کاهش زندانیان بدهکار دیات کارگاهی به ۱۷ نفر/ ۶۶۶ زندانی مهریه داریم

25/03/1401 06:42 ب.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد: کاهش زندانیان بدهکار دیات کارگاهی به ۱۷ نفر/ ۶۶۶ زندانی مهریه داریم

«سید اسدالله جولایی» رییس هیات امناء ستاد دیه کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با تقدیر از حمایت‌های مادی و معنوی خیرین در راستایی حبس‌زدایی از زندان‌ها گفت: از جمعیت سه هزار و ۲۰۲ نفری زندانیان جرایم غیرعمد در کشور هم‌اکنون تنها ۷ محکوم...

«سید اسدالله جولایی» رییس هیات امناء ستاد دیه کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با تقدیر از حمایت‌های مادی و معنوی خیرین در راستایی حبس‌زدایی از زندان‌ها گفت: از جمعیت سه هزار و ۲۰۲ نفری زندانیان جرایم غیرعمد در کشور هم‌اکنون تنها ۷ محکوم به دیات منجر به فوت و ۱۰ محبوس بدهکار دیات جرحی در بند حبس بسر می‌برند.

وی با بیان اینکه کمترین طیف زندانیان تحت حمایت ستاد دیه را محکومان دیات ناشی از اتفاقات حین کار تشکیل می‌دهند، ادامه داد: بدهکاران مالی ناشی از مطالبه وجه و تضامین بانکی با دو هزار و ۳۶۱ زندانی، شلوغ‌ترین دسته زندانیان نیازمند را شامل شده و در رتبه بعدی متعهدان به پرداخت مهریه هستند که در حال حاضر ۶۶۶ زندانی را شامل می‌شوند.

رئیس هیات امناء ستاد دیه کشور با اعلام این که تنها ۲.۵ درصد زندانیان واجد شرایط در مسائل غیرعمد بدهکاران دیات هستند، گفت: در احصاء این جمعیت حداقلی باید گفت بعد از محکومان پرداخت دیه حوادث ناشی از کار، بدهکاران دیات تصادفات رانندگی و زندانیان جرایم شبه عمد و خطای محض قرار دارند که به ترتیب هر کدام ۲۸ و ۳۶ مددجو را شامل می‌شوند.

ادامه مطلب:
ilnanews »

حجم آب دریاچه ارومیه ۱.۷۶ میلیون مترمکعب کاهش یافتحجم آب دریاچه ارومیه ۱.۷۶ میلیون مترمکعب کاهش یافت مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی از کاهش ۵۴ سانتی متری تراز دریاچه ارومیه خبرداد.

ناخرسندی بغداد از دخالت‌های ایران؛ آیا نفوذ تهران در عراق کاهش یافته است؟وزیر امور خارجه عراق می‌گوید از دخالت‌های ایران در امور داخلی این کشور ناراضی است و از مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته در مسائل داخلی عراق دخالت نکنند. jafariysaeid چطور است همین پرسش را از چند نخست وزیر و رییس جمهور اروپایی هم بپرسید. آیا نفوذ حکومت ایران در میان ایشان با استفاده از اهرم باز گذاشتن دست شرکت های اروپایی برای شراکت در تاراج ثروتهای ملی ایرانیان در برابر چشم بستن به نقض آزادی و پایمال کردن حقوق مسلم شهروندان، کاهش یافته است؟

همه ما به امید به آینده نیاز داریممهم نیست اخبارتان را از کدام منابع یا تریبون‌های رسمی می‌گیرید و به چه کسی باور دارید، این روزها به هر طرف که نظر کنید، جز اخبار تأسف‌بار و دلسردکننده نمی‌بینید. همین خرداد گذشته را مرور کنید؛ ظهر دومین روز ماه بود که حادثه متروپل آبادان، همه را در شوک فرو برد و سوگوار کرد. امید به اینده با دروغ فرق داره. در این شرایطی که حکومت برای مردم درست کرده هیج امیدی به اینده بهتر برای هیچ کس نیست ، اگر کسی به شما بگوید امیدی هست قطعا دروغگویی بی شرم است.

فعالان مدنی و سیاسی در مورد «اقدام به قتل تدریجی» کیوان صمیمی در زندان هشدار دادندبیش از دویست تن از فعالان سیاسی و مدنی، «برخوردهای غیرانسانی» با کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار و زندانی سیاسی ۷۴ ساله، را «اقدام به قتل تدریجی» او خواندند و خواستار آزادی او شدند.

«تهدید اسرائیل» به بمباران کاخ‌های اسد در صورت ادامه همکاری با ایرانروزنامه اسرائیلی جروزالم‌پست روز سه‌شنبه ۲۴ خرداد به نقل از سایت «ایلاف» نوشت: اسرائیل، بشار اسد رئیس‌جمهوری سوریه را تهدید کرده است که اگر همکاری نظامی با ایران را کاهش ندهد،... خودتم میدونی اسد بهتربن مهره است برای اسرائیل بخاطر اینکه خنثی کامل مرد باید عملگرا باشه . من خیلی موافقم تو جنگ ها بمباران ها متمرکز بشه روی کسایی که تصمیم به جنگ می گیرن. متاسفانه تصمیم گیرندگان در امان باقی می مانند و ملل نگون بخت که هیچ دشمنی ای با هم ندارند یکدیگر را تکه پاره می کنن. اگه کاخ های اسد را از اول زده بود صلح خیلی وقت پیش برقرار شده بود. بزن جان مادرت

بلینکن واکنش ایران به قطعنامه آژانس را اقدامی در جهت تضعیف مذاکرات وین دانستآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در اظهاراتی گفت، واکنش ایران به قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و کاهش سطح نظارت آژانس بر فعالیت‌های