کاهش ۱۰ درصدی مصرف برنج در دو ماه گذشته/ شکر گرانتر از قیمت مصوب خرید و فروش می‌شود

05/08/2021 10:16:00 ق.ظ

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی در گفت‌وگو با #ایلنا: کاهش ۱۰ درصدی مصرف برنج در دو ماه گذشته/ شکر گرانتر از قیمت مصوب خرید و فروش می‌شود

ایلنا, برنج

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی در گفت‌وگو با ایلنا : کاهش ۱۰ درصدی مصرف برنج در دو ماه گذشته/ شکر گرانتر از قیمت مصوب خرید و فروش می‌شود

دبیر اتحادیه بنکداران غذایی اظهار داشت: تقاضا برای برنج به شدت کاهش داشته و با توجه به شرایط حاصل از شیوع موج جدید کرونا بسیاری از مراکز عمده مصرف تعطیل هستند یا کاهش فعالیت داشته‌اند.

وی افزود: در بخش بنکداری برنج ایرانی در بازه قیمت 27 تا 35 هزار تومان خرید و فروش می‌شود. برنج خارجی هم بین 20 تا 24 هزار تومان در بازار موجود است. میزان افزایش قیمت برنج ایرانی از ابتدای سال تا کنون 15 درصد بوده و اما برنج خارجی به علت زیاد بودن عرضه و کم بودن تقاضا افزایش قیمت چندانی نداشته است.

حسنی درباره میزان تقاضا برای برنج در بازار گفت:‌ تقاضا برای برنج به شدت کاهش داشته است. با توجه به شرایط حاصل از شیوع موج جدید کرونا بسیاری از مراکز عمده مصرف تعطیل هستند یا کاهش فعالیت داشته‌اند. برای مثال فعالیت آشپزخانه‌های صنعتی کاهش قابل توجه داشته است، از همین روی میزان مصرف برنج نسبت به دو ماه قبل حدود 10 درصد کاهش داشته است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

مراسم تنفیذ؛ خامنه‌ای از دشمنان گفت، رئیسی از بیگانگان | DW | 03.08.2021علی خامنه‌ای ابراهیم رئیسی را 'عالم فرزانه' خواند و ایران را هدف 'سوءنیت قدرت‌های بزرگ' دانست. رئیسی نیز ابراز تاسف کرد که به دلیل شرایط کرونا امکان دستبوسی خامنه‌ای را ندارد. او گفت دولت آینده اقتصاد را شرطی نمی‌کند. گربه نره و روباه مکار! فقط موضوع اینه که ۸۰میلیون پینو کیو داریم. اینها باید از همدیگر تعریف کنند. چه کسی از اینها خوشش میاد که تعریف کند ؟؟ همه توهم زرنگ بودن و مدیر بودن و و و غافل از اینکه همه متخصص ریدن هستند و در این چهل سال خوب کار کردند و مردم هم دیدند . «فرزانه» چو «فرزانه» ببیند خوشش آید!

اردوغان از تمام کشورها بابت حمایت از تلاش‌های ترکیه در مهار آتش‌سوزی جنگل‌ها تشکر کردرجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه از تمام کشورها و سازمان‌ها بابت همبستگی و حمایت از تلاش‌های ترکیه در مهار آتش‌سوزی جنگل‌های کشور ت شکر کرد.

احتمال آغاز واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی‌ از هفته آینده/ تاکنون ۳۳۶ نفر از اساتید واکسینه شده‌اندمدیر سلامت دانشگاه تربیت مدرس به ایلنا خبر داد: احتمال آغاز واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی‌ از هفته آینده/ تاکنون ۳۳۶ نفر از اساتید واکسینه شده‌اند

فعالیت‌های USAID در فلسطین پس از 3 سال توقف از سرگرفته شد

سن تزریق واکسن کرونا ۲ سال کاهش یافت/ محیط‌بانان مشمول دریافت واکسن شدندوزیر بهداشت با انتشار نامه‌ای از کاهش ۲ساله سن واکسیناسیون در گروه‌های هدف و اضافه شدن محیط‌بانان به مشمولین دریافت واکسن کرونا خبر داد.

دادگاهی در روسیه آزادی‌های یکی از مخالفین سرشناس کرملین را محدود کرددادگاهی در روسیه آزادی‌های یکی از مخالفین سرشناس کرملین را محدود کرد لیبوف سوبول اوایل سال میلادی جاری پس از شرکت در تظاهرات خیابانی بدون مجوز قانونی در حمایت از الکسی ناوالنی، از سوی مقامات روسی به نقض مقررات امور بهداشتی متهم شد

قاسمعلی حسنی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در مورد وضعیت بازار برنج اظهار کرد: تا یک یا دو ماه قبل برنج خارجی را به صورت تحمیلی همراه با روغن می‌فروختند چراکه تقاضا برای برنج بسیار کاهش یافته است.ایران مراسم تنفیذ؛ خامنه‌ای از دشمنان گفت، رئیسی از بیگانگان علی خامنه‌ای ابراهیم رئیسی را"عالم فرزانه" خواند و ایران را هدف"سوءنیت قدرت‌های بزرگ" دانست.03.«محمدرضا رئوفی» مدیر سلامت و بهداشت دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره روند واکسیناسیون اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه توضیح داد: واکسیناسیون اساتید، کارکنان و کارمندان دانشگاه تربیت مدرس از روز ۱۱ مرداد ماه آغاز شده است و این روند تا امروز چهارشنبه ۱۳ مرداد ماه ادامه دارد.

10 تا 15 روز دیگر هم فصل برداشت جدید برنج شروع می‌شود بنابراین کمبودی در بازار برنج نیست. الان در بازار دوران رکود و سکون است، انگیزه‌ای برای خرید وجود ندارد. او گفت دولت آینده اقتصاد را شرطی نمی‌کند. وی افزود: در بخش بنکداری برنج ایرانی در بازه قیمت 27 تا 35 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.. برنج خارجی هم بین 20 تا 24 هزار تومان در بازار موجود است. مراسم تنفیذ رئیسی روز سه‌شنبه ۱۱ مرداد (۳ اوت) با حضور تعدادی از مقامات ارشد جمهوری اسلامی، فاصله‌گذاری‌های کرونایی و با سخنرانی وزیر کشور آغاز شد. میزان افزایش قیمت برنج ایرانی از ابتدای سال تا کنون 15 درصد بوده و اما برنج خارجی به علت زیاد بودن عرضه و کم بودن تقاضا افزایش قیمت چندانی نداشته است. ما تلاش می‌کنیم که بتوانیم در اولین فرصت روند واکسیناسیون دانشجویان را هم انجام دهیم.

حسنی درباره میزان تقاضا برای برنج در بازار گفت:‌ تقاضا برای برنج به شدت کاهش داشته است. علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی با تمجید از "سلامت و امنیت" انتخابات گفت: «یک توطئه تحریم انتخاباتی از مدتی پیش در محافل سیاست‌گذاری دشمنان طراحی شده بود. با توجه به شرایط حاصل از شیوع موج جدید کرونا بسیاری از مراکز عمده مصرف تعطیل هستند یا کاهش فعالیت داشته‌اند. برای مثال فعالیت آشپزخانه‌های صنعتی کاهش قابل توجه داشته است، از همین روی میزان مصرف برنج نسبت به دو ماه قبل حدود 10 درصد کاهش داشته است. مردم پاسخ قاطعی دادند و شرکت کردند. دبیر اتحادیه بنکداران غذایی در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت روغن بازار بیان کرد: با توجه به افزایش 35 درصدی قیمت روغن، عرضه حالت مناسبی گرفته است. فروشگاه‌های زنجیره‌ای و واحدهای خرده‌فروشی تقریبا از روغن اشباع شده‌اند و حساسیت چندانی در بازار نسبت به این کالا نیست. با توجه به اوضاع و احوالی که وجود داشت شرکت خوبی بود و نشان دهنده حضور مردم در عرصه بود. وی در پاسخ به این سوال که اگر دانشجو با کارت دانشجویی به مراکز دیگر برود می‌تواند واکسن بزند؟ گفت: در صورتی که اطلاع‌رسانی عمومی شود که دانشجویان می‌توانند واکسن بزنند، آن‌ها می‌توانند با مراجعه به مراکز بهداشت واکسینه شوند.

وی همچنین با اشاره به فروش شکر بیشتر از قیمت مصوب گفت: با وجود اینکه دولت برای شکر قیمت 11 هزار و 500 تومان را تصویب کرده است، اما بازهم این کالا 1000 تا 1500 تومان بیش از قیمت مصوب در بخش آزاد مانند بنکداری، فروشگاه‌ها و کارخانه‌های صنعتی خرید و فروش می‌شود. حسنی همچنین افزود: در مورد بقیه اقلام هیچ مشکل خاصی فعلا وجود ندارد و همه منتظر هستند تا دولت جدید روی کار بیاید تا مشخص شود تاثیر آن چگونه خواهد بود و دولت جدید چه فکری برای سر و سامان دادن به بازار دارد. از هر ۴ تهرانی تنها یک نفر رای داد و نزدیک ۳۱ میلیون نفر از واجدین شرایط رای در انتخابات شرکت نکردند. انتهای پیام/ .