کاهش رشد نرخ دلار در ایران؛ آینده طلا به تصمیم «فدرال رزرو» گره خورد

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 59%

کاهش شتاب رشد نرخ دلار در ایران؛ رکورد تازه طلا به تصمیم بانک مرکزی آمریکا گره خورد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در حالی که بانک مرکزی ایران روز چهارشنبه نیز قیمت رسمی فروش دلار آمریکا را در شبکه صرافی‌های تحت نظارت خود همچنان ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان حفظ کرد، نرخ آزاد فروش دلار با وجود نوسان ۱۰۰ تومان طی داد و ستدهای این روز، در مجموع تنها ۵۰ تومان افزایش یافت و به ۲۳ هزار و ۵۵۰ تومان رسید.

همزمان بهای آزاد فروش یورو نیز به ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان و رسید تا فاصله آن با نرخ رسمی بانک مرکزی ایران به ۴ هزار و ۱۰۰ تومان برسد. با وجود افزایش اندک نرخ دلار در بازار آزاد تهران، ادامه صعود نرخ جهانی طلا در معاملات روز چهارشنبه موجب شد تا قیمت هر قطعه تمام سکه طلا به آستانه ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برسد که حدود ۱۰۰ هزار تومان بالاتر از نرخ روز سه‌شنبه بود.قیمت جهانی طلا پس از رکوردشکنی

اخیر خود، روز چهارشنبه در محدوده نرخ بی‌سابقه هزار و ۹۵۰ تا هزار و ۹۷۰ دلار نوسان کرد. تحلیل‌گران بازار جهانی طلا معتقدند که سرمایه‌گذاران بازارهای مالی برای تصمیم‌گیری در خصوص ارائه تقاضای جدید خرید طلا در انتظار اعلام تصمیم بانک مرکزی آمریکا(فدرال رزرو) در پایان نشست دو روزه این بانک هستند. بانک مرکزی آمریکا روز چهارشنبه تصمیم خود را در خصوص ادامه کاهش نرخ بهره با هدف غلبه بر رکود ناشی از شیوع ویروس کرونا اعلام خواهد کرد. تصمیمی که به باور فعالان بازار‌های مالی می‌تواند با دامن زدن به افت ارزش برابری دلار، نرخ هر اونس طلا را به بالای ۲ هزار دلار برساند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نرخ آزاد دلار به بالاترین حد در ۸ روز گذشته بازگشتبا وجود ثبات نرخ رسمی عرضه ارز توسط بانک مرکزی ایران، قیمت آزاد فروش دلار روز سه‌شنبه نیز به صعود خود ادامه داد و به بالاترین حد در ۸ روز گذشته رسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در آمریکا؛ 1873 جان باخته در یک روز
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ثبت بالاترین نرخ تورم در استان هرمزگان؛ شکاف تورم دهک‌ها به ۴.۷٪ رسیدمرکز آمار ایران با اعلام افزایش ۴.۴ درصدی نرخ تورم نقطه به نقطه در تیرماه گذشته، گزارش داد که بالاترین سطح این نرخ تورم با ۳۲ درصد در استان هرمزگان و کمترین آن با ۲۱.۴ درصد در استان آذربایجان غربی برآورد شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نرخ ارز و طلا در بازار آزاد استانبول
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اینفوگرافی| کدام کشورها بیشترین نرخ تورم را در جهان دارند؟براساس بررسی‌های اقتصادی در سال 2020 میلادی، گزارش مرکز آمار و صندوق بین‌المللی پول، ایران چهارمین کشور پرتورم جهان شده است. ایران بالاترین میزان تورم در بین کشورهای منطقه و خاورمیانه را دارد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

صنعت گردشگری جهان در ۵ ماه ۳۲۰ میلیارد دلار زیان کردسازمان جهانی گردشگری با انتشار بیانیه‌ای رسانه‌ای اعلام کرد، زیان صنعت گردشگری در جهان به دلیل شیوع ویروس کرونا در فاصله ژانویه تا ماه مه گذشته به بیش از ۳۲۰ میلیارد دلار رسیده که این رقم ۳ برابر زیان این صنعت در دوران بحران مالی سال ۲۰۰۹ میلادی است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »