کاهش بدهی خارجی، بیانگر کاهش سرمایه‌گذاری در کشور است، نه رشد اقتصادی

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 22 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🔺کاهش بدهی خارجی، بیانگر کاهش سرمایه‌گذاری در کشور است، نه رشد اقتصادی ▪️دکتر رضا قرشی اقتصاددان در گفتگوی اختصاصی با صدای آمریکا گفت: «کاهش بدهیهای خارجی به آن معنی است که خارجیها از سرمایه‌گذاری در آن کشور خودداری می کنند.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

وی با بیان اینکه کشورهای آمریکا، انگلیس، آلمان و ژاپن، بیشترین بدهی خارجی را دارند، افزود: «این بدهی ها نشاندهنده علاقه شرکتهای خارجی برای سرمایه گذاری در این کشورهاست نه استقراض پول از خارجی‌ها.»

رهبر جمهوری اسلامی، چند روز قبل در سخنانی گفته بود:«بدهی‌های خارجی کشور، تقریبا به صفر رسیده که این نشاندهنده پیشرفت اقتصادی ایران است.» آیت الله علی خامنه ای، این سخنان را در حالی بیان کرد که بانک مرکزی ایران، زمستان گذشته میزان بدهی خارجی را بیش از هشت میلیارد و چهارصد میلیون دلار اعلام کرده بود، رقمی که به گفته دکتر قرشی، حاصل سرمایه‌گذاریهای بی‌سرانجام شرکتهای بزرگ غربی، بعد از امضای توافق نامه برجام است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

hesami_isu_ir

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترکیه میزان سرمایه‌گذاری در املاک برای دریافت شهروندی را به‌طور چشمگیری افزایش دادطی ۱۰ سال گذشته، حدود ۲۸۸ هزار خانه در ترکیه توسط شهروندان خارجی خریداری شده است و حدود ۲۰ هزار نفر به‌دلیل خرید خانه، شهروندی ترکیه را گرفته‌اند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آسمان غبارآلود نقاط مختلف کشور/ رگبار باران در برخی استان‌هاآسمان غبارآلود نقاط مختلف کشور رگبار باران در برخی استان‌ها رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از وزش باد، ابرناکی و رگبار باران و بارش پراکنده در اکثر نقاط کشور خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تقاضا برای گوشت قرمز در ایران کاهش یافته و «بازار به شدت دچار رکورد شده است»رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی روز چهارشنبه ۲۴ فروردین گفت که با افزایش قیمت گوشت قرمز از اسفندماه تاکنون، تقاضا برای آن کاهش یافته و بازار به شدت دچار رکود شده است. به گزارش...
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

شناسایی ۲۱۹۴ بیمار جدید کرونا در کشور / ۳۳ نفر دیگر جان باختند۳۳ فوتی و ۲۱۹۴ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۲۱۹۴ *جانباختگان جدید: ۳۳ نفر *مجموع مبتلایان: ۷۲۰۲۰۵۵ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۶۹۳۴۶۶۴ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۴۰۷۴۴ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۴۸۱۴۲۴۵۴
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ذخیره ۵۰ میلیون دُزی واکسن کرونا در کشور / احتمال نیاز به تزریق دُز چهارممعاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر ذخیره واکسن کرونا در کشور حدود ۵۰ میلیون دُز است و برای سال جاری جهت تزریق واکسن به ۸۰ میلیون نفر، سفارش داده‌ایم و پیش بینی می کنیم که نیاز باشد یک دُز دیگر واکسن به کل جمعیت تزریق شود که جزییات آن اطلاع رسانی خواهد شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از شنبه/ خیزش گرد و خاک در برخی مناطق؛ فردارئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به وضعیت آب و هوایی کشور طی روزهای آینده، از خیزش گرد و خاک در برخی مناطق کشور از روز جمعه و همچنین ورود سامانه بارشی جدیدی به کشور از روز شنبه خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »