کانون نویسندگان ایران: سال ۱۴۰۰ از اندوه‌بارترین سال‌ها بود

01/01/1401 11:52 ق.ظ

کانون نویسندگان ایران در پیام نوروزی خود، سال ۱۴۰۰ را از اندوه‌بارترین سال‌ها توصیف کرد و نوشت «رکوردهای تازه‌ای» از سانسور و سرکوب در سال گذشته ثبت شد.

کانون نویسندگان ایران در پیام نوروزی خود، سال ۱۴۰۰ را از اندوه‌بارترین سال‌ها توصیف کرد و نوشت «رکوردهای تازه‌ای» از سانسور و سرکوب در سال گذشته ثبت شد. با وجود لغو قانون تغییر ساعت رسمی از سوی مجلس شورای اسلامی، سخنگوی دولت ایران اعلام کرد که «ساعت رسمی کشور، طبق رویه هر سال، روز اول فروردین یک ساعت به جلو کشیده می‌شود».

علی بهادری جهرمی، روز یکشنبه، ۲۹ اسفند در توییتی ضمن اعلام این خبر گفت که مصوبه لغو تغییر ساعت رسمی «با توجه به عدم تأیید نهایی» آن از سوی مجلس شورای اسلامی اجرا نمی‌شود.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ۲۴ اسفند ماده واحده‌ای را تصویب کردند که بر اساس آن قانون تغییر ساعت رسمی کشور لغو می‌شود. این مصوبه برای لازم‌الاجرا شدن نیازمند تایید شورای نگهبان است. این شورا نیز اعلام کرده است که مصوبه اخیر برای اصلاحات و رفع ابهامات بار دیگر به مجلس بازگشته است.

سابقه تغییر ساعت رسمی در ایران به پیش از انقلاب ۵۷ برمی‌گردد. این قانون پس از انقلاب تا سال ۱۳۷۰ به حالت تعلیق درآمد، اما از آن سال دوباره اجرا شد. محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری اسبق ایران، در سال ۱۳۸۵ از اجرای این قانون سر باز زد، به همین دلیل، سال بعد در مرداد ۱۳۸۶، قانون تغییر ساعت به تصویب مجلس رسید و با یک سال وقفه دیگر در دولت احمدی‌نژاد این قانون از سال ۱۳۸۸ به‌طور پیوسته تاکنون اجرا شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

پیام منوچهر بختیاری از زندان: امیدوارم سال جدید سال سقوط اهریمن و آزادی میهن باشدمنوچهر بختیاری، زندانی سیاسی، در پیامی از که از زندان فرستاده است، ابراز امیدواری کرده است که سال آینده «سال سقوط اهریمن و آزادی میهن» باشد گوه خورد. اهریمن زاده خودشه که با آشوب و اغتشاش باعث ریخته شدن خون جوانان شدند. گشت گرداگرد مهر تابناك،ايران زمين روز نو امد و شد شادی برون زندر كمين ای تو يزدان، ای تو گرداننده ی مهر و سپهر برترينش كن اين گاه و اين زمين پاينده باد ايران شاد باد ايرانی

بحران غذا در افغانستان؛‌ ۱۳ هزار نوزاد در دو ماه اول سال ۲۰۲۲ جان باختندسازمان دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی خبر داده است که در طول دو ماه اول سالجاری میلادی، ۱۳ هزار نوزاد در افغانستان «بر اثر سوء‌تغذیه و بیماری‌های مرتبط با گرسنگی» جان خود را از... مردمی که غذا ندارند، چرا بچه میارن؟ چطور میشه زندگی کرد پیش چشممون اینهمه مرگ و نیستی سیدعلی که نوزاد اوری را تشویق میکند این بچه ها را بایران منتقل کند، هم مسلمانند و هم فارس(ببخشید شما دنبال عرب هستید)

بیش از 2 هزار بیمار کرونایی در ایران در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بستری هستندبیش از 2 هزار بیمار کرونایی در ایران در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بستری هستند طی شبانه‌‌روز گذشته هزار و 816 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران شناسایی شده، 60 بیمار جان باختند و 2 هزار و 11 بیمار نیز در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند.

قیمت آب برای مشترکان پرمصرف از ابتدای سال تا ۴۰۰ درصد افزایش می‌یابدبنا بر اعلام وزارت نیرو، قیمت آب در مورد مشترکانی که در سال جدید بیش از «الگوی تعیین‌شده» مصرف کنند تا ۴۰۰ درصد در مقایسه به سال ۱۴۰۰ افزایش خواهد یافت. فکرکردم بجای طهارت با اب از خاک استفاده کنم، ولی خاکمان را هم به امارات فروخته اند! مجبورن دراینده از اورانیم در توالت استفاده خواهیم کرد که البته بجای غنی، عنی خواهد شد! دست دزدان سپاهی درد نکند، عجب اورانیومی! عجب خلوسی! همش با ظرافت خاصی شروع میکنن همیشه با ایجاد اختلاف بین طبقات مردم از لحاظ فرهنگی اقتصادی و اجتماعی که تداعی کننده گروه کوچک و خاصی هم هست ولی طولی نمیکشه که متوجه میشی هدف اکثریت جامعه بوده مهم اینه که تا زمان متوجه شدن همه دیگه بهش عادت کردن و دیگه قضیه کاملا جا افتاده

پیام نوروزی بلینکن: امیدوارم سال جدید نشانه‌ای از پایان سختی‌ها باشدبهار جدیدی می‌رسد. امید به آن دارم که این سال نشانه‌ای از پایان سختی‌های بزرگ و کوچک باشد. و آغازی باشد برای سالی جدید همراه با خوبی و سلامتی، صلح و رفاه برای همه. بلینکن غلط کرد...فقط پمپئو. آممممممیننننن تا شماها هستین از این خبرا نیست

رهبر انقلاب سال ۱۴۰۱ را سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌‌آفرین» نامگذاری کردندرهبر انقلاب با تبریک عید نوروز ۱۴۰۱ را سال «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌‌آفرین» نامگذاری کردند.