کاهش رشد نرخ دلار در ایران؛ آینده طلا به تصمیم «فدرال رزرو» گره خورد

29/07/2020 09:15:00 ب.ظ

کاهش شتاب رشد نرخ دلار در ایران؛ رکورد تازه طلا به تصمیم بانک مرکزی آمریکا گره خورد

بحران ارز در ایران, دلار آمریکا

کاهش شتاب رشد نرخ دلار در ایران؛ رکورد تازه طلا به تصمیم بانک مرکزی آمریکا گره خورد

حفظ ثبات نرخ رسمی عرضه ارز توسط بانک مرکزی ایران در سومین روز متوالی موجب شد تا میزان افزایش بهای فروش دلار در جریان معاملات روز چهارشنبه بازار آزاد تهران به پایین‌ترین حد در سه روز گذشته برسد.

همزمان بهای آزاد فروش یورو نیز به ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان و رسید تا فاصله آن با نرخ رسمی بانک مرکزی ایران به ۴ هزار و ۱۰۰ تومان برسد.با وجود افزایش اندک نرخ دلار در بازار آزاد تهران، ادامه صعود نرخ جهانی طلا در معاملات روز چهارشنبه موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا به آستانه ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برسد که حدود ۱۰۰ هزار تومان بالاتر از نرخ روز سه‌شنبه بود.

در همین روز هر گرم طلای ۱۸ عیار هم افزون بر یک میلیون و ۷۰ هزار تومان خرید و فروش شد.قیمت جهانی طلا پس از رکوردشکنیاخیر خود، روز چهارشنبه در محدوده نرخ بی‌سابقه هزار و ۹۵۰ تا هزار و ۹۷۰ دلار نوسان کرد. تحلیل‌گران بازار جهانی طلا معتقدند که سرمایه‌گذاران بازارهای مالی برای تصمیم‌گیری در خصوص ارائه تقاضای جدید خرید طلا در انتظار اعلام تصمیم بانک مرکزی آمریکا(فدرال رزرو) در پایان نشست دو روزه این بانک هستند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

نرخ آزاد دلار به بالاترین حد در ۸ روز گذشته بازگشتبا وجود ثبات نرخ رسمی عرضه ارز توسط بانک مرکزی ایران، قیمت آزاد فروش دلار روز سه‌شنبه نیز به صعود خود ادامه داد و به بالاترین حد در ۸ روز گذشته رسید.

کرونا در آمریکا؛ 1873 جان باخته در یک روز

ثبت بالاترین نرخ تورم در استان هرمزگان؛ شکاف تورم دهک‌ها به ۴.۷٪ رسیدمرکز آمار ایران با اعلام افزایش ۴.۴ درصدی نرخ تورم نقطه به نقطه در تیرماه گذشته، گزارش داد که بالاترین سطح این نرخ تورم با ۳۲ درصد در استان هرمزگان و کمترین آن با ۲۱.۴ درصد در استان آذربایجان غربی برآورد شده است.

نرخ ارز و طلا در بازار آزاد استانبول

اینفوگرافی| کدام کشورها بیشترین نرخ تورم را در جهان دارند؟براساس بررسی‌های اقتصادی در سال 2020 میلادی، گزارش مرکز آمار و صندوق بین‌المللی پول، ایران چهارمین کشور پرتورم جهان شده است. ایران بالاترین میزان تورم در بین کشورهای منطقه و خاورمیانه را دارد.

صنعت گردشگری جهان در ۵ ماه ۳۲۰ میلیارد دلار زیان کردسازمان جهانی گردشگری با انتشار بیانیه‌ای رسانه‌ای اعلام کرد، زیان صنعت گردشگری در جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا در فاصله ژانویه تا ماه مه گذشته به بیش از ۳۲۰ میلیارد دلار رسیده که این رقم ۳ برابر زیان این صنعت در دوران بحران مالی سال ۲۰۰۹ میلادی است.

در حالی که بانک مرکزی ایران روز چهارشنبه نیز قیمت رسمی فروش دلار آمریکا را در شبکه صرافی‌های تحت نظارت خود همچنان ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان حفظ کرد، نرخ آزاد فروش دلار با وجود نوسان ۱۰۰ تومان طی داد و ستدهای این روز، در مجموع تنها ۵۰ تومان افزایش یافت و به ۲۳ هزار و ۵۵۰ تومان رسید.بانک مرکزی ایران، روز سه‌شنبه نیز بهای ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومانی فروش هر دلار آمریکا در شبکه رسمی صرافی‌های تحت نظارت خود را همچون روز دوشنبه حفظ کرد.شمار قربانیان کرونا در آمریکا با فوت 1873 نفر دیگر طی شبانه‌روز گذشته به 152 هزار و 388 تن رسید.مطابق این گزارش، نرخ تورم نقطه‌ای در تیر ماه ١٣٩٩ به ۲۶.

همزمان بهای آزاد فروش یورو نیز به ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان و رسید تا فاصله آن با نرخ رسمی بانک مرکزی ایران به ۴ هزار و ۱۰۰ تومان برسد. با وجود افزایش اندک نرخ دلار در بازار آزاد تهران، ادامه صعود نرخ جهانی طلا در معاملات روز چهارشنبه موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا به آستانه ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برسد که حدود ۱۰۰ هزار تومان بالاتر از نرخ روز سه‌شنبه بود. پیشتر در جریان مبادلات روز ۲۹ تیرماه گذشته، قیمت پایانی مبادلات روزانه دلار در بازار تهران به بالاتر از ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده بود. در همین روز هر گرم طلای ۱۸ عیار هم افزون بر یک میلیون و ۷۰ هزار تومان خرید و فروش شد.2020 نیویورک/اسلام دوغرو/ خبرگزاری آناتولی براساس آخرین داده‌های پایگاه اطلاعاتی ارزیابی‌های جهانی «ورلدومتر»، در طول 24 ساعت گذشته 1873 تن دیگر از بیماران کرونایی در آمریکا جان باخته و مجموع قربانیان کووید-19 در این کشور به 152 هزار و 388 نفر رسیده است. قیمت جهانی طلا پس از رکوردشکنی اخیر خود، روز چهارشنبه در محدوده نرخ بی‌سابقه هزار و ۹۵۰ تا هزار و ۹۷۰ دلار نوسان کرد. در حالی که نرخ رسمی یورو همچون روز دوشنبه ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان بود، قیمت آن در بازار آزاد تهران از ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان فراتر رفت. تحلیل‌گران بازار جهانی طلا معتقدند که سرمایه‌گذاران بازارهای مالی برای تصمیم‌گیری در خصوص ارائه تقاضای جدید خرید طلا در انتظار اعلام تصمیم بانک مرکزی آمریکا(فدرال رزرو) در پایان نشست دو روزه این بانک هستند.۸ درصد افزایش یافته و به ۲۵.

بانک مرکزی آمریکا روز چهارشنبه تصمیم خود را در خصوص ادامه کاهش نرخ بهره با هدف غلبه بر رکود ناشی از شیوع ویروس کرونا اعلام خواهد کرد.. از سوی دیگر، تاکنون بیش از 55 میلیون و 852 هزار فرد مشکوک به کرونا در آمریکا مورد آزمایش قرار گرفته وبیش از 2 میلیون و 189 هزار بیمار نیز بهبود یافته‌اند. تصمیمی که به باور فعالان بازار‌های مالی می‌تواند با دامن زدن به افت ارزش برابری دلار، نرخ هر اونس طلا را به بالای ۲ هزار دلار برساند. .