کاهش ۷۵درصدی برداشت غیرمجاز از حساب با «رمز پویا»

18/02/1399 03:28 ب.ظ

کاهش ۷۵ درصدی برداشت غیرمجاز از حساب با «رمز پویا» رییس اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا:‌ رمز پویا جرایم اینترنتی و مجازی را به صفر نرساند، اما منجر به کاهش ۷۵ درصدی اتفاقات ناشی از این جرایم شد.

رییس اداره تشخیص جرایم سایبری پلیس فتا گفت:‌ رمز پویا جرایم اینترنتی و مجازی را به صفر نرساند، اما منجر به کاهش ۷۵ درصدی اتفاقات ناشی از این جرایم شد. کیانی در این رابطه که تا چه اندازه هک شدن در کشور با توجه به ایجاد رمز پویا کاهش یافته است؟ گفت: با آمدن رمز پویا قرار نبود برداشت‌ها از حساب مردم به صفر برسد، اما شاید بیش از ۷۵ درصد این اتفاقات کاهش یافته است.

وی که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد، افزود: امیدواریم اشتباهات فردی نیز با توجه به بالا رفتن سواد رسانه‌ای کاربران به تدریج کاهش پیدا کند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

مثل سگ دروغ میکن احمق جان کاهش استفاده کننده از رمز پویا رو هم دیدی؟ کاهش بخاطراینه که اصلا دارندگان کارت هم نمیتونن کاراینترنتی انجام بدن و برداشت مجاز داشته باشن بارمز پویا

ترامپ مصوبه کنگره برای کاهش اختیارات جنگی علیه ایران را وتو کردترامپ مصوبه کنگره برای کاهش اختیارات جنگی علیه ایران را وتو کرد رئیس‌جمهوری آمریکا مصوبه‌ کنگره‌ ایالات متحده مبنی بر محدود کردن اختیارات رئیس‌جمهوری در جنگ‌افروزی علیه ایران را وتو کرد. سلام بیداری؟! وتو یا متو زیر دید ماهواره دقیق و نقطه زن ماست این شعر رو رهبر و دوستاش هر شب قبل خواب با هم میخونن و حال میکنن مابرای انکه ایران کشوری ویران شود... چه غلطها کرده ایم چه خریتها کرده ایم چه حماقتها کرده ایم مابرای انکه ایران لقمه دیوان شود.... چه خیانتها کرده ایم چه کثافتها خورده ایم چه قراردادها بسته ایم هورااااااا

کاهش نسبی دما و وزش باد شدید در ۴ استانکاهش نسبی دما و وزش باد شدید در ۴ استان مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به کاهش نسبی دما در استان‌های تهران، البرز، قزوین و سمنان گفت: برای امروز (پنجشنبه) برای این استان‌ها وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. 🙏🌱

فیس‌بوک صدها حساب کاربری وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی را تعلیق کردشرکت فیس‌بوک روز سه شنبه اعلام کرد سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی از سال ۲۰۱۱ با استفاده از صدها حساب کاربری ساختگی در شبکه‌های اجتماعی تلاش کرده است تا در کشورهای مختلف به اطلاع‌رسانی نادرست به نفع رژیم ایران دست بزند. انتظار دیگه ای داشتید ؟!!🤔 کل دنیا به ماهیت تروریستی بودن جمهوری داعش اسلامی به رهخری خایه منی پی بردند و این یعنی پایان فیلم جمهوری اسلامی است. دم فيس بوك گرم 👏👏👏👏😁😁😁

صعود مبتلایان به کووید-۱۹ در ایران؛ ویروس کرونا به سراسر افغانستان رسیدپس از یک دوره کاهش شمار مبتلایان و قربانیان در ایران، به نظر می‌رسد روند ابتلا در این کشور بار دیگر در یک سیر صعودی قرار گرفته است.

فیسبوک: شبکه‌ای از صفحات مرتبط با صداوسیمای ایران را شناسایی کردیمدر گزارش ماهانه شبکه اجتماعی فیسبوک در مورد بسته شدن حساب‌های کاربری به دلیل «رفتار هماهنگ‌شده غیرمعتبر» آمده که ۱۱۸ صفحه،‌ ۳۸۹ حساب کاربری، ۲۷ گروه و شش حساب کاربری اینستاگرام مرتبط با ایران مسدود شده است. فیسبوک فیلتر است،

رونمایی استرالیا از پهپاد نظامی با قابلیت هدایت خودکار توسط هوش مصنوعینیروی هوایی استرالیا روز سه شنبه ۵ مه (۱۶ اردیبهشت) از پهپادی نظامی رونمایی کرد که می تواند با استفاده از هوش مصنوعی به تنهایی پرواز کند و در عمیات مختلف درگیر شود. این هوش مصنوعی اش ، نماز هم میخواند ؟؟؟

به گزارش ایسنا، سرهنگ حمید کیانی درباره فرآیند و چگونگی دسترسی به جرایم مجازی گفت: هر چیزی بومی نباشد، تسلط پلیس روی آن کم می‌شود و این موضوع شامل علل مختلفی از قبیل فقدان بسترهای لازم، چابک نبودن سیستم قضایی و به روز نبودن قوانین می‌شود که نیاز به بازنگری مجدد دارد و تا زمانی که این قوانین بازنگری نشود، طبیعی است که پلیس هم چابکی لازم را در مواردی از این دست نداشته باشد.

کیانی در این رابطه که تا چه اندازه هک شدن در کشور با توجه به ایجاد رمز پویا کاهش یافته است؟ گفت: با آمدن رمز پویا قرار نبود برداشت‌ها از حساب مردم به صفر برسد، اما شاید بیش از ۷۵ درصد این اتفاقات کاهش یافته است.

وی که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد، افزود: امیدواریم اشتباهات فردی نیز با توجه به بالا رفتن سواد رسانه‌ای کاربران به تدریج کاهش پیدا کند.

رئیس اداره تشخیص جرایم سایبری فتا در رابطه با سلب مسئولیت سایت‌های واسط خرید و فروش آنلاین گفت: وقتی مسئولیتی بپذیریم باید پاسخگو باشیم، اما متأسفانه در سایت‌های تبلیغی و فضای مجازی برای پاسخگویی، قانونی وجود ندارد.