کانون نویسندگان خواستار پایان اعتصاب غذای شش زندانی سیاسی شد | DW | 16.01.2022

26/10/1400 02:36:00 ب.ظ

کانون نویسندگان ایران از شش زندانی سیاسی خواست به اعتصاب غذای خود پایان دهند. آنها در اعتراض به مرگ بکتاش آبتین بر اثر ابتلا به کرونا در زندان اعتصاب کرده‌اند. بسیاری مرگ آبتین را 'قتل عامدانه' حکومت ایران می‌دانند.

کانون نویسندگان ایران از شش زندانی سیاسی خواست به اعتصاب غذای خود پایان دهند. آنها در اعتراض به مرگ بکتاش آبتین بر اثر ابتلا به کرونا در زندان اعتصاب کرده‌اند. بسیاری مرگ آبتین را 'قتل عامدانه' حکومت ایران می‌دانند. کانون نویسندگان ایران روز شنبه ۲۵ دی از شش زندانی سیاسی بند هشت اوین خواست به اعتصاب غذای خشک خود...

کانون نویسندگان ایران روز شنبه ۲۵ دی از شش زندانی سیاسی بند هشت اوین خواست به اعتصاب غذای خشک خود پایان دهند. صادق امیدی لپوندی، حمید حاج‌جعفر کاشانی، محمود علی‌نقی، پیمان پورداد، علی‌اصغر حسنی‌راد و مهدی دارینی از سه روز پیش (۲۲ دی) در اعتراض به «قصور در درمان بکتاش آبتین و شرایط اسفناک زندان‌های جمهوری اسلامی» از خوردن و نوشیدن دست کشیده‌اند.

کانون نویسندگان از آنها خواسته است"جان‌های عزیز خود را بیش از این به خطر نیندازند، خاصه اکنون که قتل بکتاش آبتین بانگ بلند جنبش آزادی‌خواهانه‌ی مردم را رساتر کرده" و جنبش آزادیخواهی‌ به آنها نیاز دارد.

مرگ بکتاش آبتین از سوی بسیاری از فعالان جامعه مدنی، حقوق بشری و اهالی فرهنگ، هنر و سیاست در ایران و جهان محکوم شد. سازمان گزارشگران بدون مرز خواستار تحقیق درباره چگونگی مرگ او شد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

تحولات ایران؛ سازمان ملل: سرکوب معترضان ایرانی می‌تواند مصداق جنایت علیه بشریت باشد

آخرین اخبار و گزارش‌ها از رویدادهای ایران در روز دوشنبه ۲۰مارس (۲۹ اسفند) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

اعتصاب غذای ۶ زندانی سیاسی در اعتراض به نقش مقامات در مرگ بکتاش آبتین

درگذشت سه نفر در ایران بر اثر ابتلا به اومیکرون | DW | 15.01.2022طبق آمار رسمی وزارت بهداشت ایران، ۱۸ فوتی و ۱۴۲۱ مورد ابتلای جدید به کرونا در ۲۵ دی ثبت شده است. شمار مرگ و میر در میان مبتلایان به سویه اومیکرون کرونا نیز به سه نفر رسیده است.

حمله افراد ناشناس به ورزشکار و فعال مدنی مسائل آذربایجان ایران در تبریزکریم اسماعیل‌زاده، ورزشکار و فعال مدنی مسائل آذربایجان ایران در تبریز مورد حمله افراد ناشناس قرار گرفت. - خبرگزاری آناتولی زمان جدایی از ایران فرا رسیده است حتی اگر مجبور شویم سلاح بدست بگیریم. یاشاسین آناتولی آژانسی ⚘🇹🇷 این عملکرد حکومت جاهلیت شئونیزم فارسی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران، ترور آشکار خردمندان آزربایجان در آزربایجان جنوبی است. سازمان ملل متحد باید حکومت بیگانگان ایران را از جمع سازمان ملل منحل و حذف شده اعلام کند.ابلهانند با حکومت اوباشان سودجویانه به مذاکره نشسته اند

قطع دسترسی برخی از دانشگاه‌های ایران به پایگاه‌های علمی دنیا به دلیل بدهییک مقام وزارت علوم ایران از قطع دسترسی برخی از دانشگاه‌های کشور به پایگاه‌های علمی دنیا به دلیل «بدهی دانشگاه‌ها» به این پایگاه‌ها در سال‌های اخیر خبر داد.

آمریکا یک نفر را به اتهام صادرات به بانک مرکزی ایران بازداشت کردوزارت دادگستری آمریکا از بازداشت یک شهروند ایرانی-آمریکایی به اتهام صادرات غیرقانونی تجهیزات و فناوری به بانک مرکزی ایران خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

قطع دسترسی برخی دانشگاه‌های ایران به پایگاه‌های علمی به دلیل بدهی