کاهش تولید نفت اوپک به نفع کانادا شد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 17 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 63%

صادرات نفت کانادا از پایانه‌های گلف کاست آمریکا، در اکتبر تحت تاثیر افزایش تقاضای خارجی برای جبران عرضه کمتر از سوی عربستان سعودی و روسیه، افزایش پیدا می‌کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، بلومبرگ به نقل از معامله‌گران نوشت: انتظار می‌رود صادرات نفت کانادا در ماه میلادی آینده، به ۱۱ میلیون بشکه برسد که دومین رکورد بالا تاکنون خواهد بود و در مقایسه با صادرات سپتامبر، رشد شش برابری نشان می‌دهد. حجم صادرات کانادا در پی برنامه‌ریزی پالایشگاه‌های آمریکایی برای تعمیرات، افزایش پیدا کرده است.

تقاضای کمتر از سوی پالایشگاه‌های آمریکایی با پایان فصل تعمیرات در میادین نفتی آلبرتا مصادف شده و تولیدی که در بخشی از تابستان متوقف شده بود را احیا می‌کند. حجم تولید بیشتر نفت در این منطقه، با محدود شدن عرضه در بازار جهان به دلیل محدودیت عرضه اضافی عربستان سعودی و روسیه همزمان شده و صادرات و قیمت نفت کانادا را بالا برده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فاز اول توسعه میدان گازی توس کلید خوردبا حضور معاون وزیر نفت ، فاز اول توسعه میدان گازی توس در شمال شرق کشور با هدف تولید روزانه سه میلیون متر مکعب آغاز شد
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شرکت آمریکایی «تری‌ام» به علت رعایت نکردن تحریم‌های جمهوری اسلامی به پرداخت ۱۰ میلیون دلار محکوم شدشرکت آمریکایی «تری‌ام» که در زمینه تولید و عرضه محصولات ایمنی، الکترونیک، حمل‌و‌نقل و بهداشت فعالیت دارد بابت فروش باواسطه محصولاتش به جمهوری اسلامی به پرداخت مبلغ ۱۰ میلیون دلار محکوم شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانیقیمت نفت در بازارهای جهانی با افزایش و بهای طلا با کاهش رو‌به‌رو بود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

طوفان مدارس و ادارات سیستان را تعطیل کردبه دلیل طوفان گردوخاک و کاهش دید پرواز امروز تهران -زابل و بالعکس لغو شد، همچنین مدارس و ادارات ۵ شهرستان منطقه سیستان امروز تعطیل است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

رکوردداران کاهش تولید برق آبی در آسیاتولید برق آبی در آسیا با سریع‌ترین نرخ در چند دهه اخیر کاهش پیدا کرده و این کاهش، در چین و هند شدیدتر بوده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مسمومیت کاروان سپاهان، بازی این تیم برابر نفت‌وگاز گچساران را لغو کرددیدار تیم‌های هندبال بانوان سپاهان و نفت و گاز گچساران به دلیل مسمومیت اعضای تیم سپاهان لغو شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »