کاهش سفرهای مردم در آخرین روزهای پاییز

04/10/1400 07:42:00 ق.ظ

کاهش سفرهای مردم در آخرین روزهای پاییز سفرهای جاده‌ای مردم در هفته گذشته روند کاهشی پیدا کرد و به غیر از تعداد معدودی، اکثر استان‌های کشور با کاهش ترددهای جاده‌ای مواجه شدند.

سفرهای جاده‌ای مردم در هفته گذشته روند کاهشی پیدا کرد و به غیر از تعداد معدودی، اکثر استان‌های کشور با کاهش ترددهای جاده‌ای مواجه شدند. در همین ایام در سال گذشته ممنوعیت‌ تردد بین شهری در کشور اعمال شده بود و این اعداد و ارقام عجیب و...

در همین ایام در سال گذشته ممنوعیت‌ تردد بین شهری در کشور اعمال شده بود و این اعداد و ارقام عجیب و غریب از افزایش سفرهای جاده‌ای نسبت به پارسال تا حدود زیادی به همین موضوع بر می‌گردد. البته اطلاعات پلاک‌های ثبت شده در دوربین‌های پلاک خوان نیز نشان می‌دهد که ۱۰ میلیون و ۸۳ هزار پلاک خودرو در هفته گذشته در جاده‌های کشور مشاهده شدند که حدود ۳۰۰ هزار دستگاه کمتر از هفته قبل از این گزارش بوده است.

در این بین خودروهای شخصی با پلاک تهران و البرز سهمی حدود ۲۵ درصد داشته و در صدر سفرهای جاده‌ای قرار گرفته‌اند و پس از آن، خودروهایی با پلاک‌های فارس، مازندران، اصفهان و خراسان رضوی بیشترین سفر را انجام دادند.

از سوی دیگر مجموع ورود و خروج وسایل نقلیه مختلف در هفته گذشته روند متفاوتی نسبت به هفته قبل از این آمار پیدا کرده است. چرا که ترددها در بازه زمانی ۲۶ آذر ماه تا دوم دی ماه تنها در پنج استان سیستان و بلوچستان، کرمان، سمنان، خراسان شمالی و فارس به ترتیب ۱۱ درصد، هشت درصد، شش درصد، پنج درصد و دو درصد افزایش را تجربه کردند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

«وانکا»، من و «آنتوان چخوف»| علی اصغر شیرزادی

هر وقت به هر دلیل و علت دچار خستگی ذهنی می‌شوم یکی دو داستان «آنتوان چخوف» را می‌خوانم. با هر بازخوانی می‌بینم که چراغی کوچک در داستان او روشن می‌شود و معنایی تازه سر بر می‌آورد. داستان کوتاه «وانکا» از مجموعه داستان‌های این نویسنده همیشه زنده را -شاید- برای دهمین بار در یکی از شب‌های ماه آخر پاییز گذشته خوانده‌ام. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

خرید میوه در شب یلدا ۳۰ درصد کاهش یافت

کاهش ۳۰ درصدی مصرف میوه در شب یلدانائب رییس اول اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، خاطر نشان کرد: میزان خرید میوه در شب یلدا 1400 نسبت به سال گذشته که بیماری کرونا در کشور همه‌گیر شده بود 30 درصد کاهش پیدا کرد.

آیا نفوذ آمریکا در خاورمیانه کاهش یافته است؟«اعتمادآنلاین» بررسی می‌کند: 🔸آیا نفوذ آمریکا در خاورمیانه کاهش یافته است؟ 🔹آیا واقعاً آمریکایی‌ها قصد دارند به طور کامل از منطقه خاورمیانه خارج شوند و توجه و تمرکزشان را بر مناطق دیگر جهان از جمله چین بگذارند؟

گران‌ترین سفرهای ریلی جهان به روایت تصویر | DW | 23.12.2021گالری تصویری: گران‌ترین سفرهای ریلی جهان سفرهای کاری و تفریحی با قطار بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته‌اند، بخصوص اینکه حالا سرعت قطارها به مراتب بیشتر از گذشته نیز شده‌اند. با گران‌ترین و لوکس‌ترین سفرهای ریلی جهان در این گزارش تصویری آشنا شوید:

کاهش ۳۰ درصدی مصرف میوه در شب یلدانائب رییس اول اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی، خاطر نشان کرد: میزان خرید میوه در شب یلدا 1400 نسبت به سال گذشته که بیماری کرونا در کشور همه‌گیر شده بود 30 درصد کاهش پیدا کرد.

ادامه صعود ارزش پول ملی ترکیه؛ دلار آمریکا به ۱۱.۵ لیر رسیدیکی از دلایل اصلی سقوط بهای دلار در ترکیه فروش مخفیانه هفت میلیارد دلار از ذخایر ارزی بانک مرکزی این کشور در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه اعلام شده است. بسیاری از اپوزیسیون ایرانی به اشتباه اردوغان را با حاکمان جمهوری اسلامی مقایسه می کنند، در صورتی که این یک قیاس مع الفارق است. اردوغان با همه اشتباهاتش همیشه دارای درجه ای از عقلانیت بوده و کارهای درست او یک لیست بلندوبالا را در بر می گیرد. فروش مخفیانه ک فقط خبرنگاران باهوش پارسی تونستند تشخیصش بدن😂😂 آب را بریز اونجایی که میسوزه