کاهش آمار قربانیان کرونا در ایران؛ ثبت موارد جدید در افغانستان و تاجیکستان

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 90 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 39%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آخرین داده‌ها درباره وضعیت شیوع ویروس جدید کرونا در ایران، افغانستان و تاجیکستان را در این مطلب بخوانید.

براساس آمار منتشر شده از سوی دولت‌ها، در بسیاری از مناطق جهان از شدت و سرعت افزایش شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا و قربانیان بیماری کووید-۱۹ کاسته شده است.

از زمان آغاز شیوع ویروس جدید کرونا در چین تا دوم مه/۱۳ اردیبهشت ، بیش از ۲۴۰هزار نفر جان خود را بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ از دست داده اند. تاکنون بیش از سه میلیون و چهارصد هزار نفر به این بیماری مبتلا شده اند. از میان بیمارانی که اطلاعات آن‌ها در مراکز بیمارستانی ثبت شده است، نزدیک به یک میلیون و صد هزار نفر بهبود یافته اند. در حال حاضرنزدیک به دو میلیون و ۸۸ هزار نفر با این بیماری درگیر هستند که حال بیش از ۵۱ هزار نفر از آنان، وخیم گزارش می‌شود.

بسیاری از کارشناسان معتقدند آمار رسمی تقریبا در تمام کشورهای جهان، اختلاف جدی با شمار واقعی مبتلایان به ویروس جدید کرونا دارد.وزارت بهداشت ایران روز شنبه اعلام کرد در ۲۴ گذشت ۶۵ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند. در همین بازه زمانی ۸۰۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در مراکز درمانی ایران ثبت شده است. به این ترتیب و براساس آمار رسمی، شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در ایران به ۹۶هزار و۴۴۸ نفر و شمار جان‌باختگان این بیماری به ۶ هزار و ۱۵۶ نفر رسید.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان روزشنبه «از ثبت ۱۷۹ رویداد تازۀ مثبت ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته» در این کشور خبر داد.به گزارش طلوع نیوز با ثبت ۱۷۹ رویداد تازه، اکنون شمار مجموع مبتلایان ویروس کرونا درافغانستان به ۲,۴۶۹ تن رسیده است. براساس همین آمار تاکنون ۷۲ نفر به دلیل ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده اند. ۳۳۱ نفر از بیماران شناسایی شده هم درمان شده و بهبود یافته اند. به گفته آقای مایار تاکنون «۲۴۹ کارمند صحی به ویروس کرونا مبتلا شده‎اند.

وزارت بهداشت تاجیکستان اعلام کرد تاکنون ۳۲ نفر در این کشور به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند. تاجیکستان پنجشنبه هفته گذشته برای نخستین بار با پذیرش شیوع ویروس جدید کرونا در این کشور اعلام کرد ۱۵ فرد مبتلا را شناسایی کرده است. دولت تاجیکستان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ۲ هزار نفر را در مراکز درمانی این کشور قرنطینه کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در جهان؛ بازداشت کارگران در ترکیه و جان باختن ۵۵ روزنامه‌نگار در ۲۳ کشوردر حالی که شیوع ویروس کرونا در جهان مانع برگزاری مراسم گسترده روز جهانی کارگر شد، برخی کارگران و اتحادیه‌ها تلاش کردند که این روز را با شیوه‌های دیگری مثل حضور در بالکن خانه‌ها یا به صورت مجازی در اینترنت جشن بگیرند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

ویروس‌کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در ایران ۶۳ و در افغانستان ۴ قربانی گرفتشمار قربانیان ویروس جدید کرونا در ایران با مرگ ۶۳ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته به ۶ هزار و ۹۱ نفر تا روز جمعه یک مه (۱۲ اردیبهشت/ثور) افزایش یافت. از سوی دیگر در افغانستان نیز در مدت مشابه چهار نفر به‌خاطر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و شمار قربانیان این ویروس در این کشور به ۶۸ نفر رسید. این آمار برای عمه ات خوبه! آمار ندید سنگین ترید. آمار ایران ضربدر ۱۰
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هشدارسیگار: شیوع کرونا احتمالا باعث فاجعه در افغانستان می شودتازه‌ترین گزارش ها از دفتر بین‌المللی حمایت از اطفال در افغانستان می گوید که بیش از ۷ میلیون کودک افغان با خطر گرسنگی مواجه‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پرچم فاطمیون و داعش در یک قاب؛ نگرانی از ایجاد جنگ داخلی در افغانستانis Russian bring terrorism and Khamenei and Christianity خامنه ای شیطان ویک ادم کش است ازاوفاصله بگیرید او تحریک می کند ومسیحیت جنگ راه می اندازد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شناسایی ۸۰۲ بیمار جدید کرونا/ ۸۰ درصد بیماران بهبود یافته و ترخیص شدندجهانپور خبر داد: شناسایی ۸۰۲ بیمار جدید کرونا/ ۸۰ درصد بیماران بهبود یافته و ترخیص شدند آخرین‌هشداربه‌بشریت_خورشیدبه_ماه_رسید 'ای عزیزانی که منکرحرکت زمین هستیدبه خداوندقسم؛اگر خدازمین شما را از دوران بازداردیکطرف عالم به طرف خورشیدوروزش تاروز قیامت ادامه خواهد داشت و طرف دیگرتا روز قیامت شب خواهدبود' امام ناصرمحمدیمانی ۱۳۹۹/۲/۹ه.ش.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

انجام تست جدید کرونا از مسافران کشورهای پرخطرمدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی: از مسافرانی که مبدا آنها کشورهای پر خطر اروپایی و آمریکا باشد، تست کرونا گرفته می‌شود و به مدت ۲ هفته در منازل خود قرنطینه خواهند شد تست مخاط به عنوان دقیق‌ترین تست کروناست و طی ۲۴ ساعت به مسافر اعلام می‌شود عجب !!! خودتون تو دنیا پخش کردید حالا ادای تنگا رو در میارید ؟! زمانی که ماهان نباید چین می‌رفت و رفت یادمون نرفته ! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون جالبه اون زمان كه مبدا الودگي چين پوفيوز بود اين كارو نميكردن!!حالا كشور هاي اروپا و امريكا شده پر خطر؟!؟!😂😂 ای کاش حجت الاسلام های چینی را هم در بهمن ماه هنگام بازگشت به ایران قرنطینه میکردید تا امروز چند هزار کشته نمیدادیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »