کانون نویسندگان ایران: جمهوری اسلامی عامدانه در درمان آبتین تعلل کرد | DW | 07.01.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کانون نویسندگان ایران در بیانیه‌ای جدید درباره وضعیت جسمانی بکتاش_آبتین، نویسنده و کارگردان محبوس در زندان اوین، مجددا هشدار داده است و جمهوری اسلامی را در وخیم‌تر شدن وضعیت سلامتی وی مقصر شناخته است.

به گواهی گروهی از زندانیان محبوس در اوین، بکتاش آبتین، شاعر و نویسنده زندانی به دلیل عدم رسیدگی به‌موقع مسئولان زندان اوین در پی ابتلا به کووید-۱۹، از تاریخ ۱۱ دی ۱۴۰۰ در کما به سر می‌برد.

کانون نویسندگان ایران در بیانیه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده، اعلام کرده است: «عفونت ریه ناشی از ویروس کرونا، وضعیت جسمانی آبتین را وخیم‌تر کرده و در برخی ساعت‌ها سطح اکسیژن وی به حدود ۵۰ می‌رسد.»این نهاد در ادامه از آنچه"تلاش عامدانه حکومت برای تلف‌کردن وقت" در درمان آبتین در روزهای اول ابتلایش به کووید-۱۹ می‌خواند، انتقاد کرده و جمهوری اسلامی را"مسئول" شرایط فعلی این نویسنده می‌داند.

سه عضو کانون نویسندگان ایران، بکتاش آبتین، نویسنده و کارگردان، کیوان باژن، رمان‌نویس و روزنامه‌نگار و نیز رضا خندان مهابادی، نویسنده و منتقد ادبی در شهریورماه ۱۳۹۹ به اتهام فعالیت در کانون یادشده، حضور در مراسم بزرگداشت قربانیان قتل‌های زنجیره‌ای و همچنین سالروز درگذشت احمد شاملو بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آنتونی بلینکن: ایالات متحده درباره وضعیت اضطراری جاری در قزاقستان «بسیار نگران» است🔺آنتونی بلینکن: ایالات متحده درباره وضعیت اضطراری جاری در قزاقستان «بسیار نگران» است ▪️به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای بلینکن افزود واشنگتن پرسش‌هایی پیرامون درخواست قزاقستان جهت اعزام نیروهای امنیتی تحت رهبری روسیه به این کشور دارد. ⬇️ بیشتر بخوانید: بپرس گلابی...چی میخوای بدونی?! الهی از نگرانی بمیرید شما نگران جان مردم هیچ کشوری نیستید همه نگرانی شما چین و روسیه است که همیشه از شما سبقت میگیرد بایدن مایه ننگ آمریکا است حزب فاسد دموکرات در بُن بست بایدن فاقد اَقتدار علیه رژیم های دیکتاتوری بلوک شرق و جمهوری اَسلامی ایران میباشد آمریکا با وجود حزب دموکرات آینده اش نامعلوم خواهد بود 👎🏻
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

شورش و اعلام وضعیت اضطراری در قزاقستان؛ رئیس جمهوری از روسیه کمک خواستنقطه آغاز اعتراضات روز یکشنبه پس از اعلام افزایش قیمت گاز مایع طبیعی، ال‌ان‌جی در شهر «ژانائوزن» واقع در منطقه‌ای سرشار از منابع طبیعی در غرب کشور آغاز شد و سپس به شهر بزرگ دیگر منطقه یعنی آق‌داغ در ساحل دریای خزر گسترش یافت.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شن‌توپ: ترکیه همیشه در کنار کشور دوست و برادر قزاقستان استشن‌توپ: ترکیه همیشه در کنار کشور دوست و برادر قزاقستان است مصطفی شن‌توپ، رئیس مجلس ملت ترکیه در توئیتر درباره ناآرامی‌های اخیر در قزاقستان نوشت: وقایع قزاقستان را از نزدیک دنبال می‌کنیم؛ ترکیه همیشه در کنار قزاقستان است. باید روزنامه نگاران جهان ترک فعال باشن و نقاط حساس قزاقستان مستقر بشن برا اطلاع رسانی و رصد نیروهای روس ملعون این شعار ها به درد نمیخورد روسیه از یک طرف در حال اشغال است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آلمان: ایران در مذاکرات وین فرصت‌های زیادی را از دست داده استآنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان در دیداری با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی خود، تاکید کرد که ایران در مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» در وین، خودتی واقعا این همع نگرانیشون برای ملت ایران خیلی ارزشمنده! اتفاقا آخوند خَرتون کردند و فرصت گرفتند! شما احمق ها هستید که فرصت رو دارید کلا از دست میدید.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

شماری از زندانیان سیاسی: دخالت نهادهای امنیتی در امور قضایی موجب نقض حقوق زندانیان شده استشماری از زندانیان سیاسی: دخالت نهادهای امنیتی در امور قضایی موجب نقض حقوق زندانیان شده است شماری از زندانیان_سیاسی سابق و فعلی در نامه‌ای به رؤسای قوه مجریه و قضائیه ایران، از سیطره نهادهای امنیتی بر سرنوشت زندانیان سیاسی انتقاد کردند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

فرانسه می‌گوید شاهد پیشرفت‌هایی در مذاکرات احیای برجام استخبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد دیپلمات‌ها ابراز امیدواری کرده‌اند تا آخر ماه ژانویه یا اوائل فوریه به دستاوری در این زمینه برسند ولی هنوز اختلاف‌های جدی به قوت خود باقی است و ایران پذیرش هرگونه ضرب‌الاجل را از سوی قدرت‌های غربی رد کرده است. ای ریدم توش جهان بَداند ما هَرگز برجام ننگین اوبامایی را ب رسمیت نخواهیم شَناخت میلیاردها دلار برجامی هزینه یهود سَتیزی و تهدید ب نابودی ملت اسرائیل و تقویت بُنیان هسته ای موشکی منطقه ای رژیم یاغی شیعه آخوندی سَپاهی شُد ما فلسطین جَعلی را نابود میکنیم🖕🏻🇵🇸 چی پیامد خاد این جلسه کوچک
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »