کاهش حضور نظامی ناتو در افغانستان در پی توافق با طالبان | DW | 04.03.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دونالد ترامپ با ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی طالبان تماسی تلفنی داشته است. آمریکا خواستار پایان خشونت در افغانستان است. در سایه توافق بین آمریکا و طالبان، ناتو نیز از کاهش حضور نظامی خود در افغانستان سخن گفته است.

امضای توافق بین آمریکا و طالبان در دوحه، پایتخت قطر، زمینه‌های استقرار صلح در کشور جنگ‌زده افغانستان را فراهم کرده است. در همین رابطه، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی طالبان و نماینده ارشد این گروه اسلام‌گرا در گفت‌وگوهای صلح با آمریکا، تماسی تلفنی داشته است.

ملا عبدالغنی برادر ریاست گروه مذاکره کننده طالبان در دوحه را برعهده داشت. توافق بین آمریکا و طالبان ناظر بر الزام استقرار صلح در افغانستان بوده و می‌باید راه خروج نیروهای نظامی آمریکا از این کشور را هموار کند.در توافق بین آمریکا و طالبان پیش بینی شده است که ایالات متحده آمریکا در گام نخست از تعداد نیروهای نظامی خود در افغانستان بکاهد.

دونالد ترامپ پس از امضای توافق بین آمریکا و طالبان از احتمال دیدار با رهبران این گروه اسلام‌گرا در آینده‌ای نه چندان دور سخن گفته بود.ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان ناتو در گفت‌وگویی با شبکه دو تلویزیون آلمان از کاهش نیروهای نظامی این سازمان در افغانستان خبر داده است. کاهش حضور نظامی ناتو در افغانستان شامل حال سربازان آلمانی مستقر در آن کشور نیز می‌شود. آلمان تا کنون وظیفه آموزش نظامی اعضای ارتش و نیروهای انتظامی افغانستان را برعهده داشته است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

فکر کنم از نظر پرزیدنت ترامپ ملاقات با شیطان هم می تواند مفید باشد!

مگر پرزیدنت ترامپ معجزه ای بکند در احوال مغشوش خاورمیانه...

کاهش خشونت علیه خارجی!!!!! بیچاره مردم افغانستان که اسیر این جنگ قدرتند

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در افغانستان؛ مدارس در هرات با تاخیر باز خواهد شدشورای امنیت ملی افغانستان تصمیم گرفت مدارس/مکاتب در ولایت هرات در مرز با ایران که یگانه مورد مثبت کرونا در آن مشاهده شده به تاخیر بیفتد. فرستادن پزشکان زن به مرزها، جلوگیری از احتکار مواد خوراکی، دارو و ماسک و تدابیری برای جلوگیری از شیوع ویروس در زندان‌ها از دیگر تصمیم‌های این نشست بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

رادوشوویچ: کرونا در ایران در حال مهار است/ ایران سیستم بهداشت خیلی خوبی داردرادوشوویچ، دروازه‌بان پرسپولیس: *ویروس کرونا در ایران در حال مهار است *ایران سیستم بهداشت خیلی خوبی دارد *زندگی تقریبا شرایط عادی دارد و خیلی از فروشگاه‌ها و مغازه‌ها باز هستند *باید بگویم که ترس افراطی وجود ندارد الان اين رادوشویچ چه تخصصی در این زمینه داره که تو داری نظرشو پخش میکنی ، اگه راس میگی نظر های مخالف رو هم پخش ... ایشون دکتر بودن خبر نداشتیم😂😂😂😂 چرا همه باید درباره کرونا اظهار نظر کنن؟!؟ دروازه بان پرسپولیس چیکاره‌اس که درباره ساختار بهداشت و درمان ایران نظر بده؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

انفجار در شرق افغانستان سه کشته و 11 زخمی برجای گذاشتمقام‌های امنیتی افغانستان به خبرگزاری فرانسه گفتند، در نتیجه یک حمله انفجاری دوشنبه 2 مارس در ولایت
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در گیلان؛ به ماسوله نیایید، وضعیت انزلی قرمز استرشت - ایرنا - اخبار کووید ۱۹ همچنان میدان دار صفحه ایرنای گیلان در دوازدهمین روز اسفندماه است و از ایجاد آزمایشگاه تشخیصی کرونا در استان گرفته تا افزایش ظرفیت بستری مبتلایان به ۲۳۰۰ تخت، پرهیز از سفر به ماسوله تا اعلام وضعیت قرمز در انزلی متفاوت است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

به کرونا تهمت نزنیم؛ اینترنت در دست آقای جهرمی است
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آلودگی هوا در این روزهای خلوت تهران از کجا آمده است؟چون هیچکس از وسائل نقلیه عمومی چون اتوبوس و مترو و بی آرتی استفاده نمیکنه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »