کاهش سن اعتیاد به زیر ۱۸ سال/ مشکل عدم پذیرش معتادان نوجوان در کمپ‌ها

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دبیر قرارگاه اجتماعی شهر تهران: سن اعتیاد به زیر ۱۸ سال کاهش یافته است تعداد معتادان کمتر از ۱۸ سال هم افزایش یافته بعلت سن کم این افراد توسط کمپ‌ها پذیرش نمی‌شوند شاهد افزایش این تعداد بدلیل مهاجرت به پایتخت و در نتیجه افزایش تعداد معتادین شهر هستیم

به گزارش ایسنا احمد احمدی‌صدر دراین باره اظهار کرد: بازدید از پاتوق‌های معتادین متجاهر شهر تهران از ساعت ۲ الی ۴ صبح روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت با حضور علیرضا نادعلی، سیدمحمد آقامیری، سوده نجفی، زهرا شمس‌احسان از اعضای شورای اسلامی شهر تهران و مصطفی هادی‌زاده دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران انجام شد. در این ساعات از پاتوق معتادین متجاهر در محله‌های شوش، کوچه اوراقچی‌ها، کوهسنگی بازدید و آخرین روند جمع آوری و سازمان‌دهی این افراد مورد بررسی قرار گرفت.

دبیر قرارگاه اجتماعی شهر تهران ادامه داد: پیش از آغاز قرارگاه اجتماعی شهر تهران، تمامی این محله‌ها مملو از معتادین متجاهر از هر سن و جنسیتی بود که در کنار بحث اعتیاد، معضلی بر ناامنی و ایجاد مأمنی برای سایر بزهکاری‌ها شده بود که با شروع کار این قرارگاه و تعامل و همکاری دستگاه‌ها و نهادهای ذیربط، در بازه زمانی نزدیک به سه ماه تمامی این اماکن تقریبا عاری از هرگونه معتاد متجاهری شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران، وی افزود: شهرداری با ایجاد ظرفیت‌های پذیرش این افراد با همکاری سایر نهادهای ذیربط عضو قرارگاه اجتماعی تهران گام مستحکمی در تغییر چهره شهر و ساماندهی به این قشر آسیب نهاده است، اما گاها وجود خلاءهای قانونی در برخی موارد همچون ساماندهی معتادین متجاهر غیر تبعه ایرانی که منع قانونی نگهداری دارند از جمله این موانع است.

دبیر قرارگاه اجتماعی شهر تهران در ادامه این بازدید افزود: ۵۰-۶۰ درصد افرادی که وارد این مراکز می شوند فاقد مسکن و خانواده هستند و روز به روز شاهد افزایش این تعداد به دلیل مهاجرت به پایتخت و در نتیجه افزایش تعداد معتادین شهر هستیم. احمدی‌صدر در پایان با اشاره به کاهش سن اعتیاد به زیر ۱۸ سال و افزایش این تعداد در سال‌های اخیر افزود: بعلت سن کم این افراد توسط کمپ‌ها پذیرش نمی شوند، لذا در این بازدید مقرر شد مدل و راهکاری جهت بازپروری و توانبخشی برای نوجوانان زیر ۱۸ سال تدوین و اجرایی شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

زیر هجده سال؟؟؟حتما شوخی می کنید یا از بیان واقعیت طفره می روید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شهر بدون شهرداری و شهرداری بدون کارگر معنایی نداردوزیر کشور گفت: امسال با مصوبه دولت افزایش مناسبی برای حقوق کارگران در نظر گرفته شده و وجود برادرانی مانند آقای زاکانی به انسان این قوت قلب را می دهد که ایشان با تمام وجود به فکر کارگران هستند. اجازه بدین این جمله رو با آب طلا بنویسم تو رو خداا
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نماز عید فطر در شهر زاهدان ایران اقامه شدنماز عید_فطر در شهر زاهدان ایران اقامه شد کانال تلگرامی مولانا عبدالحمید، امام جمعه اهل تسنن استان سیستان‌وبلوچستان ایران از اقامه نماز عید فطر به امامت وی در زاهدان خبر داد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

داعش مسئولیت انفجار اتوبوس بمب‌گذاری شده در شهر کابل را پذیرفتدر دو هفته اخیر در حالی حمله به مکان‌های متعلق به اقلیت شیعه افغانستان ده‌ها قربانی گرفته که مقامات طالبان اصرار دارند نیروهای آنها داعش را شکست داده‌اند. داعش شده آشغالدان استعمار جهانی در خاورمیانه و جهان!... هر جنایتی که استعمار جهانی میکند به داعش می چسباند و در داعش ذوب میکند!.... ماشاالله به این هوش تو چرا با این هوشت خرگوش نشدی از کرامات شیخ اجل این است از کون داعش خودرو گفت به چه شیرین است داعش همان خود طالبان هست، طالبان و داعش هردو یکیست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حجم تجارت دویست میلیارد دلاری روسیه با چین تا سال 2024به پیش‌بینی وزارت خارجه روسیه، حجم بازرگانی با چین تا سال 2024، به 200 میلیارد دلار خواهد رسید که در راستای سیاست نگاه به شرق مسکو در مواجهه با فاصله‌گیری
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

زنان کدام کشور عضو اتحادیه اروپا بالاترین نرخ فرزندآوری را دارند؟در سال ۲۰۲۰، ۴.۰۷ میلیون نوزاد در اتحادیه اروپا به دنیا آمدند که نشان دهنده ادامه روندی نزولی است که از سال ۲۰۱۶ آغاز شده است. آرزوهاشون داره تبدیل میشه به انیمیشن🤣 کشور عشاق بالاترین نرخ رو داره طبیعی است 😃
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »