کاهش نرخ دلار در بازار تهران؛ نظر رئیس جدید بانک مرکزی ایران در مورد ارز، تورم و بهره چیست؟

14/07/1400 05:30 ب.ظ

کاهش نرخ دلار در بازار تهران؛ نظر رئیس جدید بانک مرکزی ایران در مورد ارز، تورم و بهره چیست؟ این گزارش را بخوانید 🔽

علی صالح آبادی در جلسه روز چهارشنبه دولت ایران به پیشنهاد احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، موافقت هیات وزیران و با حکم ابراهیم رئیسی به مدت پنج سال به سمت رئیس کلی بانک مرکزی ایران منصوب شد؛ اما آقای صالح آبادی کیست و چه دیدگاه‌هایی در مورد نرخ ارز و تورم دارد؟ رئیس جمهوری ایران در این جلسه، نقش بانک مرکزی درحفظ ارزش پول ملی و کنترل تورم را «بسیار اساسی» خوانده و از رئیس جدید این بانک خواسته است تا «به‌صورت جدی» بر عملکرد بانک‌ها که به تعبیر او ردی از آنها در هر پرونده فساد وجود دارد،...

رئیس جمهوری ایران در این جلسه، نقش بانک مرکزی درحفظ ارزش پول ملی و کنترل تورم را «بسیار اساسی» خوانده و از رئیس جدید این بانک خواسته است تا «به‌صورت جدی» بر عملکرد بانک‌ها که به تعبیر او ردی از آنها در هر پرونده فساد وجود دارد، نظارت «دقیق» و نه نظارت «توصیه‌ای» داشته باشد.

بازار آزاد ارز تهران نیز روز چهارشنبه و در پی انتصاب رئیس کل جدید بانک مرکزی ایران شاهد کاهش قیمت دلار آمریکا و تقویت ریال بود؛ چنان که نرخ فروش هر دلار با ۲۰۰ تومان کاهش ناچار به عقب‌نشینی از مرز ۲۸ هزار تومان شد و به پایین‌ترین حد در نه روز گذشته رسید.

اما آقای صالح آبادی کیست و چه دیدگاه‌هایی در مورد نرخ ارز و تورم و نیز مدیریت نظام بانکی دارد؟آقای صالح آبادی در سال ۱۳۸۱ در رشته معارف اسلامی و مدیریت مالی از دانشگاه امام صادق در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته فارغ التحصیل شد. موضوع پایان‌نامه او امکان‌سنجی راه‌اندازی بازار آتی شاخص سهام در بورس اوراق بهادار تهران با تاکید بر مسائل شرعی بود.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

حضور 8هزار تماشاگر در دیدار امارات و ایران- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnimحضور ۸ هزار تماشاگر در دیدار امارات و ایران روزنامه البیان امارات: تیم‌های ملی فوتبال امارات و ایران ساعت ۲۰:۱۵ پنجشنبه ۱۵ مهر به مصاف هم خواهند گرفت Qatar2022

آمریکا: در صورت شکست دیپلماسی با ایران «راه‌های دیگری» را در پیش خواهیم گرفتشماری از مقامات آمریکایی برای بررسی «راه‌های دیگر» در قبال ایران، در صورت شکست دیپلماسی، دیداری با همتایان اسرائیلی خود خواهند داشت.خبرگزاری «رویترز»، به دمکرات‌های ؟؟؟ امریکا اگر ذره ای غیرت و وجدان داشتند شکست دیپلماسی در ایران را از زمانی که فرزندانِ این آب و خاک ، تنها و بی کِس ، در مکتبخانه های جمهوری جهل و جنایت ، شکنجه و کُشته می شدند ، شکست خورده میدیدند و اینقدر رذیلانه سبب ادامه حیات این ماشین کشتار نمی شدند !!!

انتصاب رئیس کل بانک مرکزی ایران؛ علی صالح‌آبادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه امام صادق است🔺انتصاب رئیس کل بانک مرکزی ایران؛ علی صالح‌آبادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه امام صادق است بانک مرکزی در اکثر کشورهای جهان اصلی ترین نهاد در حوزه سیاستگذاری های مالی و پولی است، اما این نهاد در ایران تابع دستورهای دولت و حاکمیت است. ⬇️ بیشتر بخوانید: Fear the temptation and the torment of Allah which will not come only to those of you who have done wrong, but it will come upon all of us......... چه شود ؟؟! يادم مياد وقتي مظاهري ميخواست وزير اقتصاد بشه ، از يك استاد دانشگاه جزوه يي در خصوص اقتصاد گرفته بود و با مطالعه همون جزوه كلماتي در باره اقتصاد گفت و وزير شد . كلا در اين كشور با تحصيلات درست كاري ندارند . كافيست ريش و تسبيح و جاي مهر داشته باشي و دو تا اصطلاح حفظ بشي هرچی اسکل شده یه منصبی دیگه وقتی ریس جمهور شیش کلاس سواد داره تازه امسال رفته کلاس هفتم یا وقتی که دستیار وزیر اقتصاد بیت کوین را ملکه بیت ها می نامد هیچ توقعی نداریم یا اسکل یا دکتر هستند

علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی ایران شد | DW | 06.10.2021ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران به پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی و تصویب هیئت وزیران، علی صالح‌آبادی را به سمت رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد. همونی که با بورسش پول ملت را خورد ؟ 😱 بهاری که نکوست ، از پوفیوزش پیداست…😪 مبارکه 😎 مجلس ميبايستي رأي موافق ميداد براي انتصاب آقاي صالح آبادي بنظر بنده آقاي رئيسي فقط كوشش ميكنه رهبري خوشحال كنه ونه مردم ؟ ! چونکه ايشان همیشه میگه جوانان خوب اينهم درسته اما بعضي از سمتها ريش سفيد‌ رنج ديده خبير ميطلبه يعني مثل اينكه يه جوان ٣٥ ساله بجاي خامنئي منصوب بشه🤔

رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی: به اقدام علیه ایران ادامه می‌دهیماویو کوخاوی در اظهار نظری غیر دیپلماتیک عنوان کرد این رژیم به اقدام علیه ایران ادامه خواهد داد. There is a very important thing about Imam Mahdi. We all think that Imam Al-Mahdi will have a special personality. He will have someone tied on his head and will be wearing a long rat.

رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل: مقابله با برنامه هسته‌ای ایران افزایش خواهد یافت🔺 در این مراسم سرلشکر تامیر هیمن، رئیس قبلی اطلاعات ارتش اسرائیل، جمهوری_اسلامی ایران را حکومتی «ستمگر و تمامیت‌خواه که شهروندانش را سرکوب می‌‌کند» خواند و گفت که این حکومت اگرچه اکنون ثبات دارد، «ولی پایان آن سرنگونی است.» ⬇ بیشتر بخوانید: اینا شهروند سرکوب میکنن شما هم کمپلت یه کشور با ملتش سرکوب کردید پایان هر حکومتی سرنگونیست فکر کردی و اینها رو گفتی؟