کاهش پروازهای عبوری از ایران پس از سقوط هواپیمای اوکراینی

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ایران با اشاره به مشکلات ناامن‌بودن آسمان ایران به‌ویژه پس از ساقط‌ شدن هواپیمای اوکراینی گفت: «تلاش شده با اتخاذ سیاست‌های تشویقی، بخشی از خساراتی که حوزه هوایی کشور متحمل شده است، جبران شود.»ادامه خبر در سایت العربیه_فارسی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به فشارهای بین‌المللی و مشکلات ناامن‌بودن آسمان ایران به‌ویژه پس از ساقط‌ شدن هواپیمای اوکراینی با موشک‌های سپاه پاسداران، افزود: «تلاش شده با اتخاذ سیاست‌های تشویقی، بخشی از خساراتی که حوزه هوایی کشور متحمل شده است، جبران شود.»

براساس آمارهای اعلامی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در 7 ماهه اول سال 99، نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران به میزان 71.8 درصد کاهش داشته است.سیاوش امیرمکری، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های ایران، نیز اواخر سال گذشته از کاهش پروازهای عبوری از کشور خبر داد و گفته بود: «پیش از کرونا و سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران روزانه 700 تا 800 پرواز بود که پس از آن به روزانه 130 پرواز کاهش یافت.

پرواز شماره 752 هواپیمایی بین‌المللی اوکراین با 176 سرنشین در تاریخ 18 دی 98 از مقصد تهران به کیف دقایقی پس از پرواز از فرودگاه خمینی مورد اصابت دو‌ موشک سپاه قرار گرفت و در اطراف شاهدشهر تهران سقوط کرد.این حادثه که در شب موشک‌پرانی ایران جهت انتقام کشتن قاسم سلیمانی موسوم به «انتقام سخت» اتفاق افتاد، محکومیت سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری «ایکائو» را موجب شد و باعث کاهش شدید اعتماد شرکت‌های هواپیمایی برای استفاده از آسمان ایران گردید.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شکایت برخی از نمایندگان از ظریف و درخواست تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوریشکایت برخی از نمایندگان از ظریف و درخواست تفحص از مرکز استراتژیک ریاست جمهوری یک عضو هیات رییسه مجلس از شکایت تعدادی از نمایندگان از رییس جمهوری و وزیر خارجه و همچنین درخواست تحقیق و تفحص از مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست‌جمهوری خبر داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

درخواست جمعی از نمایندگان از قالیباف برای رسیدگی به «تغییرات بودجه بعد از تصویب»بیش از۱۰۰ نماینده مجلس در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس با طرح این ادعا که ارقام جداول بودجه و برخی تبصره‌ها بعد از تصویب مجلس، تغییرات گسترده کرده، آن را رکوردی جدید در عدم تمکین به قانون آیین نامه و ایجاد رانت برای چند نفر عنوان کرده و خواستار اقدام رییس مجلس در این زمینه شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کلیه پروازهای کشورمان از/ به هند و پاکستان تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمددبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا خبر داد: به‌دنبال ابلاغیه صادره از سوی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مدیریت بیماری کرونا و به موجب وصول نامه وزارت راه و شهرسازی، با دستور وزیر راه و شهرسازی کلیه پروازهای کشورمان از/ به هند و پاکستان تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پروازهای مسافری ایران به بریتانیا از سر گرفته می‌شود | DW | 14.04.2021با توجه به بهبود وضعیت کرونا در بریتانیا پروازهای مسافری از ایران به این کشور و برعکس مجددا برقرار می‌شوند. پرواز به فرانسه و از این کشور به ایران اما از امروز ۲۵ فروردین ممنوع است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

قدرت خرید مردم با کاهش نرخ تورم افزایش می یابد، نه کاهش تصنعی نرخ ارزرییس کنفدراسیون صادرات ایران: *قدرت خرید مردم با کاهش نرخ تورم افزایش می یابد، نه کاهش تصنعی نرخ ارز *کاهش تصنعی نرخ دلار به سود هیچ کسی نیست *تلاش برای کاهش نرخ با ارزپاشی نیز رخداد مثبتی به شمار نمی‌رود *افزایش ناگهانی نرخ ارز به سود صادرکننده نیست
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »