کاهش ۳۷ درصدی تعداد بینندگان مراسم افتتاحیه المپیک توکیو در آمریکا

27/07/2021 03:52:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

المپیک, آمریکا

🔺کاهش ۳۷ درصدی تعداد بینندگان مراسم افتتاحیه المپیک توکیو در آمریکا به گزارش آسوشیتدپرس، این در حالی است که تعداد بینندگان مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک ریو در سال ۲۰۱۶ در آمریکا بیش از ۲۶ میلیون نفر بود

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

برآورد می‌شود که حدود ۱۷ میلیون نفر در آمریکا مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک توکیو را از طریق شبکه «ان‌‌بی‌سی» تماشا کرده‌اند. این مراسم به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا در ورزشگاهی خالی از تماشگر برگزار شد.به گزارش آسوشیتدپرس، این در حالی است که تعداد بینندگان مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک ریو در سال ۲۰۱۶ در آمریکا بیش از ۲۶ میلیون نفر بود. به این ترتیب شمار بینندگان این مراسم در آمریکا به نسبت دوره قبل با ریزش شدیدی مواجه شد و حدود ۳۶ درصد کاهش یافت.

به گفته شرکت آماری «نیلسن»، آمار ۱۷ میلیونی امسال شامل بینندگانی است که مراسم افتتاحیه را یا بامداد جمعه به وقت آمریکا با پخش همزمان در تلویزیون یا اینترنت تماشا کردند، و یا جمعه شب شاهد پخش نسخه تدوین شده آن در شبکه ان‌بی‌سی بودند.مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک توکیو

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

میراث حماسه|دستاوردهای دفاع مقدس؛ از سخنان یک زندانی درباره حاج قاسم تا تاثیر پیکر شهدا +فیلم- اخبار فرهنگ حماسه و مقاومت - اخبار فرهنگی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

کرونا در ایران- پیش بینی افزایش بستری شدگان در تهران؛ «قله پنجم کرونا» در راه استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. قله ای وجود نداره که ایرانیها به کوری چشم دشمنانشون با موفقیت فتح نکنن! در ضمن؛ داستان آمار واقعی و آمار اعلام شده، که شماها فقط در مورد ایران بیان میکنید، گاماس گاماس بوی نا گرفته، اگه کپک نزده باشه

ایران در روز چهارم المپیک؛ درخشش در بدمینتون و پیروزی در والیبال | DW | 26.07.2021چهارمین روز بازی‌های المپیک تابستانی توکیو برای ورزش ایران روز موفقی بود. از کامیابی ثریا آقایی در بدمینتون گرفته تا دومین پیروزی در والیبال و رکوردشکنی نسبی در شنا. درودها دوستان فردا سه شنبه 27.7.2021 سیستماتیک و هوشمند بر سوارکار 16.12.1442 آتش زدن برج بر بدآرآویخته 5.5.1400 پاپ اعظم بر خودش مردم از حاکمان سرخورده و دلخوش به قهرمانانشون هستن ، خدا پشت و پناهشون گفتارنیک رو رعایت کنیم و بهم محبت کنیم چراکه محبت گنج واقعیه

​​​​​​​افزایش شمار قربانیان غیر نظامی در افغانستان در پی خروج نیروهای ائتلاف | DW | 26.07.2021با آغاز خروج نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا از افغانستان در شش ماه نخست سال جاری در قیاس با سال گذشته ۴۷‌درصد بر شمار افراد کشته و مجروح غیرنظامی افزوده شده است. کشته و زخمی شدن غیر نظامیان با ورود نیروهای تروریست آمریکا به اوج خودش رسید! مطمئنا با خروج آمریکا و اذنابش از غرب آسیا این منطقه روی آرامش را خواهد دید. بیچاره افغان‌ها. این مردم دردکشیده

مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی در قالب یک بیانیه۴۸ کسب و کار دیجیتال، در بیانیه‌ای با ابراز مخالفت با طرح صیانت از حقوق کاربران در فضای‌ مجازی، خواهان تجدید نظر در رابطه با مطرح شدن این طرح در مجلس و توقف آن شدند. تا پریشب که من در مخالفت با این طرح بیانیه رو امضا کردم 250 هزار امضا جمع شده بود.

روز نه چندان خوب ورزشکاران ایرانی در توکیو؛ بدترین نتیجه تکواندو در المپیک رقم خوردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

آمار بی‌سابقه روزانه کرونا در ایران؛ تزریق روزانه واکسن در تهران به ۸۵ هزار دُز می‌رسدهمزمان با ثبت بالاترین شمار روزانه ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در ایران، تعداد بیماران کرونایی دارای شرایط حاد بالینی نیز در این کشور به رتبه پنجم در میان کشورهای جهان رسید.

مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک توکیو برآورد می‌شود که حدود ۱۷ میلیون نفر در آمریکا مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک توکیو را از طریق شبکه «ان‌‌بی‌سی» تماشا کرده‌اند.کرونا در ایران.ثریا آقایی روز چهارم بازی های المپیک توکیو با دومین پیروزی متوالی تیم ملی والیبال ایران آغاز و با رکوردشکنی نسبی  توسط یک شناگر ایرانی به پایان رسید.طبق گزارش سازمان ملل متحد که در روز دوشنبه ۲۶ ژوئیه (۴ مرداد) منتشر شده، با آغاز خروج نیروهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا از افغانستان بر شمار افراد مجروح و کشته غیر نظامی افزوده شده است.

این مراسم به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا در ورزشگاهی خالی از تماشگر برگزار شد. به گزارش آسوشیتدپرس، این در حالی است که تعداد بینندگان مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک ریو در سال ۲۰۱۶ در آمریکا بیش از ۲۶ میلیون نفر بود. همچنین در طول این ۲۴ ساعت، ۲۷ هزار و ۱۴۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در کشور تأیید شده است. به این ترتیب شمار بینندگان این مراسم در آمریکا به نسبت دوره قبل با ریزش شدیدی مواجه شد و حدود ۳۶ درصد کاهش یافت. تیم ملی والیبال ایران با کسب این کامیابی، در حال حاضر با ۵ امتیاز در رتبه دوم جدول گروه A ایستاده است. به گفته شرکت آماری «نیلسن»، آمار ۱۷ میلیونی امسال شامل بینندگانی است که مراسم افتتاحیه را یا بامداد جمعه به وقت آمریکا با پخش همزمان در تلویزیون یا اینترنت تماشا کردند، و یا جمعه شب شاهد پخش نسخه تدوین شده آن در شبکه ان‌بی‌سی بودند. افزایش آمار رسمی مرگ و میرهای ناشی از کرونا در شرایطی است که علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، روز یکشنبه ۳ مرداد گفت: «هنوز به قله پنجم کرونا نرسیده ایم. مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک توکیو این شبکه آمریکایی قادر به ارائه آمار تفکیکی کامل از تعداد بینندگان پخش زنده و بازپخش مراسم نیست. آخرین واحدهای رزمی آمریکا در ماه اوت افغانستان را ترک می‌کنند.

۲۶ میلیون بیننده‌های مراسم افتتاحیه المپیک ریو، شامل بیننده‌های تلویزیونی و اینترنتی بود. او تعداد فعلی بیماران بستری شده در تهران را حدود ۸۸۰۰ نفر اعلام کرد که بیش از ۲هزار نفر از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه هستند. در بدمینتون، ثریا آقایی که به عنوان نخستین بدمینتون‌باز زن ایرانی در تاریخ حضور ورزش ایران در المپیک، به بازی‌های المپیک راه‌یافته است، در اولین بازی خود پیروز شد. نه سال پیش شمار بینندگان مراسم افتتاحیه المپیک لندن در آمریکا بیش از ۴۰ میلیون نفر بود که این یک رکورد محسوب می‌شود. به عقیده کارشناسان، با اطمینان نمی‌توان‌ گفت که شروع کُند و ناخوشایند بازی‌‌های المپیک توکیو که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا با یک‌ سال تأخیر برگزار شده، دلیل کاهش شمار بینندگان تلویزیونی است. به گزارش خبرگزاری های ایران، آقای زالی با انتقاد از نحوه تعطیلی شش روزه تهران گفت: «بسیاری از پاساژها، مراکز خرید و رستوران‌ها» در تهران باز بودند. تغییرات زیادی که در سال‌های اخیر در شیوه تماشای تلویزیون در آمریکا ایجاد شده است، و محبوبیت گزینه‌هایی اینترنتی موسوم به «استریمینگ» از عوامل موثر در کاهش شمار بینندگان اکثر برنامه‌های زنده تلویزیونی بوده است. ثریا آقایی پس از پیروزی خود گفت: «می خواهم به این رویا ادامه دهم. بانوی اول آمریکا برای حضور در مراسم افتتاحیه المپیک وارد ژاپن شد بانوی اول ایالات متحده در رأس یک هیئت دیپلماتیک وارد ژاپن شد تا در مراسم افتتاحیه المپیک توکیو حضور یابد. گزارش ها نشان می‌دهد در طول تعطیلی شش روزه تهران برخی از ساکنان این کلانشهر راهی سفر به دیگر مناطق ایران شده اند؛ آن هم در حالی که بسیاری از شهرها در «وضعیت قرمز» از نظر میزان در معرض خطر بودن ابتلای شهروندان به ویروس کرونا هستند. در ماه آوریل سال ۲۰۲۱ اعلام شد که نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا و ناتو خاک افغانستان را ترک خواهند کرد.

جیل بایدن، همسر رئیس‌جمهوری آمریکا بعد از ظهر پنج‌شنبه ۳۱ تیر وارد پایگاه هوایی یوكوتا در توکیو شد و در آغاز سفر سه روزه خود مورد استقبال وزیر خارجه ژاپن و مقامات پایگاه نظامی آمریكا در این کشور قرار گرفت. خبرهای بیشتر بانوی اول آمریکا برای حضور در مراسم افتتاحیه المپیک وارد ژاپن شد بانوی اول ایالات متحده در رأس یک هیئت دیپلماتیک وارد ژاپن شد تا در مراسم افتتاحیه المپیک توکیو حضور یابد. همزمان، نادر توکلی، معاون درمان ستاد کرونا استان تهران، وضعیت کرونایی استان تهران را «خراب و نگران کننده» توصیف کرده و گفته است زمان ادامه این شرایط در تهران قابل پیش بینی نیست و حداقل تا دو هفته دیگر همین روند را خواهیم داشت. بالسینی با ثبت زمان یک دقیقه و ۵۹ ثانیه و ۹۷ صدم ثانیه، در گروه خود دوم شد و رکورد ملی ایران را نیز ارتقا بخشید. جیل بایدن، همسر رئیس‌جمهوری آمریکا بعد از ظهر پنج‌شنبه ۳۱ تیر وارد پایگاه هوایی یوكوتا در توکیو شد و در آغاز سفر سه روزه خود مورد استقبال وزیر خارجه ژاپن و مقامات پایگاه نظامی آمریكا در این کشور قرار گرفت. انتقام با طعم المپیک؛ پیروزی تیم ملی والیبال ایران بر لهستان تیم‌ ملی والیبال ایران برای پیروزی در دیداری نفس‌گیر و‌ حساس در برابر تیم‌ دوم‌ رده‌بندی فدراسیون جهانی والیبال به بیش از دو ساعت و‌ نیم زمان نیاز داشت. بخش بزرگی از جمعیت ایران هنوز واکسینه نشده است و معلوم نیست واکسن های موجود بتواند کرونا و گونه‌های جهش یافته آن مانند دلتا را ریشه کن کند. در وبسایت فدراسیون جهانی والیبال با تمجید از بازی درخشان ایران در سالن خالی از تماشاگر آریآکه آرنای توکیو مقابل لهستان، آمده است که ایران در دیداری تماشایی انتقام گرفت. این ملی‌پوش ۲۲ ساله ورزش ایران در رشته تیراندازی و در ماده تپانچه به دنبال افتخار‌آفرینی برای ایران در المپیک است. آنها نگران امنیت و جان خود و خانواده‌شان هستند.

نویسنده: . به گزارش خبرگزاری ایسنا، کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه روز یکشنبه پس از دیدار با معاون وزیر خارجه این کشور گفته است: «در روسیه کمبود تولید وجود دارد و به دلیل این کمبود در حال حاضر هیچ گونه ارسال واکسنی به هیچ کشوری صورت نمی پذیرد.