کاهش شرارت‌ها و اقدامات مجرمانه اراذل و اوباش در سطح جامعه

17/06/1398 11:24 ق.ظ

سردار ذوالقدری در گفت‌وگو با ایلنا اعلام کرد: کاهش شرارت‌ها و اقدامات مجرمانه اراذل و اوباش در سطح جامعه

سردار علی ذوالقدری، رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره برنامه‌های این پلیس برای مقابله با اراذل و اوباش در تهران گفت: پلیس در بحث ایجاد مزاحمت برای مردم و اخلال در نظم عمومی چه تحت عنوان اراذل و اوباش باشد چه تحت عنوان جرائم دیگر، اگر جرائم مشهود باشند، قطعا ورود می‌کند.

وی ادامه داد: چنانچه در میان افراد بازداشت شده افراد کمتر از ۱۸ سال نیز باشند که به دلیل جرائمی مانند ایجاد مزاحمت برای مردم دستگیر شده باشند، قطعا به دادگاه اطفال معرفی خواهند شد. رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در پاسخ به این سوال که با توجه به نزدیک شدن شروع مدارس و سال تحصیلی جدید برنامه پلیس برای ایجاد امنیت در نزدیکی مدارس چیست؟ گفت: اراذل و اوباش در هر جایی از جمله معابر عمومی، تفرج‌گاه‌ها، اطراف مدارس، پارک‌ها، صنوف و... بخواهند با ایجاد مزاحمت در نظم عمومی اخلال ایجاد کنند با هماهنگی با مقام قضایی قطعا با آنها برخورد خواهیم کرد.

وی درباره ارائه آمار اراذل و اوباش در سطح تهران ادامه داد: ما در بانک اطلاعاتی که از این افراد ایجاد کرده‌‌ایم، آنهایی را که فعالیت گسترده دارند را شناسایی و تحت کنترل قرار دادیم، اما نمی توانیم آماری از این افراد ارائه کنیم.

سردار ذوالقدری تصریح کرد: ما اراذل و اوباش را نسبت به اقدامات مجرمانه‌ای که انجام داده‌اند، سطح بندی کرده‌ایم و خوشبختانه براساس شاخص‌هایی که داشتیم، اقدامات مجرمانه و شرارت این افراد در سطح جامعه نسبت به سال گذشته کاهش داشته است. headtopics.com

ادامه مطلب:
ilnanews »

کاهش ۸۰ درصدی مبالادت تجاری ایران و اروپامجموع مبادلات میان ایران و اروپا از ۱۰میلیارد یورو در شش ماه نخست سال گذشته، به ۲میلیارد یورو در شش ماه نخست سال‌جاری کاهش یافته است. ارزش متوسط صادرات ماهانه ایران به ترکیه نیز در هفت نخست سال‌جاری میلادی نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افت کرده است.

ایران گام سوم کاهش تعهدات برجامی را محکم‌تر برداشتایران در ادامه عدم پایبندی اروپا به تعهداتش در چهارچوب برجام و یازده تعهدی که پس از خروج یکجانبه ایالات متحده از توافق هسته‌ای به ایران داده بود، گام سوم کاهش تعهداتش در چهارچوب برجام را برداشت.

جزییات گام سوم ایران در کاهش تعهدات توافق هسته‌ای اعلام شد: آغاز گازدهی به آی‌آر ۶بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران جزییات ۴ اقدام ایران در کاهش تعهداتش از توافق هسته‌ای موسوم به برجام را در کنفرانسی خبری اعلام کرد و خبر از آغاز گازدهی به آی‌آر۶ که براساس برجام ایران می‌توانست تنها ۱۱ سال پس از برجام گازدهی به آن را انجام دهد، داد.

کاهش تعهدات هسته‌ای ایران؛ گازدهی به سانتریفوژ نسل جدید آغاز شدکمالوندی گفت که اقدامات ایران در کاهش تعهداتش در برجام به این دلیل صورت می گیرد که «علنا با بدعهدی مواجه شدیم» و «نظام تصمیم گرفت توازنی برقرار کند یا طرف مقابل برگردد به تعهدات یا ایران با کاهش تعهدات خود موازنه ایجاد کند.»

کاهش تعهدات ایران موازنه در اجرای برجام استسخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: با توجه به این که آمریکا از برجام خارج شد و طرف مقابل تعهدات خود را انجام نداد، نظام تصمیم گرفت کاهش تعهدات را برای موازنه در اجرای برجام انجام دهد.

واکنش وزیر دفاع آمریکا به گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایرانواکنش وزیر دفاع آمریکا به گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران: *از این که ایران اعلام کرده است که می‌خواهد برجام را نقض کند، شگفت‌زده نیستم *چیز عجیبی نیست که ایرانی‌ها به دنبال چیزی باشند که همیشه قصد آن را داشته‌اند *این اقدام برجام را نقض می‌کند