سیاره سرخ پرتاب کرد.تازه ترین خبرها درباره پرتاب مریخ‌نورد ناسا به فضا ساعت ۱۶:۲۹ این فضاپیما در گودالی در نزدیکی خط استوای مریخ فرود می آید که دانشمندان باور دارند بر اثر برخورد یک شهاب سنگ بزرگ شکل گرفته و در گذشته های دور دریاچه بوده است.Share via Email Print this page موشک حامل مریخ‌نورد «پشتکار» ناسا آماده سفر به مارس در روز پنجشنبه ۳۰ ژوئیه می شود - کیپ کاناورال، فلوریدا، ۲۸ ژوئیه ۲۰۲۰ اگر به نظر می‌آید که سیاره مریخ، تابستان امسال یک مقصد داغ مسافرتی برای آژانس‌های فضایی در جهان شده است، علت آن این است که فرصت چنین سفری تنها هر ۲۶ ماه یک‌ بار پیش می‌آید.

موشک اطلس ۵ حامل کاوشگر "استقامت" امروز ساعت (۷:۵۰ ) صبح به وقت محلی از این محل به فضا پرتاب شد. انتظار می‌رود که این کاوشگر در ماه فوریه سال آینده میلادی (هفت ماه دیگر) به سیاره سرخ برسد. «پشتکار» اواسط فوریه سال ۲۰۲۱ میلادی به سطح مریخ می‌رسد. قرار است روبات ناسا پس از فرود آمدن بر سطح مریخ نمونه‌هایی از سنگ‌ و خاک را برای بررسی و تجزیه در زمین جمع آوری کند. ساعت ۱۶:۲۲ سیاره مریخ، که به خاطر رنگ خاک سطح آن به سیاره سرخ لقب گرفته، و سیاره‌ای خشک و پر گرد و غبار است، در گذشته‌های دور خیلی متفاوت بود. این کاوشگر یک تنی مجهز به هفت ابزار از جمله یک مته، دوربین‌های بی‌شمار و یک هلی‌کوپتر است که در جریان این ماموریت به دنبال یافتن شواهدی از اشکال زندگی باستانی در این سیاره است. پرتاب راکت حامل مریخ‌نورد «پشتکار» ⭕تصاویر زنده از پرتاب راکت حامل مریخ‌نورد «پشتکار» توسط ناسا درباره این مریخ‌نورد بیشتر بخوانید: https://bit. این نهمین ماموریت ناسا به سطح مریخ است. امارات متحده عربی اولین کاوشگر خود را با موفقیت به مریخ فرستاد امارات متحده عربی اولین کاوشگر خود به نام «امید» را با موفقیت به مدار مریخ فرستاد.

فاصله مریخ از زمین حدود ۵۵ میلیون کیلومتر است. بیشتر بخوانید: ‌درباره مریخ‌نورد «پشتکار» و ماموریت آن برای یافتن حیات در سیاره سرخ چه می‌دانیم ساعت ۱۶:۱۰ ناسا مریخ نورد «پشتکار» را صبح پنجشنبه به وقت واشنگتن (غروب به وقت ایران) به فضا پرتاب کرد. منبع تصویر، .