کاهش صادرات نفت ونزوئلا به پایین‌ترین سطح ۷۱ سال اخیر

13/10/1399 08:44:00 ق.ظ

کاهش صادرات نفت ونزوئلا به پایین‌ترین سطح ۷۱ سال اخیر فروش نفت که منبع اصلی درآمد ونزوئلا است، در ماه دسامبر به ۲۳۱ هزار و ۶۱۳ بشکه رسید که حدود نصف میزان صادرات نوامبر بود. صادرات این کشور در سال ۲۰۲۰ به پایین‌ترین میزان در بیش از ۷۱ سال اخیر نزول کرد.

صادرات نفت ونزوئلا در ماه دسامبر تحت تاثیر تحریمهای آمریکا که باعث سرگردانی محموله های این کشور در آسیا شد، کاهش پیدا کرد. محموله هایی که در دسامبر بارگیری شدند ممکن است در ژانویه درست هنگامی که اوپک و متحدانش طبق توافق صورت گرفته تولیدشان را ۵۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می دهند، به آسیا برسد.

ونزوئلا موفق شده است تحریمهای آمریکا علیه شرکت نفتی دولتی PDVSA را به چالش کشیده و بخشی از نفت خود را به خارج و عمدتا چین به فروش رساند. اما واشنگتن برخورد با شرکتهایی که مقررات تحریمها علیه شرکت PDVSA را نقض می کنند، تشدید کرده و فروش نفت ونزوئلا در آسیا را دشوارتر کرده است.

طبق آماری که توسط بلومبرگ گردآوری شده است، نفتکشهایی که در آوریل بنادر ونزوئلا را ترک کردند، چند ماه بعد موفق شدند محموله شان را تخلیه کنند. کشتیها معمولا هزینه های روزانه ای دارند و تحت قراردادهای کشتیرانی استاندارد، این امر انتظارهای طولانی برای لنگر انداختن را می تواند پرهزینه کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، منابع آگاه می گویند کشتیهای حامل نفت ونزوئلا فرستنده هایشان را خاموش کرده اند و نامشان را برای پنهان کردن هویت و اجتناب از شناسایی شدن، تغییر داده اند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

کاهش چشمگیر صادرات نفت اوپک در سال ۲۰۲۰ | DW | 15.01.2021سازمان اطلاعات انرژی ایالات متحده برآورد کرد که درآمد خالص صادرات نفت اوپک در سال ۲۰۲۰ به پایین‌ترین سطح خود در ۱۸ سال گذشته رسیده است. درآمد خالص ایران از صادرات نفت در ۹ ماه نخست این سال ۱۱ میلیارد دلار بوده است.

وزیر نفت:ما در دوره تحریم‌ها طلبی نداریم و همه پول صادرات نفت را گرفته‌ایمبیژن زنگنه، وزیر نفت، درباره میزان پول‌های صادرات نفت ایران که در کشورهای دیگر مسدود شده است گفت: «ما در دوره این تحریم‌ها طلبی نداریم و همه پول صادرات نفت را گرفته‌ایم.» زنگنه گفت که موضوع پول‌های مسدود شده، مربوط به دوره‌های پیش از تحریم‌هاست 😂😂😂😂حداقل يك مسيج ميدادي به حسنك قبلش هماهنگ ميكردي چیزی فروختی که طلب هم داشته باشی؟ فقط یه مشت رابطه ای جمع کردی دور و بر خودت!؟ مثل اون برازجونیه! رضایی!؟می دونستی رساله فوقش که در دانشگاه آزاد واحد شمال دفاع کرده ، کپی از رساله بنده اس؟ بررسی تطبیقی جرم ... در حقوق جزای ... و ... همه پول هايم را گرفته و به مردم فقير سوريه و يمن و فلسطين و عراق و... گروه هاي نيابتي ديگر فرستاديم

حذف نفت از بودجه یا کاهش ارزش پول ملی؟- فیلم باشگاه خبرنگاران پویا تسنیم - Tasnimموشن استودیویی 'بودجه سالیانه' به مقایسه بودجه سال 1397 تا سال 1400 می پردازد.

کاهش تولید عربستان قیمت نفت را به بالاترین حد در ۱۰.۵ ماه گذشته رساندروند صعودی قیمت نفت پس از آن آغاز شد که عبدالعزیز بن‌سلمان، وزیر انرژی عربستان سه‌شنبه شب و در پایان دومین روز از سیزدهمین نشست وزیران نفت و انرژی ۲۳ تولیدکننده عضو ائتلاف موسوم به اوپک پلاس از کاهش تولید داوطلبانه روزانه یک میلیون بشکه نفت در ماه‌های فوریه و مارس خبر داد.

بحران سوخت در سوریه و ونزوئلا؛ تحریم‌های آمریکا صادرات بنزین ایران را میلیارد دلاری کردادامه بحران سوخت در سوریه و ونزوئلا تحت تاثیر شدت یافتن تحریم‌های آمریکا علیه این دو کشور به بازار صادرات بنزین ایران رونق بی‌سابقه‌ای بخشیده است.